Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Minecraft'ta Silinmiş Bir Dünya Nasıl Geri Yüklenir?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Minecraft dünyanız silindiyse acınızı hissediyoruz. Dünyanızı inşa etmek, keşfetmek ve mükemmelleştirmek için saatler harcadınız, ancak donanım arızası, bozuk dosyalar veya yanlışlıkla silinme nedeniyle yok olduğunu gördünüz.
Ne yazık ki, dünyanızı yedeklemediyseniz, geri almak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ancak, bir yedeğiniz varsa ve kaydetme dosyalarınızı yedeklerseniz, Minecraft'ta silinen bir dünyayı nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır, böylece bu bir daha asla olmaz.


PC'de Silinmiş Bir Dünya Nasıl Geri Yüklenir?​

Silinen bir Minecraft dünyasını kurtarmak, yalnızca kayıtlı oyunlarınızı yedeklediyseniz mümkündür (örneğin, Dosya Geçmişi ve Microsoft Windows PC'nizdeki otomatik yedeklemeler aracılığıyla). Bunun nedeni, Minecraft bir dosyayı sildiğinde bunu kalıcı olarak geri dönüşüm kutusunu atlayarak yapar.
Silinen dünyanızı kurtarmak için:
Başlat menüsünü açın, Çalıştır yazın ve enter tuşuna basın.
%appdata% yazın ve Enter'a basın .

appdata klasöründe .minecraft'a gidin.

Kaydedilen klasörü açın . Dizin, UsersYourNameAppDataRoaming.minecraftsaves şeklindedir.

Kaydedilmiş oyunlar klasöründe boş bir alana sağ tıklayın ve Özellikler öğesini seçin . Alternatif olarak, Dosya Gezgini'ni açın ve bu klasördeki Giriş sekmesinden Geçmiş'i seçin.

Önceki Sürüm sekmesini seçin .

Umarım silinen klasörlerin bir listesini görmelisiniz. Silinen dünyanıza karşılık gelen klasörü seçin ve Geri Yükle'ye basın .

Artık Minecraft'ı bir sonraki başlatışınızda dünyanızı bulabilmelisiniz.
Not: Bu yöntem, Bedrock Sürümü veya Java Sürümü oynamanızdan bağımsız olarak çalışmalıdır.

Telefonda veya Konsolda Silinmiş Bir Dünya Nasıl Geri Yüklenir?​

Ne yazık ki, Minecraft dünya klasörlerinin yedeğini almadıysanız, Minecraft PE'de veya Minecraft'ın konsol sürümünde (Bedrock Edition) silinen bir dünyayı geri yüklemenin bir yolu yoktur. Ancak, kaydetme dosyası basitçe bozulmuşsa, oyun otomatik olarak dosyayı kurtarmayı ve düzeltmeyi dener.

Minecraft Dünyalarınızı Nasıl Yedeklersiniz?​

Her tür veriyle ilgili en güvenli seçenek, bunların ayrı bir konumda (veya birkaç konumda) yedeklenmesini sağlamaktır. Neyse ki Minecraft dünyanızı yedeklemek kolaydır ve kurmak için zaman ayırırsanız birçok uygulama (Windows dahil) bunu sizin için otomatik olarak yapacaktır.

Minecraft Worlds Windows'ta Manuel Olarak Nasıl Yedeklenir:​

Çalıştır'ı açmak için Windows tuşu + R'ye basın .
%appdata% yazın ve Enter'a basın .

.minecraft'a gidin .

Kaydedilen klasörü kopyalayıp yeni bir konuma yapıştırın - tercihen ayrı bir sabit sürücüde.

Minecraft Dünyalarını Windows Dosya Geçmişiyle Otomatik Olarak Yedekleme

Ayarlar'ı açmak için Windows tuşu + I'ye basın .
Güncelleme ve Güvenlik öğesini seçin .

Soldaki menüde Yedekle'yi tıklayın .

