Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows 11'de “Başlangıçta ve Görev Çubuğunda Vurgu Rengini Göster” Grileşmiş Nasıl Onarılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Soru işareti olan bir Windows 11 görev çubuğu


Windows 11'de görev çubuğunun rengini değiştirmeye çalışıyorsanız, Ayarlar uygulamasında “Başlangıçta vurgu rengini göster” seçeneğinin gri olduğunu görebilirsiniz. Nasıl düzelteceğinizi size göstereceğiz.

Sorunun kökü burada: Windows 11, görünümünüzü "Koyu" olarak ayarlamadığınız sürece görev çubuğuna vurgu rengi uygulamanıza izin vermez. Aksi takdirde, Ayarlar'da Kişiselleştirme > Renkler'i ziyaret ederseniz, “Başlangıçta ve görev çubuğunda vurgu rengini göster” seçeneğinin gri olduğunu görürsünüz.

Başlangıçta ve görev çubuğunda vurgu rengini göster seçeneğinin gri olduğu Windows 11 Ayarları gösteriliyor.


Bunu düzeltmek için Ayarlar uygulamasına gitmemiz gerekecek. İlk olarak, görev çubuğuna sağ tıklayıp menüden “Ayarlar”ı seçerek Ayarlar'ı açın. (Ya da klavyenizde Windows+i tuşlarına basabilirsiniz.)

Windows 11'de Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Ayarları seçin.


Ayarlar'da, "Kişiselleştirme"yi tıklayın, ardından pencerenin sağ tarafında "Renkler"i seçin.


Windows 11 Ayarlarında, kenar çubuğunda Kişiselleştirmeyi seçin ve ardından Renkleri tıklayın.


"Renkler"in altında, "Modunuzu Seçin" etiketli seçeneği bulun. Burada, açılır menüden “Koyu” veya “Özel”i seçebilirsiniz. "Özel"i seçerseniz, uygulamaları "Hafif" modda kullanmaya devam edebilirsiniz, bu nedenle daha fazla esneklik vardır.

Modunuzu Seçinin altında Özeli seçin.


Yukarıdaki adımda "Özel"i seçtiyseniz, "Varsayılan Windows modunuzu seçin"in yanındaki açılır menüyü kullanarak "Koyu"yu seçin. Bu, görev çubuğuna bir renk uygulamanıza izin verecektir. ("Varsayılan uygulama modunuzu seçin" altında, iki seçenekten birini seçebilirsiniz.)

Varsayılan Windows modunuzu seçin bölümünde Koyu seçeneğini seçin.


“Vurgu Rengi” bölümünde, görev çubuğunuza uygulamak istediğiniz ızgaradan bir renk seçin. "Renkleri Görüntüle"yi tıklayarak da özel bir renk seçebilirsiniz.

Bir vurgu rengi seçin veya Renkleri Görüntüleyi tıklayarak özel bir renk seçin.


Ardından, "Başlangıçta ve görev çubuğunda vurgu rengini göster"in yanındaki anahtarı "Açık" konumuna getirin.

Başlangıçta ve görev çubuğunda vurgu rengini gösteri Açık olarak değiştirin.Bu anahtarı çevirdiğiniz anda seçtiğiniz renk görev çubuğunuza uygulanacaktır. Zafer!

Renk uygulanmış bir Windows 11 görev çubuğu.


En çok hoşunuza gideni bulana kadar renklerle oynayabilirsiniz. İdeal renginizi seçmeyi tamamladığınızda Ayarlar'ı kapatın. İyi eğlenceler!
 
Üst