Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

PayPal Nedir ve Nasıl Çalışır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
PayPal, en yerleşik ve kullanılan dijital ödeme sistemlerinden biridir.

Güvenli bir internet hesabı kullanarak ürünler için ödeme yapmanızı sağlayan çevrimiçi bir finansal hizmettir. Sadece banka hesabınızı, kredi kartınızı veya banka kartı bilgilerinizi ekleyin ve PayPal'ı kullanarak ödeme yaptığınızda, hangi kart veya hesaplarınızla ödeme yapacağını seçebilirsiniz. Ayrıca birini varsayılan ödeme yöntemi olarak belirleyebilirsiniz ve aksini seçmediğiniz sürece kullanılacaktır.

Birçok çevrimiçi perakendeci, üç aylık taksitlerle bile PayPal kullanarak ödeme yapmanıza izin verir.

PayPal kullanarak öğeler için ödeme yapmanın yanı sıra, hizmet aracılığıyla da para alabilirsiniz. Alınan herhangi bir para PayPal hesabınızda kalır ve bir şey için ödeme yaparken kullanılabilir, bakiyeniz atanmış kartlarınız veya banka hesabınız tarafından tamamlanır.

Alternatif olarak, parayı atanmış banka hesaplarınızdan veya kartlarınızdan birine aktarabilirsiniz. PayPal hesabınıza para geldiğinde bir ücret uygulanabilir, ancak bir şey satın alırken kullanmak büyük ölçüde ücretsizdir.

Para birimi dönüştürme gerekmediği sürece, PayPal hesapları aracılığıyla arkadaşlarınıza veya ailenize para aktarmak ücretsizdir.


Burada hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz ticari PayPal hesapları da mevcuttur. PayPal, birçok işletmenin daha önce yapamadıkları kart ödemelerini kabul etmelerini sağlar.

PayPal ayrıca, daha sonra geri ödemek için kredi kullanarak ürünler için ödeme yapma seçeneğiyle, kullanıcılar için kendi kredi kartı tarzı tesisini işletir.


138438-apps-news-feature-what-is-paypal-and-how-does-it-workimage3-hfugk1sqx8.jpg


PayPal'ı Neden Kullanmalısınız?​

Bugünlerde Apple Pay ve Google Pay gibi birçok çevrimiçi ödeme sistemi olsa da , PayPal diğerlerinin sağlayamayacağı birkaç ek avantaj sunuyor.

Başlangıç olarak, yaşı, iyi kurulmuş ve daha küçük perakendecilerden bile geniş çapta kabul görmüş olduğu anlamına gelir. Apple Pay veya diğer dijital finansal hizmetler için aynısını sunmayan binlerce web sitesinde PayPal ile Öde seçeneği bulacaksınız.

Alıcı koruma önlemleri ayrıca, çevrimiçi satın aldığınız bir ürün size ulaşmazsa veya satıcının açıklamasıyla eşleşmezse geri ödeme almanızı sağlar.

Kişisel veya ticari düzeyde ürün satan ve PayPal aracılığıyla ödeme yapılan kişiler de korunur. Örneğin, bir ürünü postayla gönderdiğinize dair kanıt sağlarsanız ancak alıcı ürünü almadığını iddia ederse, ödemenin tamamı sizde kalır.

PayPal'ı kullanmanın bir başka nedeni de, ödemeler için ek bir güvenlik katmanı sunmasıdır. Her alışveriş yaptığınızda kart bilgilerinizi veya CCV numaranızı girmeniz gerekmediğinden, sadece PayPal giriş ve şifreniz veya cep telefonu numaranız ve PIN'iniz, çevrimiçi mağazanın veri tabanında bilgileriniz yoktur.

Bazen, hizmeti etkinleştirirseniz PayPal'ın oturumunuzu açık tuttuğu ve hangi mağazadan olursa olsun her satın aldığınızda bilgilerinizi girmeniz gerekmediği OneTouch ödemelerini de kullanabilirsiniz. Bunun nedeni, bir cihaza ve tarayıcıya özgü olmasıdır. Örneğin, PC'nizde OneTouch'ı etkinleştirirseniz, yalnızca o belirli bilgisayarı ve aynı tarayıcıyı kullandığınızda çalışır.

iPhone ve Android cihazlar için her biri ekstra koruma için biyometrik güvenlik içeren özel PayPal uygulamaları vardır.

PayPal Hesabını Nasıl Alabilirim?​

PayPal hesabına kaydolmak kolaydır. PayPal.com'a gidin ve Kaydol düğmesini tıklayın. Kişisel veya ticari bir hesaba kaydolmak isteyip istemediğinizi sorar ve gidersiniz. Yine de banka, kredi veya banka kartı bilgilerinizi yanınızda bulundurmayı unutmayın.

138438-apps-news-feature-what-is-paypal-and-how-does-it-workimage2-i6rfukslgj.jpg


PayPal İle Nasıl Ödeme Yapılır?​

PayPal, bir tarayıcı veya mobil uygulama aracılığıyla çevrimiçi olarak ve mağazalarda çalışır. Android ve iOS için özel uygulamalar var.

Çevrimiçi ödeme yaparken, PayPal simgesini aramanız ve ekrandaki basit talimatları izleyerek kontrol etmeniz yeterlidir. Ancak uygulamalar daha fazlasını yapar.

Bölgenizdeki mağaza ve restoranlarla birçok ortaklık sayesinde, ürünler, yiyecek veya benzin için nasıl ödeme yapacağınız konusunda farklı seçeneklere sahip olursunuz, hatta bazı yiyecek işletmelerinde ve kafelerde kuyrukları aşmak için sipariş verebilirsiniz. Uygulama, farklı PayPal seçeneklerinin her birini kabul eden yakındaki tüm satıcıların bir listesini gösterir.

Uygulamayı kullanarak bir şey için ödeme yaptığınızda sadakat puanları kazanmak için PayPal hesabınıza sadakat kartları da ekleyebilirsiniz.

PayPal Kredisi Nedir?​

PayPal ayrıca, PayPal'ı kullanarak öğeler için ödeme yapabileceğiniz ancak onlardan daha sonra ödeme yapabileceğiniz kendi kredi hizmetini de yürütür. Gerçek bir karta ihtiyacınız olmamasına rağmen, kredi kartına çok benzer.

Herhangi bir kredi kartı veya kredi gibi, yıllık tipik (değişken) bir satın alma faiz oranı uygular, ancak bir teşvik olarak, dört ay boyunca 99 Euro'nun üzerindeki alışverişlerde yüzde 0 faiz alırsınız. Yani bu süre içinde geri öderseniz, size orijinal satın alma fiyatından daha pahalıya mal olmaz.

Bazı mağazalar, PayPal Kredisi kullanarak ürünler için ödeme yaparken perakendeciye bağlı olarak indirimli faiz oranlarıyla özel fırsatlar sunar.
 
Üst