Dosya Geçmişini kullanarak yedekle altında , bir sürücünün seçildiğinden ve yedeklemelerin yapıldığından emin olun. Değilse, Sürücü ekle öğesini seçin.

Sürücülerinizin yüklenmesini bekleyin ve ardından hangi sabit sürücüye yedeklemek istediğinizi seçin.

Diğer seçenekler 'i tıklayın.

Şimdi yedekle'ye tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Aşağı kaydırın ve .minecraft klasörünün Bu klasörleri yedekle altında bulunduğundan emin olun .

Değilse, Klasör Ekle öğesini seçin .

%appdata% öğesine gidin , .minecraft'a tıklayın ve Bu klasörü seç öğesini seçin .


Not: Dosyaları Google Drive veya OneDrive kullanarak da otomatik olarak yedekleyebilirsiniz . Bu, güvenli bir bulut sunucusuna yedeklendikleri için dosyalarınızın her zaman güvende olmasını sağlamanın harika bir yoludur.

Xbox'ta Minecraft Nasıl Yedeklenir?

Minecraft'ı bir Xbox'ta oynuyorsanız ve bir Xbox Live hesabınız varsa, kaydetme dosyalarınız otomatik olarak Xbox bulut depolama alanına yedeklenmelidir.

PlayStation 4'te Minecraft Nasıl Yedeklenir?

PlayStation Plus abonesiyseniz, 100 GB'a kadar bulut depolama alanına erişebilirsiniz. Otomatik yedeklemeleri etkinleştirmek için Ayarlar > Uygulama Veri Yönetimi > Otomatik Yükleme > Otomatik Yüklemeleri Etkinleştir öğesini seçin . Kaydedilen verileriniz otomatik olarak PS Plus Cloud'a yedeklenmelidir.
Ayrıca Ayarlar > Sistem > Yedekle ve Geri Yükle'yi seçip Minecraft dosyalarınızı harici bir sabit sürücüye aktararak Minecraft kayıtlarınızı manuel olarak yedekleyebilirsiniz.

Android veya iPhone'da Minecraft Nasıl Yedeklenir?

Mobil Minecraft dünyanızı yedeklemenin tek yolu, tüm telefonun yedeğini oluşturmaktır. Minecraft dünyanızı kaybederseniz veya bozulursa, telefonunuzu önceki bir sürüme geri yükleyebilirsiniz.
Android'de bunu Ayarlar > Hesaplar ve yedekleme > Verileri yedekle'yi seçip Uygulamalar seçeneğinin açık olduğundan emin olarak yapabilirsiniz.iOS'ta Ayarlar > [ Adınız] > iCloud > iCloud Yedekleme'yi açın ve bunu açın. Telefonunuz artık Wi-Fi'ye bağlandığında günde bir kez otomatik olarak iCloud'a yedeklenecektir.
Ayrıca Google Drive gibi hizmetleri kullanarak Android veya iPhone'unuzu yedekleyebilirsiniz .
Not: Kayıp bir Minecraft dünyasını geri almak için veri kurtarma yazılımı veya uzmanları kullanmayı deneyebilirsiniz; ancak, çalışacağının garantisi yoktur. Ayrıca, yedekleme olmadan Android'de veri kurtarma neredeyse imkansızdır .

Minecraft Dünyalarınızı Korumak için Yedeklemeleri Kullanın​

Onlarca, hatta yüzlerce saat harcadığınız bir oyunda tüm ilerlemenizi kaybederek yeni bir dünyaya başlamak zorunda kalmaktan daha kötü bir şey yoktur. Verilerinizi yedeklemek her zaman iyi bir fikirdir, özellikle de silinmesi veya bozulmasıyla ünlü oyunlar için. dosyaları kaydedin.
Umarız bu eğitim sayesinde Minecraft dünyalarınız için bir daha asla endişelenmenize gerek kalmaz.
 
Üst