Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

WhatsApp Mesajlarına Emoji İle Nasıl Tepki Verilir?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Birçok mesajlaşma uygulaması artık kullanıcılara bir sohbet balonuna bir emoji ile tepki verme yeteneği sunuyor. Örneğin Facebook Messenger kullanıcıları, bir konuşmada emoji tepkilerini kullanabilir. Şimdi, Meta'ya ait başka bir mesajlaşma uygulaması, bir emoji tepki özelliği aldı: WhatsApp

Mark Zuckerberg Instagram Hikayelerinde , beta programından çıktıktan sonra WhatsApp kullanıcılarına bir emoji tepkisi özelliğinin 5 Mayıs 2022'de sunulmaya başladığını duyurdu. WhatsApp'ın başkanı Will Cathcart da Twitter ve WhatsApp blogunda bir video aracılığıyla bu özelliği doğruladı.

WHATSAPP'A TEPKİLERİN GELDİĞİNİ DUYURMAKTAN HEYECAN DUYUYORUZ. . . GELECEK TÜM EMOJİLER VE TEN TONLARI İLE. PİC.TWİTTER.COM/086JNVS5EY
— WİLL CATHCART (@WCATHCART) 14 NİSAN 2022
WhatsApp'taki emoji tepkileri hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Emoji tepkileri nelerdir?​

Emoji tepkileri, kelimenin tam anlamıyla, başka bir kişiye mesajlarını gördüğünüzü ve bu konuda belirli bir şekilde hissettiğinizi göstermek için kullandığınız emojilerdir. Örneğin bir kalp ya da sevinç emojisi gözyaşları olan bir yüz olabilirler. Emoji tepkileri, bir yanıt yazmak zorunda kalmadan bir mesaja yanıt vermenin evrensel, görsel ve basit bir yoludur.

WhatsApp'ta emoji tepkileri nasıl alınır?​

 • WhatsApp Messenger – Google Play
 • WhatsApp Messenger – Apple Uygulama Mağazası
WhatsApp mobil uygulamasının en son sürümünü indirmeniz (veya güncellemeniz) gerekir. WhatsApp'ta emoji tepkileri görmüyorsanız, özelliği getiren yazılım güncellemesinin sunucu tarafında sunulacağını unutmayın. Herkesin WhatsApp'ta emoji tepkileri alması birkaç hafta sürebilir.

WhatsApp'ta mesajlara nasıl tepki verilir?​

WhatsApp'ta bir mesajda emoji tepkilerini kullanmak istiyorsanız şu adımları izleyin:


 1. WhatsApp mobil uygulamasının en son sürümünü açın.
 2. Bir sohbette herhangi bir mesaja uzun basın.
 3. Altı emoji reaksiyonu ile bir açılır pencere görünecektir.
 4. Kullanmak için emoji tepkilerinden birini seçin.
 5. Emoji tepkiniz, daha önce seçtiğiniz mesajın altında görünecektir.
0-news-whatsapp-gets-emoji-reactions-here-s-which-ones-and-how-to-use-them-image1-uvvhissm7m.jpg


WhatsApp hangi emojiyi sunuyor?​

Lansman sırasında altı emoji tepkisi mevcuttur:

 • Başparmak havaya
 • Kalp
 • sevinç gözyaşları ile karşı karşıya
 • Ağzı açık yüz
 • ağlayan yüz
 • Katlanmış elleri olan kişi
WhatsApp, genellikle mesajlarda kullanabileceğiniz tüm emoji ve ten tonlarını sonunda desteklemeye söz verdi.

Bilmen gereken başka bir şey var mı?​

WABetaInfo'ya göre WhatsApp, gönderdiğiniz mesajlara emoji tepkileri için bildirimleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bir özelliği beta test ediyor. Tepki bildirimleri geçiş düğmesini Ayarlar > Bildirimler altında Tepki Bildirimleri adlı bir menü seçeneği olarak bulabilirsiniz.
 
Üst