Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Microsoft Teams'de ekip nasıl oluşturulur?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Microsoft Teams, aynı proje üzerinde çalışan bir grup çalışanı organize etmenin veya bir okul yöneticisinin sınıflar için gruplar oluşturmasına izin vermenin harika bir yolunu sunar. Bunun yolu bir ekip oluşturmaktır. Proje alt gruplarını daha spesifik hale getirmek için ekipler içinde kanallar oluşturabilirsiniz. Buna gelmeden önce, önce Microsoft Teams'de bir ekip oluşturmanız gerekir.

Microsoft Teams'de bir ekip oluşturmak için soldaki menüden Ekipler sekmesini açın ve ekip listesinin en altındaki Katıl veya ekip oluştur seçeneğine ve ardından Ekip oluştur seçeneğine tıklayın.

Microsoft Teams'de ekip nasıl oluşturulur​

ekip masaüstü oluştur
Microsoft

Masaüstü uygulamasının sol menüsündeki Ekipler sekmesini açın ve ekip listenizin altındaki Katıl veya ekip oluştur'u tıklayın. Ana sayfada görünen Ekip oluştur düğmesini tıklayın. Mobilde, sayfanın altındaki Ekipler sekmesine dokunun. Yeni ekip oluştur'a dokunun.

ekip şablonları oluştur
Microsoft


Mevcut bir gruptan veya ekipten sıfırdan bir ekip oluşturma veya Bir projeyi yönet, Bir etkinliği yönet, Yerleşik çalışanlar ve daha fazlası gibi bir şablon seçme seçeneğine sahip olacaksınız.

mevcuttan ekipler oluşturun
Microsoft

Başka bir gruptan bir ekip oluşturmayı seçerseniz, kuruluşta önceden kurulmuş diğer Office 365 ekiplerinden seçim yapabilir ve üyelerin iletişim bilgilerini bu ekibe aktarabilirsiniz.

takım tipi takım oluştur
Microsoft

Ekibi Özel veya Genel olarak ayarlayın. Grubu yalnızca davet ettiğiniz kişilerle sınırlandırmak için özel ekipler ayarlayabilirsiniz, genel ekip ise kuruluştaki herkesin katılmasına izin verir.

ekip oluşturma son adımı
Microsoft

Ekip için bir ad girin ve kanalları ayarlayın. Microsoft Teams, varsayılan olarak bir Genel kanal oluşturacaktır . Kanalları daha sonra da ekleyebilirsiniz.

SSS​

Microsoft Teams'de neden ekip oluşturamıyorum?

Microsoft Teams'de ekip oluşturma seçeneğini göremeyebilirsiniz. Bunun nedeni, hesabınızın gerekli izinlere sahip olmamasıdır. Gerekirse hesap izinlerinizi değiştirmek için BT yöneticinizle iletişime geçin.

Neden mevcut bir ekipten veya gruptan bir ekip oluşturamıyorum?

Listede sadece yönetici olarak oluşturduğunuz takımlar görünecektir. Ancak, diğer takımın veya grubun bir üyesi olduğunuzdan emin olmanız gerekebilir.

Herkes ekip kurabilir mi?

Yalnızca BT yöneticisi, bir kullanıcının hesabını bir ekip oluşturmasına izin verecek şekilde güncelleyebilir. Gerekli izinler olmadan ekip oluşturma seçeneğini göremezsiniz.
 
Üst