Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

iPhone ve Android'de Instagram Reel Nasıl İndirilir?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Başarılı bir sosyal medya fenomeni olmak için birden fazla sosyal medya ağında bir hesaba sahip olmak gereklidir . Birden fazla hesabı yönetmek çok zaman ve çaba gerektirebilir. Ancak, oluşturduğunuz videoları tek bir platform için kolayca yeniden kullanabilir ve başka bir yere yükleyebilirsiniz. IGTV'den Instagram Reels videolarını veya videolarını indirebilir ve bunları TikTok, Snapchat, Facebook vb.'de kullanabilirsiniz.

featured-image-1.jpg

Bu eğitici yazıda, Makaralarınızı iPhone ve Android'deki Instagram uygulamasından kaydetmek ve indirmek için kullanabileceğiniz tüm olası yolları göstereceğiz.

Gelecekte Kullanım için Instagram Makaraları Nasıl Kaydedilir?

Telefonunuzun film rulosundaki Instagram Makaraları videosuna ihtiyacınız yoksa, ancak gelecekte kullanmak üzere uygulamaya kaydetmek istiyorsanız, Instagram uygulamasındaki özelliği kullanarak videoyu yer imlerine eklemeniz yeterlidir. Buradaki talimatlar hem iOS hem de Android kullanıcıları için aynıdır.

Bir Instagram Makarasını daha sonrası için kaydetmek için aşağıdaki adımları izleyin.


 1. Instagram'ı açın ve kaydetmek istediğiniz Makarayı bulun.
 2. Kaydetmek istediğiniz Instagram makarasını açın ve sağ alt köşedeki üç nokta simgesini seçin.
01_save-reel-515x1024-1.jpg

 1. Menüden Kaydet'i seçin.
02_reel-saved-544x1024-1.jpg

Bu kadar. Makara artık diğer kayıtlı gönderilerle birlikte Instagram Koleksiyonlarınızda görünecek. Instagram'da kayıtlı gönderilerinize erişmek için Instagram profil sayfanızı açın, Menü'ye gidin ve Kaydedildi'yi seçin .

Kendi Instagram Makaralarınızı Nasıl İndirirsiniz?

Makaralarınızı indirmek ve çevrimdışı görüntülemek için telefonunuzun galerisine kaydetmek istiyorsanız, bunu Instagram'da yapmanın birkaç yolu vardır. En kolay yol, herhangi bir araç indirmeden makaraları doğrudan Instagram'dan tutmaktır. Makaranızı oluştururken video kaydedebilir veya daha önce yayınladığınız makaraları indirebilirsiniz.

Bu yöntemlerin tek dezavantajı, makaralarınızı Instagram'ın ses kitaplığındaki sesle kaydedememenizdir. Bu durumda, videoları yalnızca sesli olarak kaydedebilirsiniz. Ancak videoyu yaparken seslendirmenizi veya kaydettiğiniz müziği kullandıysanız, makaralarınızı sesli olarak kaydedebileceksiniz.


Makaralarınızı Instagram'dan indirme talimatları iPhone ve Android telefon kullanıcıları için aynıdır.

Oluştururken Instagram Reels Nasıl İndirilir

Bir Instagram makarasını yayınlanmadan önce nasıl indirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Instagram ana ekranından Yeni Oluştur ( artı simgesi ) > Makara öğesini seçin .
03_create-new-reel.jpg

 1. Bir makara oluşturmak için makaranızı kaydedin veya galerinizden videolar ekleyin.
 2. Makaranızı düzenlemeyi tamamladığınızda , ekranın sağ alt köşesindeki Önizleme'yi seçin.
04_select-preview-855x1024-1.jpg

 1. Sonraki sayfada, ekranın üst kısmındaki İndir düğmesini ( aşağıya bakan ok ) seçin.
05_download-reel.jpg

Makara şimdi gadget'ınızın galerisine kaydedilecek.

Instagram Reels Yayımlandıktan Sonra Nasıl İndirilir

Kendi geçmiş Instagram gönderilerinizden makaraları indirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Instagram uygulamasını açın, hesap sayfanıza gidin ve indirmek istediğiniz makaraya gidin.
 2. Seçtiğiniz makarayı tam ekran görünümünde açın.
06_reel-full-screen-553x1024-1.jpg

 1. Diğer (ekranın sağ alt köşesindeki üç nokta simgesi) > Film rulosuna kaydet öğesini seçin . Instagram'ın ses kitaplığından bir parçayı kullandığınız bir makarayı kaydetmeye çalışıyorsanız makarayı sesli olarak indirmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır mesaj görürsünüz. Onaylamak için İndir'i seçin .
07_save-to-camera-roll-729x1024-1.jpg

Kısa videonuz şimdi telefonunuzun galerisine kaydedilecek.

Instagram Hikayelerini Kullanarak Makaralar Nasıl İndirilir

Instagram makaralarını herhangi bir harici hizmet kullanmadan indirmenin başka bir yöntemi de kullanmaktır . Bir makarayı yalnızca hikayelerinizde paylaşırken indirmekle kalmaz, aynı zamanda diğer kullanıcıların indirmesi için görmesi için yayınlamanız da gerekmez. Bir kez daha, bu teknik hem iOS hem de Android kullanıcıları için mevcuttur.

