Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows 11 Yeni Bir Ses Kaydedici Uygulaması Alıyor

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Windows 10, bağlı bir mikrofondan basit kayıtlar oluşturmaya yönelik yerleşik bir Ses Kaydedici uygulamasına sahiptir. Microsoft şimdi Windows 11 için uygulamayı yeni bir adla elden geçiriyor: Ses Kaydedici.

Mevcut Ses Kaydedici uygulaması, giriş cihazlarını değiştirme seçeneği (varsayılan Windows ses girişine kabloludur), dosya formatı seçeneği, otomatik olarak oluşturulan metin vb. . Uzun süredir bir güncellemeye ihtiyacı vardı ve şimdi Windows Insider Dev Channel'da yeni bir güncelleme mevcut.

soundRecorder-5-6-22-650x393-1.png

Microsoft bir blog gönderisinde şunları yazdı: “Uygulamanın yeni görünümünü ve verdiği hissi tamamlamak için kayıt ve oynatma sırasında ses için yeni ve güzel bir görselleştirme olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca, Geri Bildirim Merkezi'nde en çok istenen özelliklerden biri olan kayıt cihazınızı ve dosya biçimini uygulama içinden değiştirme desteği ekledik."

Yeni uygulama, hem açık hem de koyu temaları ve dalga biçimi ekranıyla kesinlikle mevcut Ses Kaydediciden çok daha etkileyici görünüyor. Twitter'daki @ChangeWindows'a göre , yeni uygulama milisaniyelik bir ekrana, sistem varsayılanından ayrı bir ses girişi değiştiricisine ve yeni oynatma hızı seçeneklerine sahip. Hatta diğer araçlarla yakalanan kayıtları içe aktarabilirsiniz. M4A, MP3, WMA, FLAC ve WAV, aralarından seçim yapabileceğiniz üç ses kalitesi ayarıyla desteklenir.

Microsoft, diğer birçok yerleşik Windows uygulamasını yeni özellikler ve yeni tasarımlarla güncelliyor. Paint, Notepad, Photos ve Snipping Tool'un tümü, onları Windows 11'in görünümü ve hissi ile uyumlu hale getiren büyük güncellemeler aldı. Daha yakın zamanlarda, Microsoft, eski Groove Music uygulamasını yeni Media Player'a dönüştürdü. özellikleri (CD oynatma gibi).


Yeni Ses Kaydedici uygulaması, Windows 11 Geliştirme Kanalında Windows Insider'ları test etmek için kullanılabilir. Yeni uygulamanın Windows 11'li herkese ne zaman sunulacağı henüz belli değil, ancak çıktığında eski Ses Kaydedici uygulamasının yerini alacak.
 
Katılım
1 Haz 2022
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Güzel bir güncelleme olacağa benziyor (y)
 
Üst