Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft Lens, Yalnızca İçeriği Analiz Etmesine İzin Verirseniz Taramaları Kaydedebilir

Google Android için ücretsiz bir tarama uygulaması olan Microsoft Lens , bir belge tarama ve dönüştürme uygulamasıdır. Ana amaçlarından biri, belgelerin veya beyaz tahtaların fotoğraflarını çekmek, kreasyonları düzenlemek ve desteklenen çeşitli formatları kullanarak kaydetmektir.

microsoft lens analiz içeriği


Uygulamanın kullanımı kolaydır ve beyaz tahtadaki, basılı belgelerdeki veya el yazısıyla yazılan notlardaki içeriği dijital bir biçime dönüştürmek için yalnızca birkaç dokunuş yeterlidir. Lens, Word, PowerPoint ve Excel dahil olmak üzere Microsoft Office formatlarını ve aynı zamanda PDF ve diğerlerini destekler.

Microsoft Lens'te bir tarama kaydetmeye çalıştığınızda, gizlilik tercihlerini nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak bir hata mesajı alabilirsiniz. "Office bağlantılı deneyimleri kullan" hatası, kullanıcılara, özellik kapatılırsa belgenin kaydedilemeyeceğini hatırlatır.


Bazıları için alarm zillerini çalan şey, özelliğin Microsoft'un içeriği analiz etmesine izin vermesidir. Gizlilik tercihlerini kontrol ettiğinizde, Bağlantılı Deneyimler altında "İçeriği analiz eden deneyimler"i bulursunuz. Taranan belgeler, gizlilik özelliği açık değilse, PDF dahil olmak üzere diğer biçimlere ve ayrıca Word gibi Office biçimlerine kaydedilemez.

Bunun ne kadar süredir uygulamada bir gereklilik olduğu belli değil. Kullanıcı yorumları, değişikliğin Kasım 2021'de veya daha erken bir tarihte gerçekleştiğini gösteriyor.

Microsoft'un verdiği açıklama, işlevselliği kaydetmek için özelliğin neden etkinleştirilmesi gerektiğini açıklamıyor:


İçeriğinizi analiz eden bağlantılı deneyimler
İçeriğinizi analiz eden bağlantılı deneyimler, size tasarım önerileri, düzenleme önerileri, veri öngörüleri ve benzer özellikler sağlamak için Office içeriğinizi kullanan deneyimlerdir. Örneğin, PowerPoint Tasarımcısı veya Çevirmen.
Uygulamadaki tercihin açıklaması da içgörü sağlamaz:

Size tasarım önerileri, düzenleme önerileri, veri öngörüleri ve benzer özellikler sağlamak için Office içeriğinizi kullanan deneyimler.

Son Olarak​

Gizlilik bölümünde bağlı deneyimler özelliği kapatılmış olsa bile, taramalar Microsoft Lens uygulamasına kaydedilir. Kullanıcı deneyimi, kaydetme ve dönüştürme işlevi olmadan sınırlıdır ve bazı kullanıcılar buna aldırış etmese de, diğerleri için uygulamayı kullanılamaz hale getirebilir.

Geçen yılki değişikliğin getirilmesi, şu anda 5 üzerinden 4,8 gibi yüksek bir puana sahip olduğu için uygulamanın Play Store'daki puanını etkilememiş gibi görünüyor.

Android kullanıcıları, Metin Tarayıcı veya Adobe Tarama dahil olmak üzere alternatiflere göz atabilir , ancak bunlar destekledikleri biçimlerde sınırlı olabilir.

Microsoft Lens gönderisi , yalnızca gHacks Technology News'de ilk olarak görünen içeriği analiz etmesine izin verirseniz taramaları kaydedebilir .
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst