Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Ubuntu Komut Satırı ile Sublime Text 4 Nasıl Kurulur?

Ubuntu Komut Satırında Sublime Text Editor nasıl kurulur. Sublime Text'i Ubuntu 22.04, Ubuntu 21.04, Ubuntu 18.04 ve Ubuntu 16.04'e kurmak için terminal komutları.

Sublime Text​

Sublime Text, özel bileşenlerden oluşturulmuş güçlü bir metin düzenleyicidir ve benzersiz yanıt hızı sağlar. Güçlü, özel bir platformlar arası UI araç setinden eşsiz bir sözdizimi vurgulama motoruna kadar Sublime Text, performans için çıtayı ayarlar.

Sublime Text, eklentilerin yerleşik işlevselliği artırmasını sağlayan güçlü bir Python API'sine sahiptir. Paket Kontrolü, topluluk tarafından oluşturulan binlerce pakete basit erişim sağlayan komut paleti aracılığıyla kurulabilir. Sublime Text, özel bileşenlerden oluşturulmuştur ve benzersiz bir yanıt hızı sağlar.

Güçlü, özel bir platformlar arası UI araç setinden eşsiz bir sözdizimi vurgulama motoruna kadar Sublime Text, performans için çıtayı ayarlar. Sublime Text, her platformda yerel işlevsellikten yararlanırken hız ve güzellik için optimize edilmiş özel bir UI araç takımı kullanır.

sublime_text_4-1.png

Sublime Text 4, aşağıdakiler dahil olmak üzere yeni özellikler ve geliştirmelerle doludur:

  1. GPU Oluşturma – Sublime Text artık arabirimi oluştururken GPU'nuzu Linux, Mac ve Windows'ta kullanabilir. Bu, öncekinden daha az güç kullanırken 8K çözünürlüğe kadar akıcı bir kullanıcı arayüzü ile sonuçlanır.
  2. Sekme Çoklu Seçim – Dosya sekmeleri, arayüz ve yerleşik komutlar boyunca destekle bölünmüş görünümleri zahmetsiz hale getirmek için geliştirilmiştir. Kenar çubuğu, sekme çubuğu, Her Şeye Git, Tanıma Git, otomatik tamamlama ve daha fazlası, kod gezinmesini her zamankinden daha kolay ve sezgisel hale getirmek için ayarlandı.
  3. Bağlama Duyarlı Otomatik Tamamlama – Otomatik tamamlama motoru, bir projedeki mevcut koda dayalı akıllı tamamlamalar sağlamak için yeniden yazılmıştır. Öneriler ayrıca türleri hakkında bilgilerle desteklenir ve tanımlara bağlantılar sağlar.
  4. Yenilenen Kullanıcı Arayüzü – Varsayılan ve Uyarlanabilir temalar, yeni sekme stilleri ve etkin olmayan bölme karartması ile yenilendi. Temalar ve Renk Şemaları, otomatik karanlık mod geçişini destekler. Windows ve Linux'taki Uyarlanabilir tema artık özel başlık çubuklarına sahiptir.
  5. TypeScript, JSX ve TSX Desteği – En popüler yeni programlama dillerinden biri için destek artık varsayılan olarak sunulmaktadır. Modern JavaScript ekosisteminde Sublime Text'in tüm akıllı sözdizimi tabanlı özelliklerinden yararlanın.
  6. Süper Güçlü Sözdizimi Tanımları – Sözdizimi vurgulama motoru, belirleyici olmayan dilbilgisi, çok satırlı yapılar, tembel yerleştirmeler ve sözdizimi mirası gibi yeni özelliklerle önemli ölçüde iyileştirildi. Bellek kullanımı azaltıldı ve yükleme süreleri her zamankinden daha hızlı.
  7. Güncellenmiş Python API - Sublime Text API, Python 3.8'e güncellendi ve Sublime Text 3 için oluşturulmuş paketlerle geriye dönük uyumluluk sağlandı. API, LSP gibi eklentilerin her zamankinden daha iyi çalışmasına izin veren özellikler eklenerek önemli ölçüde genişletildi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst