Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

iPhone'da Uygulamaları Kaldırmadan Nasıl Gizleriz?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
iPhone'da Uygulamaları Kaldırmadan Nasıl Gizleriz?

Çoğu iPhone kullanıcısı, kurtulmak isteyebilecekleri ancak yapamayacakları veya ana ekranı ve klasörleri karmaşık hale getirmek istemedikleri en az birkaç farklı uygulamaya sahiptir. Duruma bağlı olarak bunları silmek de mümkün olmayabilir. Örneğin, iOS'ta yerleşik olarak bulunan birçok uygulama kaldırılamaz. Veya diğer durumlarda, "Kamera" uygulamasında olduğu gibi, işlev iPhone'un Kontrol Merkezinde yerleşik olduğunda, araya giren bir uygulama simgesine gerçekten gerek yoktur.

Zaten iPhone'un arayüzünde az ya da çok pişmiş olan işlevler için simgeleri karıştırmak zorunda kalmak biraz gereksiz gelebilir. Ayrıca, hiç kullanmadığınız ancak başka türlü kurtulamayacağınız belirli uygulamalar için (örneğin, “Saat” uygulamasını gerçekten ne sıklıkla kullanıyor?) bir yer bulmak zorunda kalmak rahatsız edici olabilir. Ama böyle olmak zorunda değil.

Neyse ki bu gibi durumlar için bunun yerine uygulamaları gizleyebilirsiniz. Bunları telefonunuzdan kaldırmaz ve bu nedenle herhangi bir depolama alanı boşaltmaz, ancak uygulamaları erişilemez hale getirmeden simgelerini gözden kaçırmanın etkili bir yolu olabilir.

Ayarlarda​

iPhone'unuzdaki uygulamaları gizlemenin bir yolu, onları ayarlarınızdan ayırmaktır. Bununla birlikte, bu şekilde gizlenen tüm uygulamalar, Uygulama Kitaplığı veya Arama işlevi aracılığıyla yine de bulunabilir. Uygulama, gizlenmiş olup olmadığına bakılmaksızın Ayarlar'da görünmeye devam edecektir.

Ayrıca, herhangi bir uygulamayı, örneğin gizlilik nedenleriyle, Uygulama Kitaplığında hala bulunabileceğinden tamamen gizleyemeyeceğinizi de belirtmekte fayda var. Bir uygulamanın Uygulama Kitaplığında görünmesini engellemenin tek yolu, onu iPhone'unuzdan silmektir.

 1. Ayarlar'ı açın ve Siri ve Ara'ya dokunun.
 2. Uygulamalar listesine ilerleyin ve gizlemek istediğiniz uygulamayı veya uygulamaları bulun.
 3. Listedeki uygulama adına dokunun, ardından Ana Ekranda Göster'i kapalı konuma getirin.
 4. Daha önce herhangi bir nedenle gizlenmiş bir uygulamayı "göstermek" için bu adımları tekrarlayın, ancak bunun yerine Ana Ekranda Göster'i açık konuma getirin.

Ana ekrandan​

Ayarlar menülerinde gezinmek istemiyorsanız, uygulamaları doğrudan Ana ekranınızdan birer birer gizleyebilirsiniz.

 1. Gizlemek istediğiniz uygulamayı iPhone'unuzun Ana ekranında (veya kurmuş olabileceğiniz herhangi bir klasörde) bulun.
 2. iPhone'unuz titreyene ve uygulama simgeleri kıpırdamaya başlayana kadar ekrana bir saniye dokunun ve basılı tutun. Her simgenin sol üst köşesine yakın bir yerde bir “-” sembolü de bulunur.
 3. Yeni bir menüyü açmak için gizlemek istediğiniz simgedeki “-” sembolüne dokunun. Uygulamaya bağlı olarak, Uygulamayı Sil , Ana Ekrandan Kaldır ve İptal seçeneklerini göreceksiniz .
 4. Uygulama simgesini gizlemek için Ana Ekrandan Kaldır'a dokunun.
 5. Ayrıca, farklı bir menüyü açmak için simgeye dokunup basılı tutarak bir uygulama simgesini manuel olarak gizleyebilirsiniz.
 6. Bu menünün altındaki Uygulamayı Kaldır'a dokunun .
 7. Ana Ekrandan Kaldır'a dokunarak uygulamayı gizlemeyi onaylayın .
 8. Gizli bir uygulama simgesinin tekrar görünmesini sağlamak için, iPhone'unuzun Uygulama Kitaplığını yukarı çekmek için Ana Ekrandan sağa doğru hareket edin.
 9. Gizli uygulamayı Uygulama Kitaplığınızda bulun veya arama çubuğunu kullanın.
 10. Yeni bir menüyü açmak için uygulama simgesine dokunun ve bir saniye basılı tutun, ardından Ana Ekrana Ekle öğesine dokunun . Uygulama simgesi, Ana Ekranınızda veya daha önce bir klasörde düzenlenmişse, gizlenmeden önce yerleştirildiği klasöre geri döner.
 
Üst