Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

iPhone, iPad ve Apple TV'de PS4 ve Xbox Denetleyicileri Nasıl Kullanılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bazı oyunları dokunmatik ekran kontrolleriyle oynamak bazen sinir bozucu olabilir, ancak neyse ki Apple cihaz sahipleri bir Xbox veya PlayStation DualShock 4 kontrol cihazını telefonları, tabletleri veya set üstü kutuları ile eşleştirebilir.

Her ikisi de Apple Arcade ve oyun denetleyicilerini destekleyen çok sayıdaki oyunlarla çok az fark edilir gecikmeyle iyi çalışır. Ve Xbox Cloud Gaming gibi bulut oyun hizmetleri, gerçek bir denetleyiciyle mükemmel bir şekilde çalışır.

İşte o zaman iPhone, iPad, iPod touch veya Apple TV'nize bir Xbox veya PlayStation denetleyicisini nasıl bağlayabileceğiniz anlatılmaktadır.


  • Apple Arcade: İlk önce kesinlikle oynamanız gereken 7 oyun

iOS, iPadOS veya tvOS ile Xbox kablosuz oyun kumandası nasıl eşleştirilir​

İlk olarak, Xbox One veya Xbox Series X/S oyun kumandanızı en üstteki Xbox sembolüne basarak açmanız, ardından oyun kumandasının üst yüzündeki (sol tetiğin yanında) eşleştirme düğmesine basarak eşleştirme moduna geçirmeniz gerekir. .

Xbox sembolü daha hızlı yanıp sönmelidir.

iPhone, iPad ve iPod touch için iPhone, iPod touch veya iPad'inizdeki "Ayarlar" uygulamasına tıklayın. Bluetooth'a dokunun ve “Diğer Cihazlar” altında “Xbox Kablosuz Denetleyici”yi görmelisiniz. Buna dokunun ve cihazınızla otomatik olarak eşleşmelidir.


Talimatlar Apple TV için benzerdir. Yine, “Ayarlar” uygulamasına gidin, ancak bu sefer “Uzaktan Kumandalar ve Cihazlar” a gitmeniz gerekiyor. "Bluetooth" seçeneği oradadır, bu yüzden üzerine tıklayın ve denetleyiciniz eş modundaysa "Diğer Cihazlar" altında "Xbox Kablosuz Denetleyici" olarak görünmelidir. Buna tıklayın ve bitirdiniz. Apple TV'de tüm navigasyon için ürünle birlikte verilen uzaktan kumanda yerine kumandayı da kullanabilirsiniz.

149604-picture-how-to-use-ps4-and-xbox-one-controllers-on-iphone-ipad-and-apple-tv-image3-em47scujag.jpg


PS4 DualShock 4 denetleyicisi iOS, iPadOS veya tvOS ile nasıl eşleştirilir?​

Bir PS4 denetleyicisinin nasıl eşleştirileceğine ilişkin talimatlar yukarıdakilere benzer. Ancak, denetleyiciyi çift moduna ayarlamak farklıdır.

Açmadan önce, denetleyicideki (dokunmatik yüzeyin solundaki) "Paylaş" düğmesini basılı tutmanız gerekir. Ardından, alt ortadaki PlayStation düğmesine basın. Denetleyicideki LED ışığı beyaz renkte yanıp sönmeli, bu da artık eşleme modunda olduğunu gösterir.

Şimdi yukarıda önerildiği gibi iPhone, iPod touch, iPad veya Apple TV'deki Bluetooth menüsünde – bu sefer “DUALSHOCK 4 Wireless Controller” olarak göründüğünü görmelisiniz. Buna dokunun ve bitirdiniz.

Eşleştirmeden sonra Xbox ve PS4 denetleyicileri nasıl kullanılır?​

İlk eşleştirildikten sonra, Xbox pedindeki Xbox sembolüne veya PS4 alternatifindeki PlayStation düğmesine basarak kontrol cihazınızı otomatik olarak bağlayabilirsiniz.

Bağlantılarını kesmek ve kapatmak için ilgili cihazınızdaki Bluetooth menüsüne gidin, bilgi simgesine ve ardından “Bağlantıyı Kes”e dokunun.
 
Üst