Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows 11/10 için Ücretsiz En İyi Ses Ayırıcı Yazılımı

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Windows 11/10'da bir ses dosyasını kolayca birden çok parçaya bölmek için bu en iyi ücretsiz ses ayırıcı yazılımını kullanabilirsiniz. Bu yazılımlar, sesteki bölme noktalarını seçerek bir ses dosyasını manuel olarak bölmenize izin verir. Bunun dışında, bir zaman aralığına veya birkaç parçaya göre sesi otomatik olarak kesebilirsiniz. Sessizlik algılandığında bir ses dosyasını bölmek için kullanışlı bir özellik de bulabilirsiniz. Bu yazılımlardan bazıları, birden çok ses dosyasını aynı anda birkaç parçaya ayırmanıza olanak tanıyan bir Toplu İşleme aracı sunar. Sonuç olarak, bunlar ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gerçekten iyi ses ayırıcılardır. Şimdi listeye bir göz atalım.

Sesi Ücretsiz Olarak Nasıl Bölebilirim?​

Bir ses dosyasını ücretsiz olarak bölmek için sesi bölmek üzere tasarlanmış ücretsiz masaüstü uygulamalarını kullanabilirsiniz. Birkaç isim vermek gerekirse, Mp3splt veya mp3DirectCut gibi yazılımları deneyebilirsiniz. Bunlar, ses dosyalarını toplu olarak otomatik olarak bölmek için gerçekten iyi bir yazılımdır. Audacity kullanıyorsanız, sesi ücretsiz olarak bölmenize de izin verir. Bunun yanı sıra, Aconvert'i kullanarak bir ses dosyasını çevrimiçi olarak ücretsiz olarak da kesebilirsiniz.

Windows 11/10 için En İyi Ücretsiz Ses Ayırıcı Yazılımı​

Windows 11/10 için en iyi ücretsiz ses ayırıcı yazılımların listesi:
 1. Audacity
 2. WavePad Audio File Splitter
 3. Mp3splt
 4. mp3DirectCut
 5. Aconvert Online MP3 Splitter

1] Audacity​

Audacity , Windows ve işletim sistemleri için popüler, ücretsiz ve açık kaynaklı bir ses düzenleyicisidir . Sesi birden çok parçaya ayırma özelliğini de içeren çeşitli ses düzenleme araçları sağlar. Sesi MP3, AAC, AC3, WAV, OGG vb. formatlarda bölebilirsiniz.


Seçim aracını kullanarak bölmek istediğiniz bölümü seçerek Audacity'de sesi kolayca bölebilirsiniz. Ardından, Düzen > Klip Sınırları > Böl seçeneğini kullanabilir ve ardından Dosya > Sesi dışa aktar seçeneğini kullanarak parçaları dışa aktarabilirsiniz.

Ayrıca ses dosyalarını birleştirmenize ve büyük bir parça oluşturmanıza olanak tanır. Bunun yanı sıra, Amplify, Change Speed, Phaser, Repair, Repeat, Reverb, Change Tempo, Normalize gibi ses dosyalarını düzenlemek için çok sayıda özellik içerir.

2] WavePad Audio File Splitter​

WavePad Audio File Splitter, adından da anlaşılacağı gibi, Windows 11/10 için ücretsiz bir ses ayırıcı yazılımıdır. Bu yazılım yalnızca ticari olmayan kullanım için ücretsizdir. Ticari kullanım için kullanmak üzere ücretli bir plan satın alabilirsiniz.

