Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Mac'te Magic Mouse ve Trackpad Kaydırma Hızı Nasıl Artırılır?

Yalnızca bir ayarı değiştirerek Mac Magic Trackpad ve Magic Mouse kaydırma hızını Mac'te daha hızlı hale getirebilirsiniz. İşte nasıl çalıştığı.

Magic Mouse veya Magic Trackpad'iniz Varsa, Kaydırma Sırasında Daha Az Çaba Sarfedin ve Mac'te Kaydırma Hızını Artırın​

Magic Mouse ve hatta Magic Trackpad'in Mac için en iyi giriş cihazları olduğu konusunda herkes hemfikir olmayabilir, ancak entegrasyon söz konusu olduğunda kesinlikle en iyisidir. Bunlar, her şeyi çok daha kolay hale getiren hareketlerle birlikte Mac'te pürüzsüz kaydırma sunan yalnızca iki cihazdır.

Magic Mouse ve Magic Trackpad'in kaydırma bölümünün biraz yavaş olduğunu düşünüyorsanız, kaydırma hızını daha hızlı hale getirebileceğinizi öğrenmekten memnun olacaksınız. Bir sayfada gezinirken, bu değişiklikleri yaptıktan sonra daha hızlı kaydırmak için ekstra çaba harcamanıza gerek kalmayacak. İlginç bir şekilde, isterseniz kaydırma hızını daha da yavaşlatabilirsiniz. Hadi içine atlayalım!

Öğretici​

Adım 1. Mac'inize bağlı Magic Mouse veya Trackpad ile Dock, Spotlight'tan veya ekranın üst kısmındaki menü çubuğundaki Apple simgesine tıklayarak Sistem Tercihlerini başlatın.

Adım 2. Şimdi Erişilebilirlik üzerine tıklayın .

Click-Accessibility.jpg

Adım 3. Soldan İşaretçi Kontrolü'nü seçin.

Adım 4. Bağlı bir Magic Trackpad veya Magic Mouse varsa, 'İzleme dörtgeni seçenekleri' veya 'Fare seçenekleri' üzerine tıklayın.

Select-Pointer-Control.jpg

Adım 5. Buradan kaydırma hızını ayarlayın ve ardından pencereyi kapatın. Ayarlamalar yapabilir ve değişiklikleri anında test edebilirsiniz, böylece size en uygun kaydırma hızına karar verebilirsiniz.

Adjust-scrolling-speed-option.jpg

Yine, isterseniz, Mac'te de kaydırma hızını yavaşlatabilirsiniz. Fare veya izleme dörtgeninin yüzeyinde çılgınca kaydırmayı başarırsanız, bu sizi yanlışlıkla birkaç sayfa atlamaktan kurtaracaktır. Ancak, en az çabayla bir şeyleri hareket ettirmeyi seviyorsanız, hızı her zaman artırırken işaretçi hızını da artırabilirsiniz. Bu benim vazgeçilmez kombinasyonum ve sadece bir cazibe gibi çalışıyor.

Yani, işte buradasın. Mac'inizde kaydırma hızını artırmak istiyorsanız, Magic Trackpad veya Magic Mouse'a sahipseniz, işte böyle yaparsınız. Kullanışlı ve genel Mac deneyiminin üzerine inşa edilmiş bir seçenek.

Son düzenleme: