Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft Purview, hukuk ve veri ekiplerinin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Biraz yeniden markalaşma uzun bir yol kat edebilir.

microsoft-logo-2022-2-2.jpg


Ne bilmek istiyorsun​

  • Microsoft Purview, Redmond tarafından üretilen ürün ve hizmetler için veri uyumluluğu ve yönetişime odaklanan yeni şemsiyedir.
  • Azure Purview, çeşitli Microsoft 365 ürünleri ve daha fazlasının tümü yeni Microsoft Purview adlarına sahiptir.
  • Marka değişikliği, Microsoft'un veri yönetişimi teknolojisine ihtiyaç duyan kuruluşlara yönelik çözümlerini birleştirmek için tasarlandı.
Microsoft, veri yönetişimi ve uyumluluk araç setini kapsamlı bir şekilde yeniden adlandırıyor ve Azure Purview ve Microsoft 365 veriyle ilgili ürünlerini bir araya getirerek, yazılıma ihtiyacı olan kuruluşlar için başvurulacak çözüm olarak hizmet edecek her şey dahil bir Microsoft Purview şemsiyesi oluşturuyor. veri mühendislerinin ve hukuk ekiplerinin hayatlarını kolaylaştırmak için.

Yeniden markalama basittir: Microsoft 365 Gelişmiş Denetim, Microsoft Purview Denetimi (Premium), Azure Purview Veri Kataloğu, Microsoft Purview Veri Kataloğu olacak ve bu şekilde devam edecek. İşte Microsoft'un yeni markasının faydaları olarak tanıttığı şeyler:

  • Tüm veri varlığınızdaki varlıklara ilişkin görünürlük kazanmanıza yardımcı olur.
  • Tüm verilerinize, güvenliğinize ve risk çözümlerinize kolay erişim sağlar.
  • Bulutlar, uygulamalar ve uç noktalarda hassas verilerin korunmasına ve yönetilmesine yardımcı olur.
  • Uçtan uca veri risklerini ve mevzuat uyumluluğunu yönetir.
  • Kuruluşunuzun verileri yeni ve kapsamlı yöntemlerle yönetmesini, korumasını ve yönetmesini sağlar.
microsoft-purview.jpg


macOS uç noktaları için Microsoft Purview Veri Kaybını Önleme (DLP) artık genel kullanıma sunuldu. Microsoft'un hassas bilgi türü kataloğuna elli yeni sınıflandırıcı eklendi. "Microsoft Purview Veri Yaşam Döngüsü Yönetiminde çok aşamalı saklama" ön izlemesi de açıklandı (gerçekten dilden düşüyor, değil mi?)

Microsoft Purview ile ilgili ayrıntıların tam listesini resmi duyuru blog gönderisinde okuyabilirsiniz . Yeniden markalaşma çabasının tüm kapsamını ve bununla birlikte paketlenmiş tüm yeni parçaları ve süsleri bilmek istiyorsanız, orada sindirilecek çok şey var.
 
Üst