Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Snap Pixy Nedir, Nasıl Çalışır ve Nereden Satın Alabilirsiniz?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Snapchat'in sahibi olan şirket, uzun süredir kendisini bir "kamera" şirketi olarak görüyordu. Sonuçta Snapchat'i açtığınızda karşınıza çıkan ilk ekran kamera oluyor. Akıllı gözlüğü ise tamamen kullanıcıların daha sorunsuz bir şekilde enstantane (diğer adıyla videolar) oluşturmasına ve paylaşmasına yardımcı olmakla ilgili. Şimdi Snap, kamera uzmanlığını bir sonraki seviyeye taşıyor: Uçan bir kamera sunuyor.

Snap Pixy nedir?​

Basitçe söylemek gerekirse: Pixy, Snap'in ilk drone'udur . Avucunuzun içinde dinlenebilen küçük sarı bir İHA. Aslında havalanıyor ve elinize iniyor. Sizi takip edebilir ve Snapchat'e gönderilen videoları yakalayabilir. Cebinize sığacak kadar küçük ve hafiftir ve cihazın üst kısmındaki bir kadranı kullanarak ayarlayabileceğiniz önceden programlanmış altı uçuş düzeni kullanır.

Menzil​

Şu anda çoğu dron, profesyoneller ve erken benimseyenler için büyük, ağır, gürültülü cihazlardır. Hatta bazıları kullanmak için izin gerektirir. Ancak Pixy, taşınabilir olması ve daha sessiz pervanelere sahip olması nedeniyle farklıdır. Sadece 101 gram ağırlığında ve tam şarj olduğunda size yaklaşık 10 ila 20 saniye arasında değişen beş ila sekiz uçuş sağlayan değiştirilebilir bir pili var. (O kadar uzun değil.)

Not: Cihaz çok hafif olduğu için muhtemelen rüzgarlı havalarda kullanmamalısınız.

Kamera​

Pixy'nin 12 megapiksel sensörü 100 adede kadar video veya 1.000 fotoğraf çeker. Medyanız yerel olarak 16 GB'lık bir sürücüde depolanır. İlk incelemeler, video kalitesinin harika olmadığını, ancak telefonda görüntülenecek kadar iyi olduğunu gösteriyor.

Aksesuarlar​

Pixy için her biri 20$'a mal olan ek piller satın alabilirsiniz. Snap ayrıca 50 dolara taşınabilir bir çift pilli şarj cihazı ve bir tampon ve taşıma kayışı satıyor.


Snap Pixy nasıl çalışır?​

Daha önce de belirtildiği gibi, Pixy havalanır ve avucunuzun üzerine iner, ancak cihazın üstünde bir kadranla ayarladığınız uçuş düzenlerini kullanır. Size 20 saniye uzunluğunda sekiz uçuş yapabilir veya 100 video veya 1.000 fotoğraf çekebilir. Sizi takip eder ve kablosuz olarak Snapchat'in Anılar bölümüyle senkronize edilen görüntüleri yakalar. Sesi yakalamaz, ancak Snap, müzik etiketlerinden lisanslı şarkıları eklemenize izin verir. Videolarınızı doğrudan uygulamada veya başka bir yerde paylaşabilirsiniz. Snap, Pixy'ye özgü AR efektlerine de sahiptir. Otomatik kırpma özelliği, yatay görüntüleri hızlı bir şekilde Snap'in geleneksel dikey yönüne dönüştürmenize de olanak tanır.

Snap Pixy'nin teknik özellikleri nelerdir?​

Pixy'nin teknik özellikleri aşağıda listelenmiştir:


Teknik özellikler
Ebat ve ağırlık
 • Ağırlık: 101g Pil dahil
 • Boyutlar: 131.7 mm x 106 mm x 17,6 mm
Uçuş zamanı
 • Uçuş moduna bağlı olarak 5-8 uçuş
Video
 • Varsayılan: 2.7k
 • Kare hızı: 30 FPS'ye kadar
Görüntüler
 • Standart: 4000 x 3000 (12MP)
pil
 • Değiştirilebilir şarj edilebilir lityum iyon pil
 • Yaklaşık 20 dakikada %80 hızlı şarj
 • Yaklaşık 40 dakikada tamamen şarj olur
Depolamak
 • 100 video veya 1000 fotoğrafa kadar depolar
 • 16GB flaş depolama
bağlantı
 • OLDU
 • 5GHz 802.11 B, G, N, AC

Snap Pixy suya dayanıklı mı?​

Hayır. Pixy'yi su üzerinde uçurmayın. Pixy ve aksesuarları suya dayanıklı değildir. Snap, "yağmur, kar veya suya batırılmamaları" gerektiğini söyledi.

Snap Pixy yalnızca iPhone'a özel mi?​

Hayır!

Snap Pixy, aşağıdaki mobil cihazlarla çalışır:

 • iOS 14 veya üstünü çalıştıran iPhone 7 veya sonraki sürümleri
 • 8.0 veya üstünü çalıştıran Android telefonları seçin.
Not: Pixy'nin uyumluluk kılavuzunu burada görebilirsiniz .

 
Üst