Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows cihazlarda Phone Link nasıl kaldırılır?

Microsoft, Telefon Eşlikçiniz uygulamasını yakın zamanda Phone Link olarak yeniden adlandırdı ve bu süreçte bir arayüz revizyonu başlattı. Orijinal uygulama oldukça uzun bir süredir var. Mayıs 2019'da Microsoft, ek mesajlaşma özellikleri, klavye dilleri ve düzenleri, yeni telefon ekranları ve daha fazlası için destek sunarak işlevselliğini önemli ölçüde geliştirdi.

telefon bağlantısı


Yeni sürümle ilgili ayrıntılar için Ashwin'in Phone Link uygulamasındaki makalesine göz atabilirsiniz . Temel değişiklikler arasında yeni sekmeli gezinme, iyileştirilmiş kurulum deneyimi ve iyileştirilmiş bildirim görünürlüğü yer alıyor. Phone Link'in yeniden markalanması ve mobil yardımcı uygulamaların Link to Windows olarak yeniden markalanması da dikkate değerdir.

Phone Link, çoğu Android cihazla çalışır, ancak Microsoft'un Samsung ve HONOR ile bazı cihazlarına uygulamanın temel işlevlerini genişleten işlevler ekleyen ortaklık anlaşmaları vardır.
telefon bağlantısı pencerelerini kaldır


Telefonunuzun uygulaması varsayılan olarak yüklenir ve Microsoft Store aracılığıyla ad değişikliği de dahil olmak üzere yeni sürüme otomatik olarak güncellenir. Uygulamaya ihtiyacı olmayan Windows kullanıcıları, uygulamayı cihazlarından kaldırabilir.

Bazı kullanıcılar diğer telefon bağlama uygulamalarını kullanmayı tercih edebilir, bazıları ise Windows makinelerinde mobil cihazlarına erişim gerektirmeyebilir.

Sebep ne olursa olsun, Windows'ta Phone Link uygulamasını kaldırmak kolaydır.

Windows'ta Phone Link uygulamasını kaldırın​

  1. PowerShell'i Yönetici olarak açın. Bunu yapmak için bir seçenek Başlat'ı açmak, ilk sonuç olarak ana PowerShell uygulamasını getirmek için PowerShell yazmak ve yükseltilmiş ayrıcalıklarla çalıştırmak için yönetici olarak çalıştır bağlantısını seçmektir.
  2. PowerShell'i yükseltilmiş haklarla çalıştırdığınızda Windows'un görüntülediği UAC istemini onaylayın.
  3. Phone Link uygulamasını cihazdan kaldırmak için aşağıdaki komutu girin: Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Kaldır-AppxPackage
  4. Enter tuşuna basın.
Uygulamanın paket adının değişmediğini unutmayın; Telefon Eşlikçiniz olan yalnızca görünen adı Telefon Bağlantısı olarak değiştirildi. Uygulama sistemden kaldırılır ve artık onu aradığınızda veya Ayarlar uygulamasında yüklü uygulama listesine baktığınızda listelenmeyecektir.

Neden PowerShell?

mevcut olmayan telefon bağlantısını kaldır


Microsoft, Ayarlar uygulamasının Uygulamalar bölümünden Telefon Bağlantısı uygulamasını kaldırma seçeneğini devre dışı bıraktı. Ayarlar uygulamasını kullanarak uygulamayı kaldırmak mümkün olmadığından, bunun için kullanılması gereken uygulama PowerShell'dir.

Telefon Bağlantısının Yeniden Yüklenmesi

Phone Link uygulamasının yeniden yüklenmesi basit bir işlemdir. Uygulamanın Microsoft Store sayfasını ziyaret edin ve cihaza yeniden yüklemek için Al düğmesini kullanın.

Windows cihazlarda Phone Link nasıl kaldırılır yazısı ilk olarak gHacks Technology News'de çıktı .
 
Son düzenleme:
Üst