Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Intel Core i9-12900K CPU'nuz İçin En İyi Anakartı Bulun

ntel Core i9-12900K'nizden en iyi şekilde yararlanmak için bütçenizin karşılayabileceği Z690 yonga setine sahip en iyi anakarta ihtiyacınız olacak. Intel Core i9-12900K için, yeterli soğutmaya sahip olduğunuz sürece bu korkunç işlemcide hız aşırtma yapmanızı sağlayacak en iyi anakartları bir araya getirdik.

Genel olarak en iyi​

ASUS ROG Maximus Z690 Hero anakart​

asus-rog-maximus-z690-hero-motherboard-cropped.png

Personel seçim

Core i9-12900K'yı kullanmayı planlamıyorsanız ASUS ROG Maximus Z690 Hero'ya ihtiyacınız olmayacak ve bu tam olarak anakartın kendi öğesi olduğu yer. Bu ürünü inceledik ve VRM kurulumunun ve güç dağıtım tasarımının olağanüstü olduğunu ve bu CPU'yu güç sorunları olmadan güvenli bir şekilde overclock etmenize olanak tanıdığını belirttik. Çok sayıda M.2 yuvası, PCIe 5.0 desteği, DDR5 RAM desteği ve muhteşem bir tasarım var.

En iyi değeri​

ASUS ROG Strix Z690-F Oyun anakartı​

asus-rog-strix-z690-f-gaming-wifi-cropped.jpg

Özellikleri çok fazla azaltmadan biraz daha uygun fiyatlı bir şey istiyorsanız, ROG Strix Z690-F Gaming mükemmel bir seçimdir. PCIe 5.0, DDR5 RAM'i destekler, 16+1 güç dağıtım tasarımına, yüksek kaliteli bileşenlere, 2.5Gb LAN'a, Wi-Fi 6E'ye, çok sayıda USB bağlantı noktasına ve çarpıcı ama zarif bir tasarıma sahiptir. 11. Nesil işlemciler için favori anakartlarımızdan birinin devamı niteliğindedir.

İkinci​

MSI MPG Z690 KARBON WIFI anakart​

msi-mpg-z690-carbon-wifi-cropped.jpg

ASUS ROG Strix Z690-F Gaming'in rakibi MSI MPG Z690 CARBON WIFI olacaktır. DDR5 RAM ve PCIe 5.0 için tam desteğe sahip benzer bir güç kurulumunuz var. İşlemciyi fazla zorlamadığınız sürece bu kartla biraz hız aşırtma bile yapabilirsiniz. 2.5 Gb LAN bağlantı noktası ve yüksek kaliteli bileşenler gibi öne çıkan diğer özellikler, zaten mükemmel olan bir pakete değerli eklemelerdir.

En iyi bütçe​

MSI PRO Z690-A anakart​

msi-pro-z690-a-cropped.jpg

Bütçe mutlaka kötü anlamına gelmez, bu da MSI PRO Z690-A'yı daha uygun fiyatlı bir bilgisayar oluştururken dikkate değer bir seçim yapan şeydir. Diğer anakartlardan daha ucuz olduğu için, artık modülleri olan herkes için bir bonus olabilecek DDR4 RAM desteğine sahipsiniz. PCIe 5.0 desteği ve birçok USB seçeneği ile 8+4 güç dağıtım tasarımına sahiptir. Harika bir başlangıç seçeneği.

En iyi DDR4​

ASRock Z690 Steel Legend anakart​

asrock-z690-steel-legend-cropped.jpg

ASRock Z690 Steel Legend, 12. Nesil işlemciler için en uygun fiyatlı anakart değil, ancak eski platformlardan taşınan herkes için kullanışlı olabilecek DDR4 RAM desteği sunuyor. 2.5Gb LAN, Wi-Fi, işletim sisteminiz, yazılımınız ve oyunlarınız için yeterli M.2 yuvası ve ayrıca PCIe 5.0 desteği ile 13 fazlı bir güç dağıtım tasarımına sahiptir.

En İyi ITX​

ASUS ROG Strix Z690-I Oyun WiFi anakart​

asus-rog-strix-z690-i-gaming-wifi-cropped.jpg

Daha kompakt bir bilgisayar mı oluşturmak istiyorsunuz? Çoğu küçük durum için bir ITX anakartına ihtiyacınız olacak. ASUS ROG Strix Z690-I Oyun Wi-Fi, PCIe 5.0, DDR5 RAM'i destekler, yüksek kaliteli bileşenlerle 10+1 güç dağıtım tasarımına sahiptir ve biraz hız aşırtmayı bile kaldırabilir. 2.5 Gb LAN ve Wi-Fi, medya merkezi olarak ikiye katlanabilen daha küçük bir bilgisayar için mükemmeldir ve hızlı depolama için iki M.2 yuvanız vardır.

En iyi anakartı seçmek​

Çoğu PC derlemesi için, soket ve yonga seti eşleştiği ve kullanmak istediğiniz işlemciyi desteklediği sürece gerçekten yanlış anakartı seçemezsiniz. ASUS ROG Maximus Z690 Hero, oyun veya meraklı bir PC için harika bir temeldir. Core i9-12900K'yı bile sorunsuz bir şekilde overclock edebilir ve hem iş hem de oyun için güçlü bir iş istasyonunun keyfini gerçekten çıkarabilirsiniz.

Bütçenizi biraz aşıyorsa (ve dürüst olalım, herkesin bir anakartta 600$'ı yok), her zaman benzer özellikler ve güç sunan ASUS ROG Strix Z690-F Gaming ve MSI MPG Z690 CARBON WIFI vardır. çok yetenekli bir bilgisayar kurmanıza izin veren teslimat. Özellikle DDR4 RAM'iniz varsa, bütçe dostu MSI PRO Z690-A bile dikkate değer. Daha küçük ITX yapıları için ASUS ROG Strix Z690-I Gaming WiFi, mevcut en iyi anakartlardan biridir.