Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Steam Oyunlarını Arkadaşlarınızdan Nasıl Gizler ve Gizli Tutarsınız?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Steam'de birçok oyun var ve kütüphaneniz seyrekten darmadağın olabilir. Yani Steam kitaplığınızda çok fazla oyun varsa ve birkaçını gizlemek istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu var. Bu yöntemi, oyunları ana görünümden gizlemek için bile kullanabilirsiniz, böylece arkadaşlarınız koleksiyonunuzdaki tüm oyunları görmez. Steam oyunlarını arkadaşlarınızdan nasıl gizleyeceğiniz ve gizli tutacağınız aşağıda açıklanmıştır.

HIZLI CEVAP

Bir Steam oyununu gizlemek için Steam kitaplığınızdaki oyuna tıklayın. Sağ bölmedeki oyun listesinde, dişli simgesini -> Yönet -> Bu oyunu gizle'yi tıklayın. Ayrıca Görünüm menüsünü kullanarak oyunu aynı şekilde gösterebilir ve tüm etkinlikleri gizlemek istiyorsanız profilinizi gizli yapabilirsiniz.

Steam oyunları nasıl gizlenir?​

Steam oyunlarını ana görünümünüzden gizlemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Steam'i açın ve üst gezinme çubuğundaki Kitaplık'a tıklayın. Sol bölmede, kaldırmak istediğiniz oyuna tıklayın.

Sağ bölmede oyunun Steam sayfası açılacaktır. Oyun başlığının altında bir dişli simgesine benzeyen Yönet düğmesini Oynat düğmesinin sağ ucunda tıklayın. Açılır menüden Yönet'i ve ardından Bu oyunu gizle'yi tıklayın.

Steam bu oyunu gizleSteam'de oyunları göster​

Bir oyunu gizleyebildiğiniz kadar kolayca gösterebilirsiniz. Steam'de bir oyunu göstermek için üstteki menü çubuğundaki Görüntüle düğmesine tıklayın. Açılır menüden Gizli Oyunlar'a tıklayın.

Steam görünümü gizli oyunlar


Steam size gizli oyunların tam listesini gösterecek. Steam'de göstermek istediğiniz oyuna tıklayın.

Steam gizli oyunlar


Oyun başlığının altında ve Oynat düğmesinin sağ ucunda bulunan bir dişli simgesine benzeyen Yönet düğmesini bulun ve tıklayın . Açılır menüde Yönet'i ve ardından Gizliden kaldır'ı tıklayın .

Steam gizliden kaldır


Steam profilimi nasıl özel yapabilirim?​

İlk yöntem, oyunu yalnızca kütüphane görünümünüzden gizler ve arkadaşlarınızın sizi oynarken görmesini engellemez. Profil etkinliğinizi ve oynadığınız oyunları arkadaşlarınızdan gizlemek istiyorsanız, Steam profilinizi gizli hale getirmeniz gerekir.

Topluluk düğmesinin yanındaki büyük gezinme çubuğunda kullanıcı adınız ile imlecinizi düğmenin üzerine getirin. Açılır menüdeki Profil düğmesini tıklayın.

Steam profil ayarları


Profil sayfasında, Profili Düzenle düğmesini tıklayın. Sizi profil ayarları sayfasına götürecektir.

Steam profil sayfasıSol gezinme alanında Gizlilik Ayarları 'nı tıklayın. Sağda, Profilim'in yanındaki Herkese Açık'ı ve tercihinize bağlı olarak Yalnızca Arkadaşlar'ı veya Özel'i tıklayın.

Steam seçim profili gizliliği


Ayarları tek tek değiştirmek isterseniz bunu da yapabilirsiniz. Her ayarın yanındaki düğmeye tıklayın ve açılır menüden tercih ettiğiniz seçeneği seçin.
 
Üst