Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Simon Beyer açıklıyor: TikTok içeriğiniz için 5 İpucu - İlham Veren Videoları İşte Böyle Yaratırsınız

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Birkaç yıl önce, TikTok gençler için eğlenceli bir uygulama olarak gülümsüyordu, ancak bugün birçok şirketin pazarlama karmasının ayrılmaz bir parçası. Sosyal ağ şimdi , platformun başarısını sürdürmeye devam eden sayısız profesyonel etkileyici ile geleceğe yönelik bir reklam platformu inşa etti. İçerik yandan hızlı ve kolay bir şekilde üretilebilse ve “tamamlanmamış” görünümü nedeniyle özellikle etkileyici olsa da, yine de dikkat edilmesi gereken birkaç tuzak var. Bu yazıda, TikTok içeriğinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak temel ipuçlarını ve teknikleri tanıtacağız.

Beş yıl ileri saralım: Çin'de geliştirilen ve dans eden insanların kısa videolarını gösteren bir uygulamanın Facebook, YouTube ve Instagram gibi büyük dijital platformlara meydan okuyacağına çok az insan inanır. Ancak TikTok'un kendi pazarlama platformunu sunarak tam olarak başardığı şey budur.

TikTok, yıllardır kurulan mevcut ağlara rağmen gerçek bir büyük oyuncuya dönüşen yeni bir platformun nadir bir örneğidir. Ayrıca TikTok'un piyasaya girme hızı da dikkate değer. Eylül ayının sonunda, video paylaşım uygulaması bir milyar kullanıcı eşiğini aştı ve bunu yapmak için tüm sosyal medya uygulamalarının en az zamanını aldı. Veri analiz platformu App Annie, TikTok'un 2022'nin sonundan önce hala 1,5 milyar kullanıcıya sahip olacağını tahmin ediyor.

Firmaların yeni reklam fırsatlarıyla rekabette öne geçmek için kullanmaları gereken etkileyici bir gelişme . Erken başlamanın birçok avantajı vardır: Rakiplerinize karşı avantaj elde edersiniz ve yine de oldukça makul olan reklam fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki 5 hızlı ipucu, TikTok içeriğinizi hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olacaktır.

1 - Yeni içerik oluşturun

Baştan çıkarma harika olsa bile, diğer platformlardaki içeriği basitçe geri dönüştürmemelisiniz özellikle TikTok'ta yaygın olan 9:16 formatında görüntülenmeyen videolar olumsuz olarak öne çıkıyor. Bunun yerine, güncel trendleri ve tasarımları doğru formatta öğrenin ve bunları markanızla nasıl ilişkilendirebileceğinizi düşünün. Doğru trendleri ve hashtag'leri belirlemek, iyi bir TikTok stratejisinin önemli bir parçasıdır ve içeriğinize ekstra erişim sağlar . Ancak dikkatli olun: Hızlı hareket eden platformda trendler genellikle değişir, bu nedenle güncel gelişmelere ayak uydurmak için platform üzerinde düzenli araştırma yapmak kesinlikle gereklidir.

2 - Yaratıcı olun

TikTok çeşitlilikle büyüyor! Bu yüzden monoton şablonlar ve video kategorileri kullanmak yerine tarzınızı değiştirmeye devam edin. Şirketin kendisi de izleyici yorgunluğunu önlemek için temaların yedi günde bir güncellenmesini tavsiye ediyor. Değişiklikler videolarda da anlamlıdır: Burada TikTok, b-roll veya geçiş materyali ile çeşitli sahnelerin kullanılmasını önerir. İçeriğinizin hedef kitlenizde gerçekten yankı uyandırdığından emin olmak istiyorsanız uzmanlarla ortak olmalısınız. TikTok pazarı, hedef kitlenizle doğru notu alan başarılı TikToker'larla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Etkileyici kampanyaları planlama ayrıca daha fazla dikkat çekmenin heyecan verici bir yoludur.

3 - Ses ve altyazı kullanın

TikTok görsel-işitsel bir ortamdır, bu nedenle heyecan verici video içeriğine ek olarak işitsel bileşeni de unutmamalısınız. Bu aynı zamanda son istatistiklere bakıldığında da gösteriliyor: En iyi performans gösteren TikTok videolarının %93'ü ses kullanıyor ve TikTok kullanıcılarının %73'ü sesli reklamların videoyu duraklatma ve izleme olasılığını artırdığını söylüyor. Özellikle, dakikada 120 vuruştan fazla olan hızlı parçalar genellikle en yüksek görüntüleme oranına sahiptir. Ancak altyazılar ve metinler de önemlidir: TikTok, en yüksek görüntüleme oranına sahip reklamların %40'ının metin yer paylaşımları içerdiğini buldu. Bir sonraki adımda, etkileşimli bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için TikTok Reklamlarına bir harekete geçirici mesaj ekleyebilirsiniz.

4 – Olumlu ve özgün kalın

Elbette firma olarak TikTok'u ağırlıklı olarak markanızı bilinir kılmak ve böylece uzun vadede satışları artırmak için kullanıyorsunuz. Ancak dikkatli olun, fazla tanıtım içeren videolar kısa sürede dikkat çekecek ve kullanıcılar tarafından cezalandırılacaktır. Bu nedenle bir videonun eğlence veya bilgi faktörü her zaman ön planda olmalıdır. TikTok, videoların "olumlu, özgün ve ilham verici" kalmasını tavsiye ediyor. Bu nedenle, videonuzun fazla üretilmiş görünmediğinden emin olun. Kasvetli ve melankolik içerik yerine hafiflik, neşe ve eğlence önemlidir ve videolarda temel tenoru oluşturmalıdır. Ayrıca topluluğa daha yakın olmak için Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikleri dahil etmeye çalışın. Kişisel videolar TikTok'ta iyi gidiyor örneğin, en iyi üç reklamdan birinde doğrudan kameraya bakan ve izleyicilerle konuşan biri var.

5 - Konuya gelin

Videolarınızdaki reklamlar 60 saniyeye kadar uzun olabilir, ancak aşırıya kaçmayın. Bunun yerine TikTok, videoları 21-34 saniye ile sınırlandırmayı önerir. Birkaç kısa içerik parçası, uzun ve aşırı yüklenmiş bir videodan önemli ölçüde daha fazla avantaj sağlar. İzleyicileri dikkatsizce kaydırmaya teşvik etmek için ilk 3 ila 10 saniyeyi özellikle dikkat çekici ve ilgi çekici hale getirin. En başarılı TikTok reklamları, ilk 3 saniye içinde ana mesajı veya ürünü vurgular.

Sonuç: TikTok'u deneyin!

TikTok markanız için bir platform mu? Bunu öğrenmenin tek yolu denemek. TikTok, genç profesyonellerle iletişim kurmak isteyen B2B şirketleri için de ilgi çekici. TikTok geliştirme hızı göz önüne alındığında, yeni reklam biçimleri, kullanıcı istatistikleri ve demografik bilgiler, siz bunu okurken muhtemelen eklenmiştir. Böylece birçok yeni seçeneği dört gözle bekleyebilirsiniz!
 
Son düzenleme:
Üst