Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft Edge Tarayıcısında Ücretsiz VPN Hizmeti Nasıl Denenir?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Microsoft, Edge tarayıcısına ücretsiz bir yerleşik sanal özel ağ (VPN ) hizmeti eklediğini sessizce açıkladı . Duyuru bir Microsoft destek sayfasında görüldü . Edge Secure Network olarak adlandırılan Microsoft, şimdi Cloudflare destekli VPN hizmetini test ediyor. Sonunda, bir güvenlik güncellemesinin bir parçası olarak halka açık olarak yayınlanacak.

Edge tarayıcısının VPN hizmeti hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Edge'in ücretsiz VPN'i nasıl çalışır?​

Edge Secure Network, açıldığında web trafiğinizi şifrelemelidir. Bu, internet servis sağlayıcılarının gizli olmasını tercih ettiğiniz tarama bilgilerini toplayamayacağı anlamına gelir. VPN hizmeti, sanal bir IP adresi kullanarak web'de gezinmenize izin vererek konumunuzu gizlemenize olanak tanır. Ve evet, ülkenizde engellenen içeriğe (belirli Netflix şovları gibi) erişmek için Edge tarayıcısının yerleşik VPN'sini kullanabilmelisiniz.

Ücretsiz VPN'de sınırlamalar var mı?​

Edge Secure Network ücretsiz bir hizmet olacak ve bu nedenle bazı uyarıları var. Örneğin, veri kullanımı ayda 1 GB ile sınırlıdır ve VPN'i kullanmak için bir Microsoft hesabında oturum açmanız gerekir. Microsoft, VPN'nin hizmetten destek ve teşhis bilgilerini toplayacak olan Cloudflare tarafından desteklendiğini, ancak şirketin bu verileri her 25 saatte bir kalıcı olarak sileceğini söyledi.

0-news-how-to-try-microsoft-edge-s-free-vpn-image2-ki2witjlho.jpg


Edge tarayıcısında ücretsiz VPN nasıl denenir​

Edge Secure Network hala geliştirme aşamasındadır ve henüz halkın kullanımına sunulmamıştır. Microsoft şu anda, önce Edge Insider kanallarından birinde kullanıma sunulması gereken bir önizlemeyi test ediyor.


Edge Insider kanallarına buradan katılabilirsiniz Bir Insider kanalına girdiğinde, VPN'nin erken bir sürümünü şu şekilde deneyebilirsiniz:

  1. Edge'i açma.
  2. Ayarlar ve daha fazlasına gidin.
  3. Güvenli Ağ'a tıklayarak.
  4. Daha sonra oturum açmanız veya bir Microsoft Hesabı oluşturmanız istenecektir.
  5. Bunu yaptığınızda, tarayıcı çerçevesinde sağlam bir kalkan simgesi görünecektir.
  6. Bu, Microsoft'un Edge Secure Network'ünün artık açık olduğunu gösterir.
Tarayıcıyı kapattıktan sonra Edge Secure Network kapanacaktır.

Diğer tarayıcılar VPN hizmetleri sunuyor mu?​

Microsoft, VPN hizmeti sunan birçok tarayıcıdan biridir. Opera ücretsiz olarak gelirken, Mozilla ve Chrome ücretli VPN hizmetlerine sahiptir.
 
Üst