Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Snapchat's Here For You Akıl Sağlığı Aracı Nasıl Bulunur ve Kullanılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Snap'in Here For You adlı zihinsel sağlık aracı, birinin her zaman yanınızda olduğunu bilmenizi istiyor.

İlk olarak 2020'de tanıtılan Here for You, zihinsel sağlık veya duygusal krizler yaşayan Snapchat kullanıcılarına "proaktif uygulama içi destek" sunmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, bu sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bunlarla uğraşan diğer kişilere yardım etmek isteyebilecek herkes için de yararlıdır. Here For You, koronavirüs pandemisinden önce duyurulmuştu ve ardından, izolasyonun tüm etkileriyle uğraşan insanlara yardımcı olmak için erkenden kullanıma sunuldu.

Snap's Here For You aracı nedir?​

Here For You, endişe, depresyon, stres, keder, intihar düşünceleri ve zorbalık gibi belirli konuları aradığınızda yerel uzmanlar da dahil olmak üzere ruh sağlığı uzmanlarından "güvenlik kaynakları" gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, Reklam Konseyi, Dünya Sağlık Örgütü, CDC, Kriz Metin Hattı, NHS ve diğerlerinden alınan bilgilerle birlikte COVID-19'a özel bir konu var. Snapchat'in arkasındaki şirket olan Snap, özellikle koronavirüs ile ilgili içerik oluşturmak için bu uzmanlarla ortaklık kurdu.


Snap yaptığı açıklamada, Burada Sizin İçin'in başkalarıyla bağlantı kurmanın "yalnızlık duygularına" karşı en iyi savunma olduğunu gösteren "çalışmalar tarafından bilgilendirildiğini" söyledi.

151514-apps-news-how-snapchats-here-for-you-mental-health-tool-works-image2-d6aiwhnibl.jpg


Snap's Here for You aracı nasıl kullanılır?​

iOS ve Android için Snapchat uygulamasındaki Arama özelliği, arkadaşlarınızı, kaydedilmiş anıları, lensleri, yayıncıların hikayelerini ve şimdi Burada Sizin İçin kaynaklarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Depresyon, intihar veya hatta sadece “üzgün” gibi akıl sağlığı ile ilgili bir konu yazmanız yeterlidir, ardından aradığınız konuyla ilgili Burada Sizin İçin önerileri göreceksiniz. Koronavirüs veya COVID-19 gibi şeyler ararsanız pandemi ile ilgili kaynakları da görürsünüz. Ayrıca düzenli güncellemeler için Burada Sizin İçin'e abone olabilirsiniz.


  1. Snapchat mobil uygulamasının en son sürümünü açın.
  2. Önce kaydolması gereken yeni bir kullanıcı değilseniz, Kamera'yı görmelisiniz.
  3. Üstteki Ara düğmesini (büyüteç simgesi) bulun ve ona dokunun.
  4. Şimdi, Arama alanına yazmaya başlayın. Özelliği bulmak ve abone olmak için “Burada Sizin İçin” yazın veya arama terimiyle ilgili Burada Sizin İçin içeriğinin ortaya çıkması için zihinsel sağlık krizleri veya pandemi ile ilgili kelimeleri yazın.
151514-apps-news-how-snapchats-here-for-you-mental-health-tool-works-image1-s7htmmuyan.jpg


Sıradaki ne?​

Burada Sizin İçin'i bulduğunuzda, zihinsel sağlık sorunlarınızda size yardımcı olmayı amaçlayan son hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. Bu hikayeleri Hikayeler sayfanızdaki abonelik çubuğundan görüntüleyebilirsiniz.
 
Üst