Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows 11'de Görev Çubuğu Rengi Nasıl Değiştirilir?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Windows 11 zaten şık bir tasarıma sahip , ancak PC'nize biraz kişilik eklemek sizi daha çok evinizde hissettirebilir. Neyse ki, görev çubuğuna renk ekleyerek Windows 11'i kişiselleştirmek kolaydır. İşte nasıl yapılacağı.

Öncelikle klavyenizde Windows+i tuşlarına basarak Ayarlar uygulamasını açın. Veya görev çubuğuna sağ tıklayıp beliren menüden “Ayarlar”ı seçebilirsiniz.

Windows 11'de Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Ayarları seçin.


Ayarlar'da, kenar çubuğundaki "Kişiselleştirme"yi tıklayın, ardından "Renkler"i seçin.

Windows 11 Ayarlarında, kenar çubuğunda Kişiselleştirmeyi seçin ve ardından Renkleri tıklayın.


"Renkler"in altında "Modunuzu Seçin" etiketli seçeneği bulun ve açılır listeden "Özel"i seçin.


Modunuzu Seçinin altında Özeli seçin.


Bunun altında, "Karanlık"ı seçmek için "Varsayılan Windows modunuzu seçin"in yanındaki açılır menüyü kullanın. Bu, ilerideki görev çubuğuna bir vurgu rengi uygulamanıza izin verecek önemli bir adımdır.

NOT: "VARSAYILAN UYGULAMA MODUNUZU SEÇİN" ALTINDA, "AÇIK" VEYA "KOYU"YU SEÇMEKTE ÖZGÜRSÜNÜZ. GÖREV ÇUBUĞU RENGİNİ ETKİLEMEZ."
Varsayılan Windows modunuzu seçin bölümünde Koyu seçeneğini seçin.


Ardından, "Vurgu Rengi" bölümüne gidin ve ızgarada görev çubuğunuz için kullanmak istediğiniz rengi tıklayın. Beğendiğiniz birini göremiyorsanız, özel bir renk seçmek için ızgaranın altındaki "Renkleri Görüntüle"yi seçebilirsiniz.

Bir vurgu rengi seçin veya Renkleri Görüntüleyi tıklayarak özel bir renk seçin.


Son olarak, "Başlangıçta ve görev çubuğunda vurgu rengini göster"in yanındaki anahtarı "Açık" konumuna çevirin.

(Bu seçeneğin gri olduğunu görürseniz, yukarıda gösterildiği gibi “Varsayılan Windows modunuzu seçin” altında “Koyu”yu seçtiğinizden emin olun. Vurgu renkleri “Açık” Windows modunda görev çubuğuna uygulanmaz.)

Başlangıçta ve görev çubuğunda vurgu rengini gösteri Açık olarak değiştirin.


Seçtiğiniz vurgu renginin görev çubuğuna uygulandığını anında göreceksiniz. Güzel!

Renk uygulanmış bir Windows 11 görev çubuğu.Bunu başlık çubuklarına da uygulamak istiyorsanız, “Başlık çubuklarında ve pencere kenarlıklarında vurgu rengini göster”i de “Açık” konumuna çevirin. Memnun kaldığınızda Ayarlar'ı kapatın.

Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, Ayarlar'ı açın ve Windows ile birlikte gelen önceden ayarlanmış bir tema seçerek varsayılan renge dönün veya Kişiselleştirme > Renkler'e gidip "Başlangıçta ve görev çubuğunda vurgu rengini göster"i çevirerek "Kapalı" konumuna getirebilirsiniz. " durum. Özelleştirmede iyi eğlenceler!
 
Üst