Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft Hesabında Parolasız oturum açma nedir ve nasıl kullanılır?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Güçlü parolalar, çevrimiçi hesaplarımızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Peki ya hiç şifre tutmamaya ne dersiniz? Microsoft'un parolasız hesabının yaptığı budur!

Microsoft, kullanıcılarına hesaplarına giriş yapmak için tamamen yeni bir yol sağlar. Parolasız bir Microsoft Hesabı, parolaları ve dolayısıyla güçlü parolaları saklamanın, hatırlamanın ve saklamanın karmaşıklığını ortadan kaldırır. Bunun yerine, kullanıcıların hesaplarına her giriş yaptıklarında oturum açmayı onaylamak için Microsoft Authenticator uygulamasını (ve diğer seçenekleri) kullanmaları gerekir.

Nihai avantaj, güvenli olmayan veya kolayca tahmin edilebilir şifrelerin risklerinden kaçınmaktır. Ayrıca, güvenli olmayan ve güvenliği ihlal edilmiş bilgisayarlarda veya ağlarda hesaplarında oturum açarken kullanıcıyı parola hırsızlığına karşı güvende tutar. Parolasız oturum açma da oldukça basit ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. Çoğu kullanıcı, güçlü bir parola yazmaktan daha hızlı oturum açabilir.

Microsoft hesabından parola nasıl kaldırılır ve parolasız oturum açma nasıl kullanılır?​

Başlamak için Android veya Apple cihazınıza Microsoft Authenticator uygulamasını indirip yüklemeniz gerekir. Her oturum açma girişimi, akıllı telefonunuzdaki oturum açma isteğini onaylamanızı gerektirir. Bunu, Microsoft Authenticator'dan gelen bildirimi onaylayarak yapabilirsiniz; veya SMS kodlarını girerek. İşte nasıl başlayacağınız.

  1. Microsoft hesabının ek güvenlik seçenekleri sayfasına gidin.
   • account.microsoft.com'a gidin, ardından Güvenlik > Gelişmiş güvenlik seçenekleri'ne gidin .
   • Ayrıca doğrudan doğru sayfaya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz .
  2. Aşağı kaydırın ve Ek güvenlik altındaki “Şifresiz hesap”ı bulun. “ ” ı tıklayın . Ardından akışa devam edin.
   Parolasız Hesap - Microsoft hesabının ek güvenlik seçenekleri
  3. Microsoft Authenticator'ı kurun:
   1. Play Store veya App Store'dan telefonunuza Microsoft Authenticator uygulamasını indirin, yükleyin ve kurun .
   2. Hesap ekle > (Kişisel veya iş seçin) > Bir QR kodu tarayın seçeneğine giderek Authenticator uygulamasını kullanarak ekranda gösterilen QR kodunu tarayın.
    Parolasız hesap oluşturun - QR kodunu tarayın
  4. "İleri"ye tıklayın ve ardından Microsoft kimlik doğrulayıcı uygulamasında gösterilen "Microsoft hesabınız için parola kaldırma isteğini" onaylayın.
   Telefondaki Microsoft Authenticator uygulamasında parola kaldırma isteğini onaylayın
  5. Parola birkaç dakika içinde Microsoft hesabınızdan kaldırılacaktır. Microsoft hesabınız artık parolasızdır. Microsoft ayrıca ana ve alternatif e-posta adresleriniz hakkında sizi bilgilendirecektir.
   Microsoft hesapları ekibinden parola kaldırma onay e-postası
 1. Parolasız bir Microsoft hesabına nasıl giriş yapılır?​

  Normal oturum açma rutininizi takip edin. Yani:
  1. Microsoft web sitesinin oturum açma sayfasını açın.
  2. Microsoft hesabı kullanıcı adınızı girin (e-posta, kullanıcı adı veya telefon).
  3. Giriş ekranında gösterilen numaraya dokunarak isteği telefonunuzda onaylayın.
   Microsoft hesabında parolasız oturum açmayı onaylayın
 2. Authenticator uygulamasıyla cihaza erişiminizi kaybederseniz, telefon numarası ve alternatif e-posta gibi bir yedekleme yöntemi de kullanabilirsiniz. Bu nedenle, Microsoft hesabınızdaki güvenlik seçeneklerinin güncel olduğundan emin olun.

  Parolasız oturum açma nasıl devre dışı bırakılır ve Microsoft Hesabına parola nasıl eklenir?​

  Parolasız oturum açma, Microsoft hesabını güvenli hale getirmenin benzersiz bir yoludur. Ancak, herkesin çalışma rutini ile iyi uyum sağlamayacaktır. Örneğin, Microsoft hesabınızı diğer ekip üyeleriyle paylaşırsanız, bir ekip üyesi her oturum açmak istediğinde istekleri manuel olarak onaylamak zahmetli bir görev haline gelebilir. Aşağıdaki adımları izleyerek Microsoft hesabınıza bir kez daha parola ekleyebilirsiniz:
  1. Microsoft hesabının ek güvenlik seçenekleri sayfasına gidin.
   • account.microsoft.com'a gidin, ardından Güvenlik > Gelişmiş güvenlik seçenekleri'ne gidin.
   • Ayrıca doğrudan doğru sayfaya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz .
  2. Aşağı kaydırın ve Ek güvenlik altındaki “Şifresiz hesap”ı bulun. " Kapat " ı tıklayın .
  3. Uyarıyı onaylayın, ardından Microsoft hesabınıza eklemek istediğiniz parolayı girin.
 3. Yalnızca parola, Parola + 2FA veya Parolasız – Hangisi daha güvenli?​

  Bence Parola + İki adımlı doğrulama , Microsoft hesabı kullanıcıları için daha güvenli ve kullanışlı bir kurulum. Her oturum açma girişimini onaylamak için sizi mobil cihazınızı aramaya zorlamazken ek güvenlik sağlar.

  Telefonunuzun emin ellerde kalması koşuluyla, parolasız, yalnızca parolalı bir kurulumdan daha güvenlidir. Ancak, kullanım şeklinize bağlı olarak, güçlü bir parola Microsoft hesabınızı dolandırıcıların ve bilgisayar korsanlarının ellerinden uzak tutabilir. En sevdiğiniz kurulum hangisi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!
 
Son düzenleme:
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bilgilendirici bir konu olmuş elinize sağlık
 
Üst