Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Reddit'te Yorum Arama Nasıl Yapılır?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0

Reddit logosu


Reddit kullanıcıları yıllardır yorum arama yeteneği için yaygara koparıyor ve şimdi sosyal medya web sitesi bu özelliği site genelinde kullanıma sundu. Aramaları yoruma göre filtrelemek, sonuçları kaydırmak için daha az zaman ve daha verimli aramalar anlamına gelir.

Reddit Yorum Aramayı Kullanma​

Kullanıma sunmanın ilk aşamalarında, yorum araması masaüstü web sitesiyle sınırlıdır ve iPhone ve Android'deki mobil uygulamalar aracılığıyla kullanılamaz. Bu özellik, Reddit.com'da sayfanın üst kısmından erişebileceğiniz standart Reddit arama motoruna dahil edildi .
Özelliği kullanmak için tarayıcınızda Reddit'i açın ve sağlanan arama alanına bir anahtar kelime girin. Aramak için Enter'a basın, ardından sonuçları sitede yapılan yorumlarla sınırlamak için sayfanın üst kısmındaki "Yorumlar" düğmesini kullanın.

Reddit yorumları aranıyor


Arama alanının solundaki büyüteci kullanarak alt dizinlere göre de filtreleyebilirsiniz. Seçtiğiniz alt dizinin kutuda göründüğünü göreceksiniz . Yanına sorgunuzu yazın ve enter tuşuna basın, ardından aramanızı sınırlamak için "Yorumlar" düğmesini kullanın. Hepsi bu kadar!

Reddit yorumlarını subreddit ile arama


Reddit'in bazı gelişmiş arama terimlerini (“kullanıcı:[u/kullanıcı adı]” veya “başlık:[yazı başlığı]” gibi) aramanızı daraltmak için kullanamazsınız (henüz, her neyse).

Reddit'i Kullanıcıya Göre Arayabilir Misiniz?​

Ne yazık ki, kullanıcıya göre filtrelemek için Reddit'in yorum arama aracını kullanamazsınız, ancak bu özelliğin kilidini açmak için Reddit Yorum Arama gibi bir üçüncü taraf hizmeti deneyebilirsiniz. Site Reddit tarafından yönetilmediğinden, pek güvenilir olmama eğilimindedir.

Reddit yorumlarını kullanıcıya göre arayın


Reddit'in yorum araması sunucu tarafında dizine eklenirken, üçüncü taraf hizmetleri her aramada web sitesini taramak zorundadır. Harici bir hizmetin yorumları arşivde tutması pratik olmadığından, bu genellikle başarısız olur veya uzun zaman alır.
Reddit'in gelecekte yorum aramasını genişletme şansı var. Bu özellik (yazma sırasında) emekleme aşamasındadır, ancak zamanla mobil uygulamalarda görüneceğini ve daha da güçlü olacağını umarız.

Yorum Aramayı İyi Kullanmak​

Yorum aramayı nasıl kullandığınız konusunda akıllıysanız, alakalı bilgilerle dolu ileti dizilerini bulmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, en sevdiğiniz gruplardan birine benzer bir müzik bulmak istiyorsanız, ilgili bir alt dizine gidin (r/blackmetal veya r/dnb gibi), bir grup arayın, yoruma göre filtreleyin ve ilgili herhangi bir konuya atlayın. .

Yorum aramayı kullanarak Reddit'teki konuları bulun


Birçok kişi, takip edilmesi zor olabilecek belirli öneriler isteyen ileti dizileri oluşturur. Bunu video oyunları, filmler , restoranlar ve daha fazlası gibi her türlü şeyi bulmak için kullanabilirsiniz .
Yorum arama ihtiyaçlarınız için Reddit'in masaüstü sitesini kullanacağınız için , "Uygulamada Aç" açılır penceresini de devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst