Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

iPhone'unuzun IP Adresini Nasıl Bulunur?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
iPhone'unuzun IP adresi , telefonunuzu yerel ağda tanımlayan bir dizi numaradır. Bazı durumlarda, bunun ne olduğunu bilmek yararlıdır. Size iPhone'unuzun özel IP adresini kontrol etmenin hızlı ve kolay bir yolunu göstereceğiz.

Neden iPhone'unuzun IP Adresini Bulun​

iPhone'unuzun IP adresini bilmek istemenizin başlıca nedenlerinden biri , yönlendiricinizde statik bir IP adresi ayarlamak gibi IP'ye özel ayarlar belirlemenizdir. iPhone'unuzun hangi IP'yi kullandığını öğrenerek, ona ağınızda belirli izinler verebilirsiniz.

Telefonunuzun IP'sini bilmek isteyebileceğiniz başka bir neden de, bir IP çakışması sorununuz olduğu zamandır. Telefonunuzun IP'sini kontrol ederek, bunun ağda herhangi bir soruna neden olup olmadığını bilirsiniz.

iPhone'unuzun IP Adresini Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?​

iPhone'unuzun ağınızdan aldığı IP adresini görmek için telefonunuzun Ayarlar uygulamasını kullanacaksınız.

iPhone'unuzda Ayarlar'ı başlatarak başlayın. Ardından “Wi-Fi” seçeneğine dokunun.

Ayarlarda Wi-Fiyi seçin.


Reklamcılık


“Wi-Fi” menüsünde, şu anda bağlı olan kablosuz ağınızın yanındaki “i” simgesine dokunun.

Bir Wi-Fi ağının yanındaki iyi seçin.


Ağ sayfasında, “IP Adresi”nin yanında iPhone'unuzun mevcut özel IP adresini göreceksiniz . Bu, cihazınızın ağda tanınmasını sağlayan sayı dizisidir.

iPhone'un IP adresini görüntüleyin.


Statik bir IP yapılandırmadıysanız , iPhone'unuzun bir ağa bağlandığında neredeyse her zaman yeni bir IP adresi alacağını unutmayın .

Bu, cihazınız hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda iPhone'unuzun MAC adresini kontrol etmek kadar basit .
 
Üst