Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Ubuntu 22.04'te Basit Ses Kaydedici Nasıl Kurulur?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Bu basit eğitim, Ubuntu 22.04 LTS'de küçük ses kayıt uygulaması “Audio Recorder”ın nasıl kurulacağını gösterir.

“ Ses Kaydedici ” sisteminizin ses kartından, mikrofonundan, tarayıcılarından, web kameralarından ve PC'nizin çaldığı herhangi bir sesten ses kaydedebilen küçük bir açık kaynaklı uygulamadır.

Araç, belirli bir saat süresinde veya belirli bir süreden sonra ses kaydını otomatikleştiren yerleşik bir zamanlayıcıya sahiptir, kaydedilen dosya boyutu bir sınırı aştığında otomatik olarak durur. Ve Rhythmbox, VLC, Audacious ve diğer MPRIS2 uyumlu oynatıcılar aracılığıyla kontrol edilebilir. Skype kullanıcıları için, herhangi bir kullanıcı etkileşimi olmadan tüm Skype aramalarınızı otomatik olarak kaydedebilir.

Sesler OGG audio, Flac, MP3, WAV, M4A ve OPUS olarak kaydedilebilir. Ayrıca, uygulama arayüzünü kontrol etmek ve eylemleri kaydetmek için komut satırı seçeneklerine sahiptir.

Ubuntu 22.04'te Ses Kaydediciyi kurun:​

Uygulama 10 yıldan fazla oldu! Geliştirici ekibi , tüm Ubuntu sürümleri ve bunların türevleri (örn., Linux Mint) desteği ile resmi bir PPA'ya sahiptir. Her nasılsa, Ubuntu'nun evren deposunda mevcut değil.

1. PPA'yı ekleyin​

Terminali açmak için önce klavyede Ctrl+Alt+T tuşlarına basın. Açıldığında, aşağıdaki komutu yapıştırın ve Enter'a basın:

sudo eklenti-apt-deposu ppa:ses kaydedici/ppa
Sudo kimlik doğrulaması için kullanıcı parolasını (yıldız geri bildirimi yok) yazın ve devam etmek için enter tuşuna basın.

audio-recorder-ppa-600x217.webp


2. Ses Kaydedici paketini kurun​

PPA'yı ekledikten ve paket önbelleğini güncelledikten sonra (otomatik olarak yapılır), aracı yüklemek için aşağıdaki apt komutunu çalıştırmanız yeterlidir:

sudo apt ses kaydediciyi kurun.
apt-audiorecorder-600x264.webp


Kurulduktan sonra, 'Etkinlikler' genel bakış ekranında aracı arayın ve açın ve keyfini çıkarın!

Ses Kaydedici Nasıl Kaldırılır?​

Ubuntu PPA'yı kaldırmak için “Yazılım ve Güncellemeler” yardımcı programını başlatın ve kaynağı Diğer Yazılımlar sekmesinden kaldırın veya aşağıdaki komutu terminalde çalıştırın:

sudo add-apt-deposu -- ppa'yı kaldır: ses kaydedici/ppa
Ses kaydı uygulamasını kaldırmak için sadece şu komutu kullanın:

sudo apt remove --autoremove ses kaydedici
 
Üst