Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Z Flip 3 İpucu ve Püf noktası: Denemek İçin 12 Harika Özellik

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Samsung'un Galaxy Flip 3'ü, katlanabilir telefon pazarına sağlam bir tasarım ve daha erişilebilir bir fiyat getirdiği için tartışmasız yıllardır piyasaya sürülen en heyecan verici telefon.

Ve bunu fark ettiyseniz ve Z Flip 3'ü ilk esnek akıllı telefon satın alımınız yaptıysanız , yazılımda, yüzey seviyesinden daha fazlasını araştırmaya değer çok şey var.

1. Kapak görüntüsünü kamera monitörü olarak kullanın​

Telefonun ön tarafındaki küçük Kapak Ekranının tartışmasız en kullanışlı özelliği, kameraların selfie çekebileceği bir monitör olarak kullanabilmesi. Sadece, ana ekrana kesilmiş daha zayıf selfie kamera yerine, dışarıda daha kaliteli kameraları kullandığınız anlamına geliyorsa.

Bunu yapmak için – telefon kapalıyken – yan taraftaki uyku/kilit düğmesine hızlıca iki kez basmanız yeterlidir; kamera otomatik olarak başlayacaktır. Olmazsa, Ayarlar > Gelişmiş özellikler'e gidin ve "Yan Tuş"a dokunun. "Çift basma" özelliğinin açık olduğundan ve listeden "Hızlı başlatma kamerası"nın seçildiğinden emin olun.

Kamerayı çalıştırdığınızda, ekrana dokunarak fotoğraf çekersiniz ve küçük bir geri sayım saati, fotoğrafı çekmeden önce kendinizi çerçevelemeniz için zaman tanır. Bir video çekmek istiyorsanız, "video" yazana kadar sola veya sağa kaydırmanız yeterlidir. Ultra geniş ve birincil kamera arasında geçiş yapmak için yukarı veya aşağı kaydırın.

2. Fotoğraflarınızı Kapak Ekranı duvar kağıdı olarak kullanın​

Bu yılki Kapak Ekranı önceki sürümden çok daha kullanışlı ve aynı zamanda tam renkli. Ayarlar > Kapak ekranı > Saat stili'ne giderseniz, 11 farklı stil arasından seçim yapmanızı sağlar. Bazılarının kendi animasyonlu grafikleri vardır, ancak daha basit olanlar, saatin arkasında görüntülemek için bir görüntü seçmenize izin verir.

Kendi fotoğrafınızı seçmek için, kendi animasyonlu görüntüsü olmayan saat stilini seçin, ardından “Arka Plan Resmi”ne dokunun ve açılır pencereden “Galeriden Seç”i seçin.

Artık kendi galerinizden herhangi bir resmi seçebilirsiniz. Aslında, bunlardan en fazla 15 tanesini seçebilirsiniz. İstediğiniz görüntülere sahip olduğunuzda, yakınlaştırmak ve istediğiniz şekilde çerçevelemek ve kaydetmek için sıkıştırabilirsiniz. Artık kapak ekranınızı uyandırdığınızda, seçtiğiniz resmi gösterecek ve birden fazla seçtiyseniz, her uyandırdığınızda bunlar arasında geçiş yapacak.

3. Eller serbest selfie'ler çekin​

Esnek bir kapaklı telefona sahip olmanın harika yanlarından biri, onu oturtup eller serbest bir selfie çekebilmenizdir. Basitçe kamera uygulamasını açın, ön kameranızı seçin ve ardından kamera size bakacak şekilde telefonu yere bırakın.

Çerçevelenene kadar ekranın açısını ayarlayın ve şimdi tek yapmanız gereken avucunuzu kameraya göstermek. Otomatik olarak bir geri sayım başlatacak ve bir selfie çekecektir.

İşe yaramazsa, köşedeki dişli çark simgesine dokunarak kamera uygulamasında ayarlar menüsünü açın. “Çekim Yöntemleri”ni görene kadar aşağı kaydırın ve “Avucunu göster” seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Ses komutlarını etkinleştirmek için orada bir seçenek de var.

4. Kapak ekranı widget'ları​

Kapak ekranı size bildirimleri ve saati göstermenin yanı sıra, sadece ekranda sola kaydırarak bir dizi widget'a erişmenizi sağlar. Bu, hava durumu bilgisi, müzik kontrolleri, ses kaydedici veya zamanlayıcı olabilir. Yüklü bir varsayılan küme olsa da, bunları diğer widget'larla değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Ayarlar > Kapak ekranına tekrar gidin ve bu sefer “Widgets”ı seçin. Burada mevcut seçeneklerin bir listesini göreceksiniz ve tek yapmanız gereken sahip olmak istediklerinizi açmak veya istemediklerinizi kapatmak. Ve en üstte "Yeniden Sırala"ya basarsanız, göründükleri sırayı değiştirebilirsiniz.

5. Esnek Mod​

Bazı uygulamalarda, ekranı dik konumda katladığınızda, uygulamanın ekranın üst yarısında ve bir dizi kontrolün alt yarıda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu şimdilik bir beta özelliğidir, ancak denemek için tek yapmanız gereken Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Laboratuvarlar'a gitmek ve ardından "Esnek Mod paneli"ni seçmek.

Uygulamayı açtıktan sonra, o uygulamayı her açtığınızda ve ekranı 90 derece büktüğünüzde, uygulama üst yarıya çıkar ve alt kısım size ses seviyesi, ekran parlaklığı, ekran görüntüsü ve kısayol için kontroller verir. bildirim gölgesini düşürme.