Insta hikayelerinizi kullanarak makaraları nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Instagram hesabınızı açın ve kaydetmek istediğiniz makarayı bulun.
 2. Makarayı açın ve Gönder / Paylaş ( kağıt uçak simgesi) > Hikayenize Makara Ekle öğesini seçin .
08_add-reel-to-story.jpg

 1. Bu sizi Öykü Önizleme sayfasına götürecektir. Şimdi ekranın üst kısmındaki İndir simgesini seçin veya Daha Fazla > Kaydet'i seçin .
09_save-reel-from-story-523x1024-1.jpg

Makara şimdi Film Rulonuza (iPhone) veya Galerinize (Android) kaydedilecektir. Kullanıcı adını makaradan gizlemek istiyorsanız, videoyu indirmeden önce kullanıcı adı kaybolana kadar yakınlaştırın.

Instagram Makaralarından Ses Nasıl İndirilir

Bir Instagram Reel'den gelen sesi başka bir yerde kullanmak ister misiniz? OffMP3 adlı çevrimiçi bir araç kullanarak sesi başka birinin veya Instagram Reel'inizden çıkarmak mümkündür . Bu web sitesi, herhangi bir çevrimiçi videoyu (sadece bir Instagram makarası değil) yüksek kaliteli bir MP3 dosyasına dönüştürmenize olanak tanır.

10_offmp3.jpg

Bir Instagram makarasından ses indirmek için video bağlantısını kopyalayın, OffMP3 web sitesine ekleyin ve İndir öğesini seçin . Ardından, o ses dosyasının yalnızca bir kısmına ihtiyacınız varsa, MP3 Düzenle'yi seçebilir ve dosyanızı kırpabilirsiniz. Tüm işlem yalnızca birkaç saniye sürer ve bu videoyu MP3 dönüştürücüye kullanmak için kaydolmanız veya bir hesap oluşturmanız gerekmez .

Bir Telegram Botu Kullanarak Instagram Makaraları Nasıl İndirilir?

Makaralar da dahil olmak üzere Instagram'dan video indirmenin kullanışlı bir yolu @SaveAsBot adlı Telegram botunu kullanmaktır . Bir Telegram kullanıcısıysanız, uygulamayı açmanız ve botu aramanız yeterlidir. SaveAsBot ile sohbete başladığınızda, bunu Instagram, Pinterest veya TikTok'tan videolar indirmek için kullanabilirsiniz.

11_telegram-bot-631x1024-1.jpg

Tek yapmanız gereken, kaydetmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayıp bot ile sohbetinize yapıştırmak. SaveAsBot'u hem Android hem de iPhone'da kullanabilirsiniz.

Android'de Instagram Reel Nasıl İndirilir?

Android cihazınıza sesini veya kalitesini kaybetmeden bir Instagram makarası indirmek için kullanabileceğiniz iki yol vardır.

Bunun bir yolu, akıllı telefonunuzdaki ekran kayıt özelliğini kullanmaktır. Bunu Android'de yapmak için akıllı telefonunuzda aşağı kaydırarak Kontrol Merkezi'ni açın . Seçeneklerden Ekran kaydı'nı seçin .

12_screen-recording-768x1024-1.jpg

Ardından cihazınıza kaydetmek istediğiniz Instagram makarasını açın ve kaydetmeye başlayın. Telefonunuzun Galeri'sine kaydettikten sonra videoyu çevrimiçi veya çevrimdışı kullanabilirsiniz.

İkinci seçenek, telefonunuza istediğiniz kadar makara indirmenize izin verecek bir üçüncü taraf uygulaması kullanmaktır. Android'de kullanabileceğiniz en iyi Instagram makaralı video indiricilerinden biri Instagram için Video İndiricidir . Google Play Store'da bulabilir ve indirebilirsiniz.

Instagram için Video İndiriciyi kullanarak bir Instagram makarasını indirmek için tek yapmanız gereken makaranın bağlantısını uygulamaya kopyalamak.

13_reel-downloader-android.jpg

Alternatif olarak, indirmek istediğiniz Instagram makarasını açın, Şununla paylaş'ı seçin ve Instagram için bir indirici seçin . Video daha sonra telefonunuzun Galerisine kaydedilecektir.

14_share-to-downloader-app.jpg

Instagram için Video İndirici'yi hikayeleri indirmek ve videoları Instagram beslemesinden veya IGTV'den kaydetmek için de kullanabilirsiniz.

iPhone'da Instagram Reel Nasıl İndirilir

iPhone'da, Instagram videolarını indirmek için ekran kaydı seçeneğini de kullanabilirsiniz. Özelliği , telefonunuzu aşağı kaydırdığınızda Kontrol Merkezi'nde bulabilirsiniz .

15_screen-recording-iphone.jpg

Instagram'dan video içeriği indirmek için üçüncü taraf yazılımı kullanmayı tercih ediyorsanız InSaver: Repost for Instagram uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz. App Store'da ücretsiz olarak bulabilir ve indirebilirsiniz.

16_insaver-iphone-608x1024-1.jpg

Bir Instagram makara videosunu iPhone'unuza kaydetmek için Instagram'ı açın ve video bağlantısını kopyalayın. InSaver'ı açtığınızda, kopyaladığınız bağlantıyı otomatik olarak yapıştırır. Makarayı indirmek için seçeneklerden indirme simgesini seçin . Videonuz Film Rulonuza kaydedilecektir.

Instagram Makaralarını Daha Sonra Kullanmak İçin Kaydet

Instagram makaraları, Instagram özet akışınızda önemli anıları depolamak ve bunları diğer kullanıcılarla paylaşmak için harikadır. Bunları daha sonra indirerek, yeni bir videoyu bir araya getirmek için harcayacağınız zamandan ve emekten de tasarruf edersiniz. Neyse ki, Instagram makaralarınızı indirmek ve bunları başka bir yerde kullanmak için seçebileceğiniz birçok yöntem var.
 
Üst