Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Truecaller'ı Daha Özel Hale Getirmenin 6 Yolu (Kullanılabilirliği, Reklamları, İzlemeyi Gizle, vb.)

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Truecaller, arayan kimliği belirleme yeteneği sayesinde artık herkesin bildiği bir isim haline geldi. Ancak, telefonunuzda Truecaller kuruluysa, diğerleri çevrimiçi olduğunuzda, bir aramadayken ve en son görülen müsaitlik durumunuzu görebilir. Neyse ki, uygulama ayarlarını değiştirerek kullanılabilirliği ve diğer kişilerden en son görülme durumunu gizleyebilirsiniz. Bu yazıda Truecaller'ı daha özel veya gizlilik dostu yapmak için farklı seçenekler görelim.

Truecaller Nasıl Daha Gizlilik Dostu Yapılır?​

Truecaller, uygunluk durumunuzu ve diğerlerinden en son görülme durumunuzu gizleme seçeneği sunar. Ayrıca, profillerini ne zaman görüntülediğinizde başkalarının bilmesini de engelleyebilirsiniz. Ve gizliliklerinden endişe edenler, kişiselleştirilmiş reklamları devre dışı bırakabilir ve Truecaller'ın analitik için çağrı modellerini analiz etmesini engelleyebilir. Okumaya devam etmek.

Çağrı Uygunluğunu/Son Görülme Durumunu Diğerlerinden Gizle​

Son Görülmeniz etkinse, Truecaller'daki herkes en son ne zaman aktif olduğunuzu görebilir. Ayrıca bir aramada müsait olup olmadığınızı veya meşgul olup olmadığınızı görebilirler. Bunu devre dışı bırakmak ve Truecaller profilinizi daha özel hale getirmek için:

Truecaller Gizlilik Merkezi

1. Truecaller'ı açın ve sol üstteki hamburger menüsüne dokunun.

2. Ayarlar
> Gizlilik Merkezi öğesini seçin .

3. Burada, Kullanılabilirlik geçişini kapatın.

Truecaller'da Profilleri Gizli Olarak Görüntüle​

Bir Truecaller kullanıcısının profilini her görüntülediğinizde, bilgilendirilirler. Premium kullanıcı iseler adınızı da görebilirler. Başkalarının Truecaller'daki numaralarına baktığınızı bilmesini engellemek için:


Truecaller Gizlilik Merkezi

1. Truecaller'ı açın ve sol üstteki hamburger menüsüne dokunun.

2. Ayarlar
> Gizlilik Merkezi öğesini seçin .

3. Burada, Profilleri özel olarak görüntüle geçişini etkinleştirin .

Okundu Bilgilerini ve Yazma Göstergesini Kapatın​

Truecaller'da biriyle sohbet ederken, WhatsApp'a benzer şekilde ne zaman yazdığınızı veya mesajı ne zaman gördüğünüzü görebilirler. Kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Telefonunuzda Truecaller Ayarlarını açın .

2. Mesajlaşma üzerine tıklayın .

3. Aşağıya doğru kaydırın.

4. Okundu bilgileri ve Yazma Göstergesi geçişini kapatın .

Başkalarının Truecaller Profilinizi Görmesini Durdurun​

Varsayılan olarak Truecaller bilgileriniz, bu bilgilere sahip olmayan kişilerden gizlenir. Cep telefonu numaranızı veya e-posta adresinizi iletişim kurmayan birine göstermez. Ve sizi isminizle arayan veya telefon numaranızı görmek isteyen herkesin izin istemesi gerekecek.

Ancak, herhangi bir şekilde herkese açık olarak ayarlanırsa, Truecaller'daki herkes iletişim bilgilerinizi görebilir. Bunları gizlemek ve profilinizi Truecaller'da gizli yapmak için:

1. Truecaller'ı açın. Ayarlar > Gizlilik Merkezi'ne gidin .

2. Truecaller profilimi kimler görebilir? öğesine dokunun .

3. Tarafımdan onaylanan İstekler olarak değiştirin .

Kişiselleştirilmiş Reklamları ve Promosyon Bildirimlerini Kapatın​

Truecaller, premium sürümde değilseniz, kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için profil verilerinizi, cihaz bilgilerinizi ve kullanım verilerinizi kullanır. Ayrıca, fırsatlar ve promosyonlar hakkında ara sıra uyarılar gönderebilir. Bunları aşağıdaki gibi kapatabilirsiniz:

1. Truecaller'ı açın ve Ayarlar'a gidin .

2. Gizlilik Merkezi'ne tıklayın .

3. Reklamların size nasıl görüneceğini kontrol edin öğesine dokunun .

4. Her ikisi için de Hayır'ı seçin - Bana alakalı reklamları göster ve Fırsatlar ve promosyonlar alın .

Truecaller'da Sosyal Grafik İzlemeden Çıkma​

Yeni başlayanlar için, bir sosyal grafik, iki veya daha fazla arayan arasındaki ilişkilerin grafiksel bir temsilidir. İlişkiler, belirli bir süre boyunca arama etkinliğine dayalı olarak çizilir. Aynı şey Truecaller'ın sizi arayan bilinmeyen numaraların size nasıl bağlı olabileceğini anlamasına yardımcı olur.

Truecaller'ın gelen ve giden aramalar için arama kalıplarınızı analiz etmesini istemiyorsanız, ayarlardan kapatabilirsiniz:

Truecaller Gizlilik Merkezi

1. Truecaller Ayarlarına gidin .

2. Gizlilik Merkezi'ne tıklayın .

3. Burada, "Truecaller'ın spam algılamayı iyileştirmek ve gelen aramalar hakkında ek bilgi sağlamak için arama kalıplarımı analiz etmesine izin ver" geçişini kapatın.

Toplama​

Bu, platformdaki diğer kullanıcılara gösterilen bilgileri sınırlayarak Truecaller hesabınızı nasıl daha özel hale getirebileceğinizle ilgiliydi. Ayrıca gizliliğinizi geliştirmek ve Truecaller ile paylaştığınız bilgileri sınırlandırmak için yapabileceğiniz şeylerden de bahsettik. Umarım bu, platformda mümkün olan en iyi gizlilik dostu deneyime sahip olmanıza yardımcı olur.
 
Üst