Bunu kullanarak, birden çok parçaya bölebilirsiniz. Ses dosyalarını tam olarak bölmek için Ses Grafiği, Zaman Ölçeği ve daha fazlası gibi araçlar içerir. MP3, MP2, RAM, WAV vb. gibi popüler ses formatlarıyla iyi çalışır. Bir ses dosyasını bölmek için farklı seçenekler veya yöntemler kullanabilirsiniz. Bu seçenekler aşağıdaki gibidir:

 • İmleçte bölme: İmlecinizi , giriş sesini bölmek istediğiniz yerden ses grafiğinin üzerinde tutabilirsiniz.
 • Sessizlikte Böl: Giriş sesinin birden fazla parça veya şarkıdan oluşması durumunda, bu yöntemi kullanarak her bir parçayı sessize alarak bölebilirsiniz. Temel olarak, seste sessizlik bulduğunda sesi böler. Sessizlik Eşiği ve Sessizlik Süresini manuel olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Yer İşaretinde Böl: Sesi bölmek için ses grafiğinin bir bölümüne dokunun ve Yer İşareti menüsünden bir yer işareti ekleyin.
 • Birden çok eşit parçaya bölün: Bu yöntem, bir ses dosyasını birden çok eşit parçaya böler. Sadece istediğiniz parça sayısını girin, ses dosyalarınızı eşit parçalara bölsün.
 • Sabit aralıkta bölme: Bu yöntemi kullanarak, saat, dakika, saniye veya milisaniye cinsinden bir zaman aralığı ayarlayabilir ve ardından sesi belirtilen zaman aralığında bölebilirsiniz.
Birden fazla ses bölme aracı sağlayan güzel bir ücretsiz özel ses ayırıcıdır. Bunun dışında Audio Joiner, Audio Trimmer, Audio Silencer, Duplicate ve daha fazlası gibi araçlar alabilirsiniz.

3] Mp3splt​

Mp3splt, Windows için basit bir ücretsiz ses ayırıcı yazılımdır. Bunu kullanarak MP3, FLAC ve OGG formatlarındaki ses dosyalarını birkaç parçaya bölebilirsiniz. Tek ses dosyalarının yanı sıra, CDDB ve CUE gibi ses veritabanı dosyalarını ve meta veri dosyalarını bölmek için de kullanabilirsiniz. Sesi buna göre bölmek için bir Zaman ölçeği ve genlik dalga biçimine sahip bir Ses Oynatıcı sağlar.

İçinde, bir seferde bir ses dosyasını bölebilirsiniz. Ayırma Noktalarını kullanarak bir ses dosyasını basitçe bölebilirsiniz. İmleci kullanarak bir bölme noktası eklemenizi sağlar. Sese bir bölme noktası eklemek için imlecinizi istediğiniz noktaya getirin ve Ekle düğmesine tıklayın. Bu şekilde, bir ses dosyasını birden çok bölüme ayırmak için birden çok bölme noktası ekleyebilirsiniz. Bölünme noktası eklemenin başka bir yolu , sessizlik algılamasından ayırma noktalarını ayarla kullanmaktır . Bu özellik temel olarak içe aktarılan ses dosyasında sessizlik algılandığında bölünme noktaları ekler. Ayrıca Eşik Düzeyi, Kesme Noktası ofseti, Minimum sessizlik uzunluğu vb. özelleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak, aynı anda birden fazla ses dosyasını toplu olarak bölmenize de olanak tanır . Çok fazla çaba harcamadan aynı anda birden fazla sesi bölebileceğiniz Toplu ve otomatik bölme adlı özel bir sekme sağlar. Tüm ses dosyalarını bölmek veya her ses dosyası için manuel olarak bölme noktaları eklemek istediğiniz Zaman Aralığını girebilirsiniz. Bunun yanı sıra, eşit parçalara bölme, sessizlik algılamayı kullanarak kırpma gibi yöntemleri kullanabilirsiniz .

Sonuç olarak, Windows için en iyi ücretsiz ses ayırıcılardan biridir.

4] mp3DirectCut​

Bu listedeki bir diğer iyi ses ayırıcı ise mp3DirectCut'tur. Bunu kullanarak, bir ses dosyasını manuel olarak ve otomatik olarak bölebilirsiniz. Bunu kullanarak, ses dosyalarını MP3, MP2, MPA, AAC vb. formatlarda bölebilir ve işleyebilirsiniz.

Bir ses dosyasını manuel olarak kesmek istiyorsanız, imlecinizi ses zaman çizelgesindeki bölünme noktasına getirin ve üzerine tıklayın. Ardından, Makas simgesine (Kes/İşaret) basın ve ardından ortaya çıkan dosyaları kaydetmek için Dosya menüsü > Bölmeyi Kaydet seçeneğine gidin. Bu, sesi iki parçaya bölecektir. Bu nedenle, sesi daha fazla parçaya bölmek istiyorsanız, birden çok bölme noktası ekleyin. Bölme noktası ekledikten sonra makas simgesine tıklamayı unutmayın.

Bir ses dosyasını birkaç parçaya ayırmanın başka bir yöntemi de otomatik işlemdir. Sesi zaman aralıklarına göre birden çok bölüme ayırır. Bunun için Özel menüsüne gidin ve Otomatik işaret seçeneğine tıklayın. Şimdi, Set a cue (min:sn) ve minimum uzunluk son kısım alanlarına gerekli değerleri girin. Bu, giriş ses dosyasını düzenli bir zaman aralığında birden çok parçaya bölecektir.

Bu yazılımda, ses dosyalarını birden çok parçaya toplu olarak da bölebilirsiniz. Bunu yapmak için Dosya menüsüne gidebilir ve Toplu işleme özelliğini kullanabilirsiniz. İçinde ses değiştirme, solma, normalleştirme, kırpma, kırpma, hızlı oynatma vb. araçlar içeren bir ses düzenleyici de bulunur.

Genel olarak, ses dosyalarını toplu halde ayırmanıza da izin veren en iyi ücretsiz ses ayırıcılardan biridir.

5] Aconvert Online MP3 Splitter​

Çevrimiçi bir ses ayırıcı kullanmak istiyorsanız, Aconvert Online MP3 Splitter'a gidin. Bir ses dosyasını birden çok parçaya ayırmanıza izin veren özel bir araçtır. Bir ses dosyasından bir parça kesmek için sadece başlangıç konumunu ve toplam süreyi girebilirsiniz. Daha fazla parçayı bölmek istiyorsanız, o parçanın başlangıç noktasını ve süresini birden çok kez girmeniz gerekecektir.

Aconvert Online MP3 Splitter kullanarak bir ses çevrimiçi olarak nasıl bölünür?

Aconvert Online MP3 Splitter kullanarak bir ses dosyasını çevrimiçi olarak birden çok parçaya ayırma adımları şunlardır:

 1. İlk olarak, bu web sitesini bir web tarayıcısında açın.
 2. Şimdi PC'nizden, Google Drive'dan, Dropbox'tan veya URL'den bir ses dosyasını içe aktarın.
 3. Ardından, Başlangıç Konumunu ayarlayın ve kaynak ses dosyasından kesmek istediğiniz bölümün Süresini girin.
 4. Bundan sonra, Gönder düğmesine basın ve sesi bölmesine izin verin.
 5. Son olarak, az önce böldüğünüz kısmı indirin.
Umarım bu kılavuz, uygun bir ücretsiz ses ayırıcı yazılımı bulmanıza yardımcı olur.

Bir MP3'ü Ücretsiz Olarak Birden Çok Şarkıya Nasıl Bölerim?​

Bir MP3 dosyasını ücretsiz olarak birden çok şarkıya bölmek için WavePad Audio File Splitter veya mp3DirectCut'u deneyebilirsiniz. Bunlar, MP3 ve diğer ses dosyalarını herhangi bir güçlük çekmeden birden çok parçaya kesmenize izin veren Windows 11 için yazılımlardır. MP3 ses dosyalarını bölebileceğiniz daha birçok ses ayırıcı vardır. Bunları aşağıdaki bu makalede inceleyebilirsiniz.

Sesi Sorunsuz Bir Şekilde Nasıl Birleştiririm?​

Windows 11'de sesi birleştirmek için Audacity gibi ücretsiz yazılımları deneyebilirsiniz. Birden çok ses dosyasını içe aktarmanıza ve bunları Zaman Çizelgesi Düzenleyicisi'ni kullanarak tek bir dosyada birleştirmenize olanak tanır.
 
Üst