Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft Outlook E-postasını PDF Olarak Kaydetme

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Microsoft Outlook e-postalarınızı çevrimdışı kullanım için PDF olarak kaydetmek için, e-postalarınızı PDF formatında yazdırmak için masaüstü bilgisayarınızın sanal PDF yazıcısını kullanın. Bunu Outlook'un masaüstü ve web sürümlerinde nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

NOT: MART 2022'DEKİ YAZIDAN İTİBAREN, OUTLOOK'UN MOBİL UYGULAMASI E-POSTALARINIZI PDF FORMATINDA KAYDETMENİZE İZİN VERMİYOR. BİR DİZÜSTÜ VEYA MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMANIZ GEREKECEK.

Outlook E-postadan PDF'ye Dönüştürme Nasıl Çalışır?​

Outlook e-postalarınızı PDF olarak indirmek için, temel olarak bu e-postaları Windows veya Mac bilgisayarınızın sanal PDF yazıcısını kullanarak yazdırırsınız . Bu yazıcıyla yazdırdığınız her şey bir PDF dosyası olarak kaydedilir; gerçek olarak basılmayacak. Ancak, bu PDF'yi daha sonra yazdırabilirsiniz .

Hem Windows hem de Mac'te yerleşik PDF yazıcıları vardır, bu nedenle bilgisayarınıza herhangi bir şey indirmeniz veya yüklemeniz gerekmez.

Outlook E-postalarını Masaüstünde PDF'ye Dönüştür​

E -postalarınızı masaüstünüze PDF olarak kaydetmeye başlamak için bilgisayarınızda Outlook uygulamasını başlatın.

Outlook'ta, PDF olarak kaydetmek istediğiniz e-postayı bulun ve çift tıklayın.

E-postanızın tam penceresinde, üstteki şeritten Dosya > Yazdır seçeneğini belirleyin. Alternatif olarak, Windows'ta Ctrl+P'ye veya Mac'te Command+P'ye basın. Bu, "Yazdır" penceresini açar.


Outlook'ta Dosya > Yazdır'ı seçin.


“Yazdır” penceresi açıldığında, “Yazıcı” açılır menüsünü tıklayın ve sanal PDF yazıcınızı seçin. Windows'ta buna “Microsoft Print to PDF” denir.

E-postanızdaki hangi sayfaların yazdırılacağı gibi daha fazla seçenek belirlemek için “Yazdırma Seçenekleri” düğmesini tıklayın.

Son olarak, e-postanızı PDF olarak kaydetmeye hazır olduğunuzda “Yazdır” düğmesini tıklayın.

Masaüstünde Outlook'ta bir e-postayı PDF'ye yazdırın.


Açılan “Baskı Çıktısını Farklı Kaydet” penceresinde, PDF'nizi kaydetmek için bir klasör seçin. “Dosya Adı” alanını tıklayın ve PDF'nizin adını girin, ardından “Kaydet”i seçin.

Bir e-postanın PDF sürümünü kaydedin.


Ve seçtiğiniz e-postanın PDF versiyonu artık belirlediğiniz klasöre kaydedilir. Hazırsınız.

Outlook E-postalarını Web'de PDF olarak indirin​

Web için Outlook e-postalarınızı PDF biçiminde almak için önce tercih ettiğiniz web tarayıcısını başlatın ve Outlook sitesini açın. Sitede hesabınıza giriş yapın.

Oturum açtıktan sonra, e-posta listenizden PDF olarak kaydedilecek e-postayı seçin .

E-postanız açıldığında, e-postanın sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın.

Sağ üst köşedeki üç noktayı seçin.


Üç nokta menüsünde "Yazdır"ı tıklayın.

Menüden Yazdırı seçin.Sol üst köşede, "Yazdır"ı seçin.

Sol üst köşedeki Yazdır ı seçin.


Bilgisayarınızın sanal PDF yazıcısını seçin ve e-postanızı yazdırın. Ardından, PDF'nizi kaydetmek için bir klasör seçin ve her şey bitmiş olacak.
 
Üst