6. Sesi uyarlayın​

Potansiyel olarak yararlı bir özellik - yaşınıza veya işitme duyunuzun nasıl olduğuna bağlı olarak - ses uyarlama özelliğidir. Ayarlar > Sesler ve titreşim > Ses kalitesi ve efektleri'ne gidin. Şimdi “Sesi Uyarla”ya dokunun.

Bu menüde, işitme hassasiyetinizin bölümlerinin zaman içinde ortalama olarak nasıl değiştiğine bağlı olarak yaş grupları için genel olarak uyarlanmış önceden ayarlanmış dört ses frekansı seçeneğinden birini seçebilirsiniz.

Sizinkinin nasıl olduğunu görmek için özel bir test yapmak ve ardından özel bir profil oluşturmak istiyorsanız, "işitmemi test et" düğmesine basmanız yeterlidir, bağlayın , sessiz bir odaya gidin ve testi çalıştırın.

7. Bildirimler için herhangi bir yeri aşağı kaydırın​

Ana ekranda, duvar kağıdında herhangi bir yeri aşağı kaydırabilmeniz ve bildirimlerinizi aşağı açmasını sağlayabilmeniz gerekir (artık en üste ulaşmak zorunda değilsiniz). Ancak aktif değilse, duvar kağıdınıza uzun basın ve “ayarlar”a dokunun. Şimdi “Bildirim paneli için aşağı kaydır” seçeneğini etkinleştirin.

8. Ana ekranınızı yatay konuma çevirin​

Varsayılan olarak etkinleştirilmeyen seçeneklerden biri, telefonu çevirdiğinizde ana ekranınızın otomatik olarak yatay moda dönmesidir. Ancak bu özelliği açabilirsiniz. Duvar kağıdınıza uzun basın ve tekrar "ayarlar" a dokunun. Şimdi "Manzara moduna döndür"ün yanındaki anahtarı açın.

9. Ters kablosuz şarj​

Galaxy Z Flip 3'teki pil çok büyük olmadığı için bunu her zaman yapmanızı tavsiye etmiyoruz, ancak diğer ürünleri kablosuz olarak şarj etmek için telefonun arkasını kullanabilirsiniz. Örneğin, uyumlu kulaklıklarınız veya akıllı saatleriniz gibi şeyler için kullanışlıdır.

Kullanmanın birkaç yolu var. Hızlı ayar gölgenizi aşağı kaydırarak, kaydırarak ve ardından "kablosuz güç paylaşımı" düğmesine dokunarak bunu açabilirsiniz. Alternatif olarak, Ayarlar > Pil ve cihaz bakımı'nı açın > "Pil"e dokunun ve şimdi "Kablosuz güç paylaşımı"nı seçin ve açın.

Belirtildiği gibi, bu telefonda oldukça küçük bir pil var, bu nedenle bu özellik tarafından ne kadar pil tüketilmesine izin verildiğine bir sınır koyabilirsiniz. Sadece "pil limiti"ne dokunun ve memnun kalacağınız bir yüzdeye ayarlayın.


10. Maksimum pil şarjını sınırlayın​

Pil ayarlarında kalırsanız, “daha fazla pil ayarı” seçeneği göreceksiniz. Burada az ya da çok verimli pil kullanımı için bir dizi seçenek vardır, ancak pilinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir özellik, “Pili koru” düğmesidir.

Bu etkinleştirildiğinde, piliniz hiçbir zaman yüzde 85'in üzerinde şarj olmaz ve bunu yaparken, her seferinde yüzde 100'e kadar tamamen şarj edecekmişsiniz gibi hızlı bir şekilde bozulmaması gerekir. Açıkçası, daha az pil suyunuz olduğu anlamına gelir, bu nedenle kendinizi daha sık şarj etmek zorunda kalabilirsiniz.

11. Uyku vakti modu​

Herhangi bir modern Samsung telefonunda en çok kullandığımız özelliklerden biri Uyku Vakti Modu'dur. Telefonunuzu kapatıp uyumaya teşvik etmenize yardımcı olmak için ekranın gri tonlamaya dönmesi ve bildirimlerin sesini kapatması için bir zaman planlamanıza olanak tanır. Ayarlar > Dijital Denge ve ebeveyn denetimlerini açın. Şimdi aşağı kaydırın ve “uyku vakti modu”nu seçin.

Manuel olarak veya daha iyisi, planlanmış seçeneği açıp her gece gelmesini istediğiniz zamanı ve hangi gecelere uygulanacağını seçebilirsiniz.

12. Kilit ekranı kısayollarınızı değiştirin​

Varsayılan olarak, telefonunuz kilitliyken ekranın altında iki simge bulunur: telefon ve kamera. Bunları farklı bir şekilde değiştirmek istiyorsanız Ayarlar > Kilit ekranı'na gidin ve "Kısayollar"ı seçin. Sol kısayola dokunun ve kilit açma gerektirmeyen diğer seçeneklerden birini seçin. Bir meşale alabilir, rahatsız etmeyin veya ses kaydedici veya hesap makinesini etkinleştirebilirsiniz.

Başlatabileceğiniz uygulamaların bir listesi de vardır, ancak bunlara erişmek için parmak izi taraması veya PIN/parola gerekir.
 
Üst