Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Nintendo Switch (ve Denetleyicileri) Nasıl Kapatılır?

Katılım
11 Haz 2022
Mesajlar
14
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Nintendo Switch konsolunuzla oynamayı bitirdiğinizde, muhtemelen üstteki güç düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ancak güç düğmesine bir kez basmak aslında cihazı tamamen kapatmaz. Cihazınızın pil sağlığının uzun ömürlü olması konusunda endişelenen biriyseniz, muhtemelen Switch'inizi nasıl kapatacağınızı bilmek isteyeceksiniz. Aynısı, yerleşik pilleri olan kontrolörler için de geçerlidir. Nintendo Switch'inizi ve denetleyicileri nasıl kapatacağınızı tartışalım.

KISA CEVAP

Nintendo Switch'inizi kapatmak için, açılır bir menü görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Güç Seçenekleri > Kapat öğesini seçin .

Joy-Cons veya Nintendo Switch Pro Controller'ınızı kapatmak için, Nintendo Switch cihazınızdan ayrılmaları ve kablosuz olarak bağlanmaları gerekir. Kontrol cihazınızın üstündeki siyah düğmeye basın ve ışıkların kapandığını görmelisiniz.

ANAHTAR BÖLÜMLER

  • Nintendo Switch'inizi nasıl kapatabilirsiniz?
  • Nintendo Switch denetleyicilerinizi nasıl kapatabilirsiniz?
Henüz farkında değilseniz, Switch'inizdeki güç düğmesine hızlıca basmak, cihazı yalnızca uyku moduna geçirir. Bu yüzden ekran kapalıyken güç düğmesine dokunduğunuzda Nintendo Switch çok çabuk uyanıyor.


Bu çok kullanışlı ve eski Nintendo cihazlarına kıyasla uyanma süresi açısından kesin bir yükseltme olsa da, cihazınızı tamamen kapatmanız gereken zamanlar her zaman vardır. Örneğin, microSD depolama alanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa , bunu her zaman cihaz tamamen kapalıyken yapmalısınız.


Nintendo Anahtarı Nasıl Kapatılır?​

Switch'iniz yuvanın dışındayken, el modundayken güç düğmesine basın ve beş saniye basılı tutun.

bunu beş saniye basılı tutun
Curtis Joe / Android Otoritesi

Güç Seçeneklerinde A'ya basın .

güç seçeneklerini seçin
Curtis Joe / Android Otoritesi

Kapat'ta A'ya basın . _

güç seçeneklerinden kapat'ı seçin
Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch Denetleyicisi Nasıl Kapatılır?​

Resmi olarak lisanslı iki tür Nintendo denetleyicisi vardır: Joy-Cons ve Pro Controller .

sevinç-eksileri​

Joy-Cons'u kapatmak için gerçekten hiçbir şey yapmanız gerekmez. Cihaz kapalıysa kısa bir süre sonra kapanırlar.

Ancak bunları konsoldan bağımsız olarak kullanıyorsanız Joy-Con'u kapatmak için yandaki dairesel siyah düğmeye basmanız gerekir.

nintendo switch joy con üzerindeki güç düğmesi nerede
Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch Pro Denetleyici​

Pro Denetleyiciniz Anahtarınıza bağlıysa, denetleyicinin üstündeki siyah düğmeye basarak her zaman kapatabilir ve bağlantısını kesebilirsiniz. USB-C bağlantı noktasının yanında bulunur.

nintendo switch pro denetleyicisindeki güç düğmesi nerede
Curtis Joe / Android OtoritesiSSS​

Switch'inizi kapatmalı mısınız?

Switch'inizi her zaman tamamen kapatmanız gerekmez. Ancak, cihaz pil sağlığını korumak ve daha uzun pil ömrü sağlamak için cihazlarınızı tamamen kapatmak her zaman iyi bir uygulamadır.
 
Üst