Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Ubuntu 22.04 Sistem Tepsisinde Pil Yüzdesi Nasıl Görüntülenir?

Ubuntu dizüstü bilgisayarı güç kaynağı olmadan mı çalıştırıyorsunuz? Pil yüzdesine dikkat etmek akıllıca olacaktır. Ve işte Ubuntu 22.04'ün pil simgesinin hemen yanında sağ üst köşedeki bilgileri göstermesini sağlamak.

Yöntem 1: Tek komut geçişli ekran pil yüzdesi​

Linux komutlarında sorun olmayanlar için klavyede Ctrl+Alt+T tuşlarına basarak terminali açın. Açıldığında, aşağıdaki komutu yapıştırın:

gsettings org.gnome.desktop.interface gösteri-pil-yüzdesini doğru ayarla
gsettings-battery-perc-600x156.webp


Komutu çalıştırmak için Enter'a bastıktan hemen sonra değişikliği göreceksiniz.

Ve yüzdeyi tekrar gizlemek için şu komutu kullanın:

gsettings sıfırlama org.gnome.desktop.interface gösterisi pil yüzdesi

Yöntem 2: Gnome Kontrol Merkezi'ni kullanın -> Güç ayarları​

Ubuntu 22.04'te GNOME Tweaks aracı artık pil yüzdesini görüntüleme arasında geçiş yapma seçeneği sunmuyor. Çünkü GNOME bu seçeneği sistem ayarlarıyla birleştirmiştir (diğer adıyla gnome-kontrol merkezi).

1.) İlk olarak, kısa çizgi veya sağ üst sistem tepsisi menüsünden 'Ayarlar'ı açın.

open-settings-jammy.webp


2.) Açıldığında, soldaki Güç paneline gidin. Son olarak, pil yüzdesini görüntülemek için sağ alttaki açma/kapama düğmesini kullanın:

power-showperc-600x437.webp
 
Son düzenleme:
Üst