Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

OneDrive İş, Web'de Dosya Yönetimi İçin Yeni Özellikler Alıyor

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Microsoft, dosya yönetimini kolaylaştırmak amacıyla iş kullanıcıları için OneDrive'da bir dizi iyileştirme duyurdu. Yeni özellikler özellikle OneDrive, Teams ve SharePoint için dosya yönetimi deneyimini bir araya getirmeye yardımcı olur.

Öncelikle, OneDrive artık tüm Ekiplerinize web arayüzünden hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Tüm Ekiplerinizi aynı anda görüntülemek için kenar çubuğundaki Daha fazla yer seçeneğine gidebilir ve onları Hızlı Erişim listenize de sabitleyebilirsiniz. Bu özellik aslında birkaç ay önce duyurulmuştu , ancak şimdi tam olarak kullanılabilir olması gerekiyor.


OneDrive İş'te tüm Ekiplerinizi görüntüleme


Teams veya SharePoint ile ilişkili kitaplıklarda gezinirken kitaplıklar arasında daha kolay geçiş yapabilirsiniz. Söz konusu ekip veya sitede bulunan kitaplıklar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayan yeni bir açılır menü var. Bu notta, artık paylaşılan kitaplıkları Hızlı Erişim listesine sabitleyebilirsiniz, böylece yalnızca belirli bir kitaplığa hızlı erişim istiyorsanız, her seferinde Teams veya SharePoint sitelerinde gezinmeniz gerekmez.

Microsoft ayrıca tüm konumlarınızı kolayca görmenizi sağlayan bir hedef seçiciyle dosyaları taşımayı da kolaylaştırıyor. Örneğin, dosyaları kişisel OneDrive depolama alanınızdan paylaşılan bir SharePoint kitaplığına taşıyabilirsiniz ve tüm konumlar kolayca görülebilir. Ayrıca artık kısayolları farklı konumlara da taşıyabilirsiniz. Örneğin, Teams'de paylaşılan bir klasöre kısayol oluşturursanız, genellikle kök OneDrive klasörünüzde görünür, ancak artık daha kolay erişim için bu kısayolu istediğiniz klasörde düzenleyebilirsiniz.

OneDrive veya SharePoint'te dosya taşımak için hedef seçici


Son olarak, belirli bir görevi bitirdikten sonra temizlemek artık daha kolay. OneDrive artık tek seferde 10.000'e kadar öğe içeren büyük klasörleri silmenize olanak tanır, böylece bu dosyalara artık ihtiyacınız kalmadığında, hepsini kolayca kaldırabilir ve bulut depolama alanınızdaki dağınıklığı gidererek hâlâ ilgili dosyalara odaklanabilirsiniz. .
 
Üst