Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft PowerPoint'te Hareket Yolu Animasyonları Nasıl Kullanılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Microsoft PowerPoint birçok türde animasyon sunar . Metne , resimlere ve şekillere efektler ekleyebilirsiniz . Ancak kendinizinkini oluşturmak istiyorsanız, nesnenizi istediğiniz yere taşımak için bir hareket yolu animasyonu seçebilirsiniz.

PowerPoint'teki hareket yolu animasyonlarıyla nesnenizi zikzak, döngü, spiral veya swoosh yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz hareket yolunu seçtikten sonra, nesnenizin izlemesini istediğiniz yolu tam olarak oluşturmak için noktaları özelleştirebilirsiniz.

Hareket Yolu Animasyonu Ekle​

PowerPoint sununuzu açın ve animasyonu oluşturmak istediğiniz slaydı seçin. Canlandırmak istediğiniz nesneyi ekleyin veya slayda zaten eklediyseniz seçin.

Animasyonlar sekmesine gidin ve Animasyon seçim kutusunun altındaki oku tıklayın. Bu, tüm koleksiyonu açar.

PowerPoint'te animasyon seçenekleri


Aşağıya doğru ilerleyin ve Hareket Yolları bölümünde birkaç seçenek göreceksiniz. Bunlardan birini kullanmak istiyorsanız, nesnenize uygulamak için seçmeniz yeterlidir. Yolu kendiniz çizmenize izin veren Özel Yol'u seçebileceğinize dikkat edin.


PowerPoint'te Hareket Yolu seçenekleri


Ek seçenekler için pencerenin altındaki "Daha Fazla Hareket Yolu"nu tıklayın.

Seçeneklerde daha fazla Hareket Yolu


Hareket Yolunu Değiştir kutusunda Temel, Çizgiler ve Eğriler ve Özel yollar göreceksiniz. Uygulamadan önce bir önizleme görmek için alttaki Önizleme Efekti kutusunu işaretleyin. Ardından, çalışırken görmek için birini seçin.

Hareket yolları için önizleme seçeneği


Kullanmak istediğiniz yolu bulduğunuzda onu seçin ve “Tamam”a tıklayın.

Bir hareket yolu animasyonu seçildi


Nesnenizin belirli bir noktada bitmesi için hareket yollarını birleştirmek istiyorsanız, nasıl yapılır bölümüne bakın.

Hareket Yolunu Özelleştirin​

Hareket yolunu uyguladıktan sonra yönü değiştirme seçenekleriniz olabilir. Animasyonlu nesneyi seçin ve Animasyonlar sekmesine gidin. Seçimlerinizi görüntülemek için Efekt Seçenekleri açılır okunu tıklayın. Tüm yolların ekstra efektler sağlamadığını unutmayın, ancak çoğu yol yönünü tersine çevirmenize izin verir.

Efekt Seçenekleri açılır kutusundaki yönergeler


Hareket yolunuzun yönünü değiştirmenin yanı sıra noktaları düzenleyebilirsiniz. Efekt Seçenekleri açılır okunu tıklayın ve “Noktaları Düzenle”yi seçin.

Efekt Seçenekleri açılır kutusundaki Noktaları DüzenleDaha sonra noktaları kareler olarak gösteren hareket yolunu göreceksiniz. Taşımak için bir noktayı seçin ve sürükleyin.

Taşımak için bir noktayı sürükleyin


Ayrıca düz, düz veya köşe noktası yapmak gibi seçenekler için bir noktayı sağ tıklatabilirsiniz. Ek olarak, daha fazla nokta ekleyebilir veya birini kaldırabilirsiniz.

Daha fazla hareket yolu seçeneği


Başlangıç eylemini veya süresini değiştirmek veya bir gecikme eklemek istiyorsanız, animasyonu seçin ve Animasyonlar sekmesindeki araçları kullanın.

PowerPoint'te animasyonlar sekmesi


Animasyonlar sekmesindeki şeridin sol tarafındaki Önizleme düğmesini kullanarak animasyonunuzu düzenlerken önizleyebilirsiniz. Bu, daha fazla ayarlamaya ihtiyacınız olup olmadığını veya animasyonları yeniden sıralamak isteyip istemediğinizi görmenize yardımcı olur .
 
Üst