Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Verilerinizi Yedeklemenin Önemi : Pcloud Yedekleme İncelemesi

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Son yirmi yılda teknolojideki hızlı gelişmeler sayesinde Veri, en değerli metalardan biri haline geldi.

Önemli verileri kaybetmek iflas etmek kadar felaket olabilir. Sonuç olarak, verilerinizi bilgisayarlarınızdan buluta yedeklemek artık her zamankinden daha önemli.

Özelliklerle dolu ve sadece işi halleden bir bulut yedekleme hizmeti arıyorsanız, pCloud sizi kesinlikle etkileyecektir.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bu makalede pCloud'un bazı dikkate değer özelliklerini paylaştık, ardından ayrıntılı bir inceleme ve nasıl başlayacağınıza dair hızlı bir eğitim verdik.

Sözü daha fazla uzatmadan burada pCloud hakkında bilmeniz gereken her şey var.

pCloud: Harika ve Kullanımı Kolay Yedekleme Özelliğine Sahip Bulut Depolama Hizmeti

Her gün fotoğraflar, videolar, müzik, PDF, e-kitaplar, uygulamalar, yazılımlar ve çok daha fazlası gibi binlerce veri dosyası oluşturuyor ve tüketiyoruz.

Verilerimizin çoğu, HDD'ler, SSD'ler, Bellek Kartları ve Kalem Sürücüler gibi fiziksel depolama aygıtlarında çevrimdışı olarak depolanır. Ne yazık ki, oldukça güvenilir olmalarına rağmen bu cihazlar donanım arızasıyla karşılaşabilir veya basitçe çalınabilir.

Neyse ki, bulut depolama hizmetlerinde depolanan veriler için aynı şey geçerli değil. Verileriniz bir Bulut Depolama Hizmetine yüklendikten sonra, siz manuel olarak silene kadar sonsuza kadar orada kalır.

Ek olarak, dünyanın herhangi bir yerinden ve akıllı telefon veya masaüstü gibi herhangi bir bilgi işlem cihazından erişilebilir.

Pekala, pCloud, çok çeşitli uygun fiyatlı depolama planları sunan en iyi bulut depolama hizmetlerinden biridir ve ücretsiz planların da yeterli miktarda depolama alanı vardır.

pCloud ile tüm yedekleme sürecinin otomatikleştirilebileceğini öğrenince şaşıracaksınız. Yapmanız gereken tek şey, yedeklenmesini istediğiniz dosya ve klasörleri seçmektir; pCloud, içeriklerini otomatik olarak hesabınıza yükleyecektir.

Bilgisayarınızdaki dosya ve klasörlerde yapılan güncellemelerin anında pCloud'daki yedeklemenize yansıtılacağını belirtmekte fayda var.

pCloud Bulut Depolama Hizmeti: Öne Çıkan Üç Önemli Nokta

Bu bölümde, pCloud'un kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olan dikkate değer üç özelliğini paylaştık.

1. Temiz ve Gezinmesi Kolay Arayüz

Bir uygulama veya hizmet ne kadar özellikli olursa olsun, kullanımı zorsa o kadar iyi değildir. Neyse ki pCloud çok iyi geliştirilmiş ve gezinmesi kolay bir arayüze sahip.

Kurulum sadece 25MB boyutundadır ve anında PC'nize yüklenir. Uygulamayı ilk kez başlattıktan sonra, takip etmesi kolay bir eğitimle karşılaşacaksınız.

Uygulama ayrıca, kullanıcıların yüklenmesini istedikleri klasörleri seçmelerine olanak tanır.

2. Kusursuz Dosya Paylaşımı

pCloud, dosyaları paylaşma ve yönetme sürecini çok kolay hale getiren çoklu dosya paylaşım seçenekleri sunar.

Bir klasörü biriyle paylaştıktan sonra, Görünüm veya Düzenleme izinlerini ayarlayarak erişim düzeylerini kontrol edebilirsiniz. Paylaşılan içeriğe pCloud masaüstü/akıllı telefon uygulamaları ve web arayüzü kullanılarak erişilebilir.

pCloud tarafından sunulan paylaşılan bağlantılar, büyük dosyaları pCloud hesabı olmayan arkadaşlar ve aile üyeleriyle paylaşmak için kullanışlıdır. Paylaşılan bağlantıları herhangi bir tarayıcıda açabilir ve içeriği indirebilirler.

3. Güvenilir Güvenlik ve Şifreleme

Yüklenen dosya ve klasörlerinizin tamamen güvenli olduğundan emin olmak için pCloud, TLS/SSL şifrelemesi kullanır ve bu şifreleme, cihazınızdan pCloud sunucularına bilgi aktarıldığında uygulanır.

Bazı önemli dosyalarınız için ekstra güvenlik istiyorsanız, pCloud Crypto'ya abone olabilir ve en önemli dosyalarınızı şifreli ve parola korumalı hale getirebilirsiniz.

Şimdiye kadar, pCloud'un kullandığı tüm anahtarların ve güvenlik katmanlarının kombinasyonunun kırılmaz olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.

Dosyalarınızı Yedeklemek için pCloud Nasıl Kullanılır?​

Şimdiye kadar pCloud'un kullanımı en kolay uygulamalardan biri olduğunu anlamış olabilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, arayüz oldukça sezgiseldir ve onu kurduktan ve içeriği yedekledikten sonra ömür boyu hazır olacaksınız.

pCloud, Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinin herhangi bir modern sürümünde çalışan akıllı telefonlara ve bilgisayarlara indirilebilir.

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra yedekleme sekmesini açın ve yedeklemek istediğiniz klasörleri seçin. Yedekleme işlemi tamamlandığında klasörünüzün önünde AKTİF durumunu göreceksiniz.

Bu klasör artık yedeklenmiştir ve pCloud hesabınızı kullanarak her yerden erişilebilir.

pCloud: Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

pCloud bir yazılımdır, sonuç olarak tüm dünyada mevcuttur. Modern bir işletim sistemi çalıştıran bir masaüstünüz veya dizüstü bilgisayarınız olduğu sürece, indirebilir ve pCloud'u kullanmaya başlayabilirsiniz.

pCloud bireyler, aileler ve işletmeler için farklı abonelik planları sunar. Planlar yıllık veya ömür boyu satın alınabilir. pCloud tarafından sunulan en popüler iki plan, Premium 500 GB ve Premium Plus 2 TB'dir .

Bu planların her ikisi de büyük ölçüde indirimlidir ve tercihinize göre bunlardan herhangi birini seçersiniz.

SON SÖZLER

Son zamanlarda dosyalarınızı yedeklediniz mi? Değilse, şimdi başlama zamanı. Verilerinizi yedeklemenin birçok farklı yolu vardır, ancak en basit ve en güvenilir yöntemlerden biri bulut depolamadır.

pCloud, uygun maliyetli, kullanımı kolay ve güvenli olduğu için dosyalarınızı yedeklemek için harika bir seçenektir. Ayrıca, dosyalarınıza internet bağlantısı ile dünyanın her yerinden erişebilirsiniz. Bu nedenle, dosyalarınızı bugün pCloud ile yedeklemeye başlayın !
 
Son düzenleme:
Üst