Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Telefon numarasını kişilere kaydetmeden bir Telegram sohbeti başlatın

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Telegram, bir indirme yöneticisi de dahil olmak üzere bir dizi yeni özelliği geliştirdi. Bunun yanı sıra Telegram, Telegram'da sohbet başlatma şeklimizde küçük bir iyileştirme yaptı. Yakın geçmişe kadar Telegram, yeni bir sohbete başlamadan önce kişilere bir telefon numarası kaydetmemizi gerektiriyordu. Artık Telegram kullanıcı adları için nasıl çalıştığına benzer yeni bir Telegram sohbeti başlatabildiğimiz için değişiyor.

Benzer bir şeyi WhatsApp'ta oldukça uzun bir süre yapabilirdik, ancak Telegram daha çok genel kullanıcı adlarına odaklandı. Telefon numarasıyla uygulama, kullanıcı adı URL'lerine oldukça benzer, ancak artık telefon numarasını URL'de kullanabilirsiniz. En önemli avantajı, telefonunuzun kişi listesinin zar zor iletişim kurduğunuz kişilerin adlarıyla dolmamasıdır. İşte nasıl:

Telegram sohbeti başlatmak/açmak için t.me kısa bağlantısındaki telefon numarasını kullanın​

Telefon numarası yoluyla bulmanın yalnızca, kişi "Beni numaramdan kim bulabilir" bölümünde size izin vermişse işe yaradığını unutmayın.

 1. Yeni bir sohbet başlatmak istediğiniz kişinin telefon numarasını kopyalayın veya hatırlayın.
 2. İnternet tarayıcınızı açın (Chrome, Firefox, Brave, Opera; vb.).
 3. t.me/Telefon numarasının ardından ("+" ve ülke kodu dahil) yazın .
  • Örneğin, bir kişinin telefon numarası 98880 98880 ise ve bu kişi Hindistan'dan ise şunu yazacaksınız:
   t.me/+919888098880
 4. URL'yi çözmek için Enter'a basın.
  Bir telefon numarasıyla Telegram sohbeti başlatın
 5. Telegram, cihazınızdaki Telegram uygulamasını otomatik olarak başlatmayı deneyecek ve yeni sohbet penceresini açacaktır.
Telegram, çoğu telefonda ve bilgisayarda (Telegram Desktop uygulamasıyla) otomatik olarak açılmalıdır. Ancak, cihazınıza ve web tarayıcınıza bağlı olarak, Telegram istemcisini “ Sohbeti Aç “ seçeneğine tıklayarak manuel olarak başlatmanız gerekebilir . Örneğin, Android için Firefox, siz gerekli ayarı değiştirene kadar ilgili uygulamalarda uygulama bağlantılarını açmaz.


Aynı notta, bir son kullanıcı olarak, başkalarının size ulaşmasına izin vermek için artık herkese açık bir kullanıcı adı oluşturmanıza gerek yoktur. Yeni bir sohbet başlatmak için onlara telefon numaranızın bağlantısını sağlayabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst