Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

OnePlus Telefonlarda Programlı Kapatma ve Başlatma Ayarlarını Yapın

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
OnePlus'ın Android tadı Oxygen OS, birçok ek seçenekle birlikte gelir. Bunlardan biri, akıllı telefonunu her zaman açık tutmak istemeyenlerin hayatını kolaylaştırabilir. OnePlus telefonlarındaki programlanmış açma/kapama özelliği, kullanıcıların telefonun ne zaman kapanacağını ve ne zaman otomatik olarak açılacağını planlamasını sağlar. Kapatma otomasyonu hemen hemen tüm Android cihazlarda (özel uygulamalar/erişim kullanılarak) yapılabilirken, otomatik olarak açma özelliği yalnızca sınırlı OEM cihazlarında mümkündür.

OnePlus'ta programlanmış kapatma/açma özelliğinin kullanımları​

Özelliği, her iki özelliği de ayrı ayrı kullanma yeteneği de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Yani, cihazı yalnızca planlanan zamanda kapatmak için. Veya cihazı planlanan zamanda açmak için.

Seçeneğin kullanışlı olacağı birçok kullanım durumu vardır. Bunlardan biri, telefonu uyku saatinizde otomatik olarak kapatmayı ve ardından sabah uyandığınızda yaklaşık olarak açmayı planlamaktır. Ya da uyuduğunuzda manuel olarak kapatırken, yalnızca sabahları otomatik olarak açılacak şekilde programlayabilirsiniz.

Benzer şekilde, bir iş cihazıysa, çalışma saatlerinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Böylece çalışma saatleriniz başladığında/bittiğinde otomatik olarak açılır/kapanır. Bazı kullanıcılar, iyi performansı korumak için telefonlarını sık sık yeniden başlatmayı da sever. Bu özellik onu otomatik bir görev haline getirebilir.

OnePlus telefonlarında otomatik cihaz kapatma/açma programı nasıl kurulur​

  1. OnePlus telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Yardımcı Programlar > Zamanlanmış Güç açma/kapama seçeneğine gidin .
    OnePlus Yardımcı Programı ayarları
  3. Güç açma ve Kapatma seçeneklerini göreceksiniz .
  4. İlgili geçişi açın (güç açık veya kapalı) ve ardından bir zaman ayarlayın.
    Planlanmış güç açma-kapama OnePlus
  5. Bu kadar. Telefon, planlanan zamanda açma/kapama görevini gerçekleştirecektir.
Bu senin için bir baş ağrısı daha az. Ve bu, özelleştirilmiş bir işletim sistemi deneyiminin, Google tarafından geliştirilen stok Android'e ek olarak daha iyi bir deneyim sunduğu birçok alandan biridir. Özelliği beğendin mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.
 
Üst