Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

iPhone ve iPad'de “Bul” Konum Cihazınızı Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Apple'ın “Find My” hizmeti yalnızca cihazlarınızı takip etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın da – eğer izin verirseniz – konumunuzu takip etmelerine yardımcı olabilir . Yakın zamanda iPhone'ları değiştirdiyseniz veya birden fazla cihazınız varsa, kişisel konumunuz olarak tek bir cihazı ayarlamanız önemlidir. İşte iPhone veya iPad'de nasıl yapılacağı.


İlk olarak, kişisel konumunuzu temsil etmek istediğiniz Apple cihazına (iPhone, iPad, iPod Touch) karar verin. Muhtemelen, nereye giderseniz gidin her zaman yanınızda taşıdığınız bir cihazdır. Bu cihazda Ayarlar uygulamasını açın.

iphone_tap_settings.jpg


Ayarlar'da, en üstte Apple Kimliği adınızı seçin.

iPhone Ayarlarında, Apple Kimliği adınıza dokunun.


Apple Kimliği Ayarlarında, “Bul”a dokunun.


iPhone Ayarlarında, Bula dokunun.


“Find My” seçeneklerinde aşağı kaydırın ve “Konumum” etiketli satırı bulun. Yanında “Bu Cihaz” yazmıyorsa, altındaki “Bu iPhone'u Konumum Olarak Kullan” veya “Bu iPad'i Konumum Olarak Kullan” adlı seçeneğe dokunun.

Bu iPhone'u Konumum Olarak Kullana dokunun.


Dokunduktan sonra, cihazı konumunuz olarak ayarlama seçeneği kaybolacaktır. Ayrıca, “Konumum”, “Bu Cihaz” olarak değişecektir.

Bir kez değiştirildiğinde, Konumum, Bu Cihaz diyecektir.


Gelecekte, başka bir Apple cihazını “ Find My ” konumunuz olarak ayarlamak isterseniz , o cihazdaki Ayarlar uygulamasında bu adımları tekrarlayın. İyi şanslar ve iyi yolculuklar!
 
Üst