Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Steam Kitaplığınızın Toplam Maliyetini Nasıl Görebilirsiniz?

Steam Kitaplığınızın Toplam Maliyetini Nasıl Görebilirsiniz?

Steam, ilk olarak Valve tarafından 2003 yılında başlatılan bir dijital video oyunu dağıtım hizmeti ve vitrinidir. Şu anda 60.000'den fazla oyuna ev sahipliği yapıyor ve herhangi bir zamanda ortalama 69 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip. Muhtemelen bugün sektördeki en başarılı oyun platformlarından biridir. Bir PC oyuncusuysanız, şu anda aktif bir Steam hesabınız var demektir.

Özellikle pandeminin başlangıcından bu yana bu PC oyunlarının satışı ve dağıtımından büyük miktarda para üretilmesi şaşırtıcı olmamalı. Aslında, Steam'in “2021 Yılı Değerlendirmesi” ne göre platform, bir önceki yıla göre harcamalarında %27'lik bir artış gördü.

Valve, yıllar boyunca Steam'den oyun satın almak için harcadığınız para miktarını "Kullanılan Harici Fonlar" adlı bir sistemde birkaç basit kategoriye ayrılmış olarak kontrol etmenin basit bir yoluna sahiptir. Bu bilgi portalı çok basit, bu da paralarını ne zaman harcadıkları veya paralarını platformda tam olarak nasıl harcadıkları hakkında iyi bir fikir edinmek isteyenler için talihsiz bir durum. Örneğin Valve , son on yılda kaç tane Steam İndirimi etkinliğine katıldığınıza dair herhangi bir veri içermez .

Bunun yerine, bu sistem Steam'e harcadığınız parayı çok basit terimlerle gösterir - bu sadece merak uyandırmasa bile şaşırtıcı olabilir. Ve o kadar ilgilenmiyor olsanız bile, eşiniz veya diğer önemli kişi olabilir - bu durumda bu paha biçilmez bilgiden tamamen kaçınmak ve uyuyan köpeklerin yalan söylemesine izin vermek isteyebilirsiniz.

Steam harcama toplamlarınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?​

Valve'in kasasına ne kadar katkıda bulunduğunuzu öğrenmek için, Steam'in web sitesine giriş yapmak için tercih ettiğiniz tarayıcıyı kullanın (giriş bilgilerinizi elinizin altında bulundurun) ve platformun Kullanılan Harici Fonlar sayfasına gidin . Steam'in masaüstü uygulamasını kullanmayı tercih ediyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:
  1. İmlecinizi sol üst köşeye getirin ve Yardım'a tıklayın.
  2. Steam Destek'e tıklayın.
  3. Hesabıma git.
  4. Steam Hesabınızla İlgili Verilere tıklayın.
  5. Aşağı kaydırın ve Kullanılan Dış Fonlar'a tıklayın.
Her iki sayfa da TotalSpend, OldSpend, PWSpend ve ChinaSpend dahil olmak üzere aynı bilgileri gösterir. TotalSpend rakamı, hesabınıza bağlı toplam harici fon miktarını gösterirken, OldSpend 17 Nisan 2015 Cuma gününden önce harcanan parayı gösterir. Hesabınız, “Counter-Strike: Global Offensive”e bağlı “Perfect World” sistemine daha önce bağlandıysa ” veya “Dota2”, PWSpend'e kayıtlı bir miktar göreceksiniz. ChinaSpend rakamı, Steam Çin'e bağlı tüm parayı ifade eder.

Bu sayfada toplamları görmek için Steam'in "harici fonlar" olarak adlandırdığı şeylerle en az birkaç oyun satın almış bir Steam hesabına ihtiyacınız olacak. Bu sistemdeki rakamları yalnızca, kredi kartı veya banka kartı kullanarak veya Steam Cüzdanınızdaki parayla doğrudan Steam üzerinden alışveriş yaptıysanız göreceksiniz. Dış kaynaklardan kodlarla elde edilen veya diğer portallar (örn. Humble Bundles, Kickstarter vb.) aracılığıyla satın alınan oyunlar, gösterilen nakit tutarlara katkıda bulunmaz.

Umarım, Steam alışkanlığınızın şimdiye kadar size neye mal olduğu konusunda çok fazla şok olmazsınız.
 
Üst