Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Steam Ekran Görüntüsü Klasörünüzü Nasıl Bulunur?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
İster komik bir arızanın, ister efsanevi bir oyun başarısının ekran görüntülerini almış olun, bunları paylaşmak için nereye kaydedildiklerini bilmeniz gerekir. İşte Steam'in ekran görüntülerinizi nerede sakladığını nasıl bulacağınız.

Ekran görüntülerinize Steam'in içinden kolayca erişilebilir. Bunları bulmanın diğer tek yolu, sabit sürücünüzde manuel olarak arama yapmaktır. Steam, ekran görüntülerinizi oyuna göre sıralar, ancak oyundan sonra klasörü adlandırmaz. Bunun yerine, klasörü oyunun uygulama kimliğinden sonra adlandırır kimlikleri ezberleme alışkanlığınız olmadığı sürece tamamen anlaşılmaz.

Herhangi Bir Oyun İçin Steam Ekran Görüntüsü Klasörünüzü Nasıl Bulunur?​

Ekran görüntülerinizi bulmanın en basit yolu doğrudan Steam'dir.

Steam'i başlatın, sol üstteki "Görüntüle"ye ve ardından "Ekran Görüntüleri"ne tıklayın.

Click-View-then-click-Screenshots.png


Reklamcılık

Bir oyunun ekran görüntülerini seçmek için üst kısımdaki açılır menüyü tıklayın, ardından "Diskte Göster"i tıklayın.


Açılır menüden bir oyun seçin ve ardından Diskte Görüntüleyi tıklayın.


Ekran görüntüsü klasörü otomatik olarak yeni bir pencerede açılacaktır. Adres çubuğundaki yol, o oyunun ekran görüntülerinin kaydedildiği yerdir.

address-bar.png


Ekran Görüntülerinizi Manuel Olarak Nasıl Bulunur?​

Steam klasörünün kendisi hemen hemen her yerde olabilir - bu tamamen onu nereye kurmayı seçtiğinize bağlıdır. Steam'i varsayılan seçeneklerle yüklediyseniz, onu bulacağınız yer:

Pencereler:

C:program Dosyaları (x86)Steam
Linux:

~/.local/share/Steam
Mac os işletim sistemi:

~/Kütüphane/Uygulama Desteği/Steam

Steam Oyun Klasörlerini Nasıl Adlandırıyor?​

Ne yazık ki, oyun klasörlerinin adlandırma şeması en sezgisel değil. Varsayılan olarak, Steam üzerinden yüklediğiniz her oyunun Steam klasörünün içinde bulunan ayrı bir ekran görüntüsü alt klasörü vardır. Alt klasör şurada bulunur:

... Steamuserdata<HesapNumarası>760uzaktan<OyunNumarası>ekran görüntüleri
"<HesapNumarası>" yer tutucusu, belirli Steam hesabınıza bağlı numaraların yerine geçer ve "<OyunNumarası>" oyunun uygulama kimliğidir.

Her numarayla hangi oyunun ilişkili olduğunu bilmenin hızlı bir yolu yok, bu yüzden doğru klasörü bulana kadar biraz kurcalaman gerekecek.
 
Üst