Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Samsung Galaxy telefonunuzdaki yazı tipi nasıl değiştirilir?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
vpavic_220201_5008_0023_Edit.0-2.jpg


Galaxy telefonunuza yeni bir yazı tipi indirmek ve uygulamak için birkaç hızlı adımı izleyin. Fotoğraf Vjeran Pavic / The Verge

Bir Samsung Galaxy telefonun en iyi yanlarından biri, "herkese uyan tek bir boyut" deneyimi olmamasıdır. Örnek olay: telefonunuzun yazı tipi. Varsayılan seçimden memnun değilseniz, bunu okunması daha kolay veya kişisel tarzınızı biraz daha ifade eden bir şeyle değiştirebilirsiniz. Sonuçta, muhtemelen her gün telefonunuzu kontrol etmek için saatler harcıyorsunuz, bu yüzden baktığınız yazı tipini gerçekten beğenmelisiniz. Bir Samsung Galaxy telefonunda yazı tipini nasıl değiştireceğiniz ve ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşağıdaki adımlar için One UI 4.1 çalıştıran bir Samsung Galaxy A53 5G kullandım:

  • Ayarlar > Ekran'a gidin .
  • Aşağı kaydırın ve Yazı tipi boyutu ve stili öğesini seçin . Bu menü sayfasında, yazı tipinizin görünümünü zevkinize göre yeterince renklendirebilecek mevcut yazı tipini kalın olarak seçebilirsiniz. Ayrıca yazı tipi boyutunu da ayarlayabilirsiniz. Ancak yazı tipinin kendisini değiştirmek istiyorsanız, devam edip Yazı tipi stili öğesine dokunun .
  • Burada, önceden yüklenmiş diğer birkaç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz, ancak daha fazla seçenek için yazı tiplerini indir öğesine dokunun . Bu sizi Galaxy Store uygulamasına götürecektir.
  • Samsung Sans adlı en üst seçenek, onu yüklemek için uygulama mağazasına giriş yapmanızı gerektirmez, ancak diğer seçenekler olacaktır. Çoğu üçüncü taraf bir geliştiriciden geliyor ve küçük bir ücrete mal oluyor (çoğunlukla 1,79 ABD Doları veya 2,99 ABD Doları).
  • Bir yazı tipi için ödeme yapma fikrinden hoşlanmıyorsanız, ekranın üst kısmındaki en iyi ücretsiz seçeneğine dokunabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla şey yok, ancak kendinizi alıngan hissediyorsanız, Samsung tarafından geliştirilen Cool Jazz biraz eğlenceli. Aksi takdirde, Samsung Sans güvenli ve sofistike bir seçimdir.
Screenshot_20220406_200522_Settings.jpg


İndirmiş olduğunuz yazı tiplerini ekran ayarlarında bulabilir veya daha fazlasını eklemek için “Yazı tiplerini indir” seçeneğine dokunabilirsiniz.

Screenshot_20220407_081536_Galaxy_Store.jpg


Yeni yazı tipleri Galaxy Store'dan indirilebilir. Bazıları ücretsizdir, ancak çoğu yaklaşık 2 ABD dolarıdır.

Ücretli seçenekler için, onlar için daha iyi bir fikir edinmek için aslında bir çeşit "satın almadan önce deneyin".
  • Bu yazı tipi için uygulama mağazası sayfasına gitmek için seçeneklerden birine dokunun.
  • Tüm karakterlere bakmak ve farklı boyutlarda denemeler yapmak için Örneği gör'ü seçebilir veya küçük bir test sürüşü yapmak için Dene'ye dokunabilirsiniz. Sahte bir metin sohbeti açılır ve nasıl göründüğünü görmek için kendi örnek metninizi yazabilirsiniz.
Yeni bir yazı tipi seçtiniz. Tebrikler! Şimdi ne olacak? Yeni başlayanlar için, telefonunuzda kesinlikle her yerde görmeyeceğinizi bilin. Ana ekranınızdaki sistem menülerindeki tüm metinler ve bildirimleriniz yeni seçtiğiniz yazı tipinde görünecektir. Değişiklik, Facebook ve Netflix gibi belirli uygulamalardaki bazı metinlere bile uygulanacak. Ancak diğer yerlerde, metni varsayılan bir yazı tipinde görürsünüz.

Yeni yazı tipinizden sıkılırsanız ve sıkılırsanız, her zaman varsayılana geri dönebilirsiniz. Fikrinizi değiştirir ve yeni yazı tipinizi tekrar eski haline getirmek isterseniz, Galaxy Store'a bir kez daha gitmeniz gerekmeyecek - yazı tipi menüsü sayfasındaki seçenekler arasında görünecektir.
 
Son düzenleme:
Üst