Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Duyuru Şikayet Bölümü Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Davut

Webmasters ©
Katılım
12 May 2022
Mesajlar
13
Tepkime puanı
10
Puanları
0
 1. Sitemizi kişilerle yada firmalarla yaşadığınız problemlerde veya ticari uyuşmazlıklarda, tehdit unsuru olarak kullanamazsınız.
 2. Konu baltalama” olarak adlandırdığımız durumlar için şikayet konusu açmanız yasaktır. Sizi rahatsız eden mesajları rapor edebilirsiniz.
 3. Size gelen özel mesajlardan rahatsızlık duyuyorsanız, ilgili mesajı rapor edebilirsiniz. Bu durumlar için gerekmedikçe şikayet konusu açmayın.
 4. Site dışı platformlarda yaptığınız görüşmelerde edilen küfür ya da hakaretler için, şikayet konusu açmanız yasaktır. Buradaki istisna, kutsal değerlere yapılan küfür ve hakaretlerdir. Aile üyelerine, vatana, millete, dini değerlere edilen küfürlere ve hakaretlere tepkimiz sert olmaktadır.
 5. Şikayetinizi kısaca özetlemeli, gereksiz uzatmamalı, karşılıklı polemiğe girmemelisiniz. Aksi halde konunun çözümü uzayacağı gibi, hakkınızda uzaklaştırma cezası da verilebilir.
 6. Forum dışında yaşanan bir anlaşmazlık için Webmaster platformunda şikayet konusu açılması yasaktır. Buradaki istisna, şikayet edilen kişinin site içerisinde aynı hizmeti vermesidir.
 7. D0landırıcı, ş-erefsiz, tokatçı gibi ifadelerin forum içinde kullanılması yasaktır.
 8. Yöneticiler hakkında, forum yönetimiyle ilgili konularda şikayet başlığı açılması yasaktır. Verilen bir karar ya da yapılan bir işlemden memnun değilseniz, önce forum kurallarını incelemeli, en son site sahibi Bize Ulaşın bölümünden iletişime geçmelisiniz.
 9. Sitemize üye olmayan biri hakkında şikayet başlığı açmanız yasaktır. Bunun için elinizdeki kanıtlarla birlikte, Forum Dışı ön ekiyle birlikte açabilirsiniz.
 10. Kanıtsız, sadece şüphe üzerine konu açılması yasaktır.
 11. Tüm iletişim kanallarını kullanmanıza rağmen cevap alamıyorsanız buraya konu açın. Aksi halde uzaklaştırma cezası alabilirsiniz.
 12. Sitemiz Yasama, Yürütme ve Yargı Organı değildir! Bu yüzden adli konulara girecek şikayetlerinizi, Savcılığa yada Karakola bildirmelisiniz.
 13. Eğer açmış olduğunuz şikayet konunuzda haksız bulunursanız, en az 7 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırsınız.
 14. Tüm karakterleri açık olacak şekilde, şikayetçi olduğunuz kişinin adını ve soyadını yazamazsınız! Kişinin kimliğini, adresini, telefon numarasını vb. kişisel haklarını hiçe sayacak hiçbir önemli kişisel bilgi veremezsiniz!
 15. Şikayet konularının silinmesi için; KVKK ihlali olması, yasadışı içerik barındırması, haksız veya yanlış açılmış şikayet konusu olması veya şikayetçi kişinin report etmesi (şikayetinden vazgeçmesi) gerekmektedir.
 16. Sitemizde bir üye hakkında yada ticaret yaptığı kişiler hakkında "şikayet konusu açarım diye" tehdit amaçlı haksız yere şikayet konusu açan kişi; eğer konu sonucunda haksız çıkarsa forumdan 7 gün uzaklaştırılacaktır. Bu olaylar tekrarlanırsa yasaklama süresi de artacaktır.
 17. Şikayet konularında verilen kararlar için diğer kategorilerde ( off-topic, sorum var ) konu açmak yasaktır. Şikayet konusu hakkında itirazlarınızı konuyu report ederek veya mail ile bildirebilirsiniz.

Yukarıdaki kurallara uymayan üyelere; yönetimin inisiyatifi ve yanlışın büyüklüğü dahilinde, uzaklaştırma cezası uygulanacaktır.

Bu üyeler bu tür konuları açmakta ısrarcı olursa, belirli sürelerde uzaklaştırma cezası verilecektir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst