Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows 11 Nasıl Yedeklenir?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yedeklemeler, özellikle önemli verilerle çalışıyorsanız ve hiçbirini kaybetmeyi göze alamıyorsanız, oldukça yardımcı olabilir. Windows 11, sisteminizi yedeklemenizi ve olduğu gibi geri yüklemenizi sağlar. Bunu yapmak için harici bir sürücüye ihtiyacınız olacak ve işlem biraz sabır gerektiriyor. Ancak, bunu kendiniz yapmak oldukça kolaydır. Windows 11'i nasıl yedekleyeceğiniz ve geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

HIZLI CEVAP
Windows 11'i yedeklemek için Denetim Masası'ndaki Sistem ve Güvenlik ayarları altındaki Dosya Geçmişi'ndeki Sistem Görüntüsü Yedekleme seçeneğini kullanın. Windows 11 yükleyici onarım seçeneklerindeki sistem görüntüsü kurtarmayı kullanarak yedeklemeyi geri yükleyebilirsiniz.

Windows 11'de Nasıl Yedek Oluşturulur?​

Buradaki yedekleme için Windows 11'in yerleşik işlevselliğini kullanacağız. Birkaç üçüncü taraf seçeneği de vardır, ancak hiçbiri yerel seçenek kadar iyi çalışmaz.
Arayarak Denetim Masası'nı açın. Denetim Masası'nda Sistem ve Güvenlik öğesine tıklayın.

Windows 11 Denetim Masası


Dosya Geçmişi sekmesini bulun ve tıklayın.

Windows 11 Denetim Masası Sistem ve Güvenlik


Sol bölmenin altında bulunan Sistem Görüntüsü Yedekleme seçeneğini tıklayın.

Windows 11 Dosya Geçmişi


Yeni bir pencere açılacaktır. Sol bölmede, Bir sistem görüntüsü oluştur seçeneğini tıklayın.

Windows 11 bir sistem görüntüsü oluşturma


Sistem görüntüsü oluşturma penceresi açılır. Sabit diskte seçeneğini tıklayın. Hemen altındaki açılır menüyü tıklayın ve yedeklemeyi kaydetmek istediğiniz diski seçin. Bu tercihen PC'nize bağlı bir harici sabit disk sürücüsü olmalıdır. Seçildikten sonra İleri'ye tıklayın.

Windows 11 sistem görüntüsü disk seçimi


Diğer bölümleri veya diskleri yedeklemek istiyorsanız, onay kutularını tıklayarak bunları seçin. Devam etmek için İleri'ye tıklayın. Bir şifreleme uyarısı alırsanız, Tamam'ı tıklayın.

Windows 11 yedeklemeyi başlat


Yedeklemeyi başlat düğmesini tıklayın.

Windows 11 yedekleme devam ediyor


Yedekleme başlayacak ve bitmesi biraz zaman alacaktır. Bir kez bittiğinde, bir Sistem onarım diski oluşturmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Hayır'ı tıklayın.

Windows 11 reapir disk istemi


Sistem görüntüsü iletişim kutusunu kapatmak için Kapat'a tıklayın . Windows 11 yedeklemeniz tamamlandı.

Windows 11 yedekleme tamamlandı

Windows 11'de Bir Yedek Nasıl Geri Yüklenir?​

Windows 11 yedeklemesini geri yüklemek, yükleme sistemini yeniden çalıştırırken yapabileceğiniz bir şeydir. Bilgisayarınızın bazı sorunlarla karşılaştığını ve yeniden yüklemeye mi ihtiyacınız olduğunu söyleyin? Sorun giderme ayarlarını kullanarak bir Windows 11 yedeğini geri yükleyebilirsiniz.
Windows 11 önyüklenebilir bir USB veya DVD'ye ve PC'nize bağlı yedeği olan diske ihtiyacınız olacak. Üreticinin web sitesini kontrol ederek anlayabileceğiniz PC'nizin önyükleme menüsünü kullanarak USB veya DVD'ye önyükleme yapın. Önyükleme yaptığınızda, Windows 11 yükleyicisini göreceksiniz. İstediğiniz dili, saati/para birimini ve klavye düzenini seçin ve İleri'ye tıklayın.

Windows 11 yedekleme geri yükleme yükleme dili


Pencerenin sol alt kısmında bulunan Bilgisayarınızı onarın düğmesini tıklayın.

Windows 11 yedekleme geri yükleme onarım bilgisayarı


Sorun Gider'i tıklayın.

Windows 11 onarım seçenekleri


Sistem Görüntüsü Kurtarma seçeneğini bulun ve tıklayın.

Windows 11 sorun giderme seçenekleri


Sistem görüntüsü geri yükleme aracı açılacak ve yedekleme klasörünü otomatik olarak algılayacaktır. Devam etmek için İleri'ye tıklayın.

Windows 11 geri yükleme yedekleme başlangıcı


Ardından, klasörden belirli bir yedeği tarih ve saate göre seçme seçeneğine sahip olacaksınız. Yalnızca bir yedeğiniz varsa, yalnızca bir seçenek listelenir. Üzerine tıklayarak uygun olanı seçin ve İleri'ye tıklayın.

Windows 11, seçilen tarih ve saati geri yükleme


Tercihinize göre herhangi bir ek geri yükleme seçeneği seçin. İleri'yi tıklayın.

Windows 11 ek seçenekleri geri yükleme


Seçeneklerinizi listeleyen son bir onay ekranı göreceksiniz. Ayarlarınızı doğrulayın ve Bitir'e tıklayın.

Windows 11 son onayı


Son geri yükleme uyarısı iletişim kutusunda Evet'i tıklayın.

Windows 11 son onay uyarısı


Biraz zaman alacak ve yedekleme geri yüklemesi tamamlanacak. Daha sonra Windows 11 ile bilgisayarınızı yedeklediğiniz gibi önyükleyebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst