Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Twitter Parolanızı Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

Twitter en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Yine de şifrenizi unutursanız, pek bir faydası olmaz. İyi haber şu ki, unutursanız veya hesabınız kilitlenirse Twitter şifrenizi sıfırlamak oldukça kolaydır.


Twitter şifrenizi unutursanız ilk yapmanız gereken onu sıfırlamaktır.

Unutulan Twitter Parolanızı Web'den Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?​

Twitter hesabınıza erişemiyorsanız ve yeni bir şifreye ihtiyacınız varsa, öncelikle güncel bir e-posta adresine ve geçerli bir telefon numarasına ihtiyacınız olacak.

 1. Twitter'a .com'a gidin ve Oturum Aç'ı seçin, ardından Parolamı Unuttum'u seçin .
 2. Görüntülenen menüde Twitter kullanıcı adınızı, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi yazın, ardından Ara öğesini seçin .
  2-Find-Account.png
 3. Twitter hesabınızı bulursa, onay kodunu e-posta adresinize mi yoksa SMS metin mesajı yoluyla mı almak istediğinizi seçebilir ve ardından Devam'ı seçebilirsiniz.
  3-Verification.jpg
 4. Kodu bir sonraki ekranda metin alanına girin ve Doğrula'yı seçin.
  4-Enter-Code.png
 5. Yeni parolanızı iki kez girin; bir kez oluşturmak için, bir kez de doğrulamak ve Parolayı Sıfırla'yı seçmek için.
 6. Bir sonraki ekranda, şifrenizi neden sıfırlamayı seçtiğinizi seçin. Şifremi unuttum, Hesaba başka biri tarafından erişilmiş olabilir veya Başka bir neden arasından seçim yapabilir , ardından İleri'yi seçebilirsiniz .

Twitter Uygulaması Üzerinden Twitter Şifresi Nasıl Sıfırlanır​

Telefonunuzda yalnızca Twitter kullanıyorsanız , şifreyi uygulama veya mobil Twitter web sitesi üzerinden sıfırlayabilirsiniz. Bu yöntem hem Android hem de iOS için çalışır.
 1. Twitter uygulamasını açın .
 2. Oturum > Parolanızı mı unuttunuz ?
 3. Twitter adınızı, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girin ve Ara'ya dokunun .
 4. Twitter ile ilişkili bir hesabınız varsa, e-posta veya metin yoluyla bir onay kodu almayı seçebilirsiniz. Bu seçeneklerden birini seçin ve İleri'ye dokunun.
  8-Mobile-Reset-Password-498x1024-1.png
 5. Doğrulama kodunuzu girin ve Doğrula'ya dokunun.
  9-Mobile-Verification-552x1024-1.png
 6. Yeni parolanızı girin ve ardından Parolayı sıfırla'ya dokunun.
  10-Mobile-Reset-502x1024-1.png
 7. Parolanızı neden değiştirdiğinizi seçin ve ardından İleri'ye dokunun.
Bundan sonra şifreniz sıfırlanacak ve Twitter hesabınıza tam erişiminiz olacak. Twitter uygulamasını çalıştıramıyorsanız, mobil uygulamayı deneyin twitter.com ve orada şifrenizi sıfırlamak.

Parola Sıfırlama Çalışmıyorsa Ne Yapmalı?​

Bu yöntemler işe yaramazsa (veya hesabınızın bir bilgisayar korsanı tarafından kilitlenmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız), Twitter desteğine ulaşmanız gerekebilir. Bir Destek Talebi göndermeniz gerekecek. Twitter hesabınızın e-posta adresini ve giriş yapmak için kullandığınız hesap kullanıcı adını ve ayrıca hesaba en son ne zaman eriştiğinizi hatırladığınızı ekleyin.

Güvenliği ihlal edilmiş bir hesabı kurtarmak karmaşık bir süreç olabilir. Yapabiliyorsanız, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Bu, her oturum açmak istediğinizde e-posta gelen kutunuza veya telefonunuza gönderilen benzersiz bir kodu girmenizi gerektirir. Ayrıca, paylaşılan, güvenli olmayan bir ağda Twitter Android uygulamasına veya iPhone uygulamasına giriş yapmaktan da kaçınmalısınız.


Neyse ki Twitter şifre kurtarma kolaydır. Hesabınıza erişiminizi kaybetseniz bile bu işlemi birkaç adımda tamamlayabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst