Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

TikTok'ta Metinden Konuşmaya Nasıl Kullanılır?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Çok fazla TikTok izliyorsanız, şüphesiz neşeli bir Ai sesinin başlığını veya metnini size okuduğu videolara rastlamışsınızdır. Görme engelli kişilerin ekranda herhangi bir metin okumadan TikTok izleyebilmeleri için yararlı bir erişilebilirlik özelliğidir. TikTok'ta metinden konuşmaya nasıl kullanacağınız ve videolarınızı anlatmak istediğiniz konuşma botunu nasıl seçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

HIZLI CEVAP

TikTok'ta metinden konuşmaya kullanmak için videonuzu düzenlerken Metin'e dokunun, ardından başlığınızı yazın ve Konuşma simgesine dokunun. Bundan sonra, ses seçeneklerinden birini seçin ve Bitti'ye dokunun.

TikTok'ta Metinden Konuşmaya Nasıl Yapılır?​

Bir sonraki TikTok'unuzda metinden konuşmaya uygulamak için , düzenleme aşamasına gelene kadar genellikle yaptığınız gibi bir video kaydedin veya yükleyin . Videonuza metin eklemek için “ Aa ” simgesini seçin. Ai'nin yüksek sesle okumasını istediğiniz mesajı yazın, ardından soldan konuşan bir kafa gibi görünen üçüncü simgeyle metinden konuşmaya seçin.

metin 2 TikTok


Ardından, TikTok'un önceden ayarlanmış seslerinden bir seçki sunulur. Metninizin yüksek sesle nasıl okunduğunu duymak için her birine dokunun. Uygulamadaki en popüler seçenek, Amerikan aksanı olan Jessie. Eddie ve Chris Avustralya aksanıyla konuşuyorlar.


metinden konuşmaya TikTok


Wookie'yi konuşuyorsanız, Star Wars'tan Chewbacca'yı seçerek biraz eğlenebilirsiniz. Favori sesinizi seçtiğinizde sağ üst köşedeki Bitti'ye dokunun. Sesini gerçekten beğendiyseniz, ses klibini daha sonraki videolarda kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

SSS​

TikTok metinden konuşmaya sesi nasıl değiştiririm?


Videonuzdaki metne dokunun ve farklı bir konuşma botu seçmek için Sesi değiştir'i seçin.

TikTok metinden konuşmaya sesini neden değiştirdi?


Mayıs 2021'de TikTok, Kuzey Amerika'daki varsayılan metinden konuşmaya sesini değiştirdi. Bunun nedeni, seslendirme sanatçısı Beverly Standing'in, TikTok'un ana şirketi ByteDance'e sesini izni olmadan kullandığı için dava açması.
 
Üst