Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft PowerPoint'te Bir Grafiğin Parçalarını Nasıl Canlandırılır?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Animasyonlu grafik bölümleriyle PowerPoint


Microsoft PowerPoint'teki animasyonlar sununuza pizzazz ekleyebilir. Bu nedenle, slayt gösterinize bir grafik eklerseniz, onu canlandırmayı da düşünün. Esnek seçeneklerle, grafiğin tamamı yerine bölümlerine animasyon uygulayabilirsiniz.
Bir çubuk grafikteki her bir serinin yandan uçmasını veya bir pasta grafiğin her parçasının görünmesini ve yakınlaştırmasını sağlayabilirsiniz. Bu, statik bir grafik alabilir ve belirli öğeleri öne çıkarabilir veya basitçe dramatik bir etki yaratabilir.

PowerPoint'te Grafik Öğelerini Canlandırın​

PowerPoint'te çoğu grafik türünün öğelerini canlandırabilirsiniz. Yani ister standart bir çubuk grafik, ister bir ağaç haritası grafiği gibi benzersiz bir şey kullanıyor olun, ona hareket verebilirsiniz. Aşağıdaki adımlar için PowerPoint'in yerleşik grafik türlerinden birini seçtiğinizden emin olun .
Slaytınızdaki grafiği seçin ve Animasyonlar sekmesine gidin. Animasyon Ekle açılır okunu tıklayın ve kullanmak istediğiniz efekti seçin. Giriş, Vurgu veya Çıkış animasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.

PowerPoint'te animasyon seçimi


Ardından, animasyon için farklı bir yön seçmek için Efekt Seçenekleri açılır seçimlerini kullanabilirsiniz.

Animasyon efekti yönergeleri


Varsayılan olarak, animasyon tüm grafiğe uygulanır. Ancak size göstereceğimiz ayarlama ile bunu değiştirebilirsiniz. Efekt Seçenekleri açılır okuna tekrar tıklayın ve bir Sıra seçeneği belirleyin.
Kullanılabilir seçeneklerin, kullandığınız grafik türüne bağlı olduğunu unutmayın. Örneğin, bir çubuk grafik kullanıyorsanız, seriye, kategoriye, serideki öğeye veya kategorideki öğeye göre seçim yapabilirsiniz. Ancak çizgi grafik için yalnızca seriye veya kategoriye göre görürsünüz.

Animasyon efekt dizileri


İsterseniz bir veya daha fazla diziye birden fazla efekt de uygulayabilirsiniz.

Öğeleri canlandırma konusunda fikrinizi değiştirirseniz ve grafiği basitçe canlandırmak isterseniz, Efekt Seçenekleri açılır listesinden "Tek Bir Nesne Olarak" öğesini seçin.

Grafik Animasyonunu Özelleştirin​

Bir animasyon seçip grafiğinize ekledikten sonra, onu PowerPoint'teki diğer animasyonlar gibi özelleştirebilirsiniz.

Başka bir yere gittiyseniz Animasyonlar sekmesine ve şeridin Zamanlama bölümüne geri dönün. Animasyon numaralarını görüntülemek için grafiği seçin ve o belirli efektle çalışacak bir sayı seçin.
PowerPoint'te grafik animasyon numaraları


Ardından, zamanlama seçeneklerini özelleştirmek için şeritteki aşağıdaki araçları kullanabilirsiniz.
  • Başlat : Tıklandığında, Öncekiyle veya Öncekinden Sonra seçeneklerinden birini seçin.
  • Süre : Saniye cinsinden bir süre girin veya küçük artışlarla artırmak veya azaltmak için okları kullanın.
  • Gecikme : Saniye cinsinden bir gecikme girin veya okları kullanın.
Animasyon zamanlama seçenekleri


Grafik animasyonunuz için mükemmel efekti elde etmek için animasyonlarınızı ve özelleştirmelerinizi istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.
 
Üst