Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows Dilini Tekrar İngilizce'ye Nasıl Değiştirebilirim?

Windows PC dilinizi yanlışlıkla aşina olmadığınız başka bir dile değiştirdiyseniz ve tekrar İngilizce'ye çevirmek istiyorsanız, bu gönderide bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar sunulmaktadır. Windows 11 veya Windows 10'da seçtiğiniz görüntüleme dili, varsayılan dili otomatik olarak değiştirir. Bu nedenle, Windows'ta dili İngilizce olarak değiştirdiğinizde, Ayarlar ve Dosya Gezgini gibi Windows özellikleri tarafından kullanılan geçerli dili de değiştirir.

Windows dilini tekrar İngilizce'ye nasıl değiştirebilirim?​

Normalde, Windows'taki ilk kurulum işlemi, istenen dili varsayılan dil olarak ayarlama seçeneği sunar. Ancak yanlışlıkla yanlış olanı seçerseniz veya cihazınızın zaten yapılandırıldığı dilden farklı bir dil seçerseniz, mücadele etmenize gerek kalmaz.

Şimdi dil sizin anlayamayacağınız bir dilde olabileceğinden, aşağıda Windows 11/10'da Dilin İngilizce'ye nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılı talimatlar verdik.

Görev Çubuğunda bulunan Windows Başlat düğmesine sağ tıklayın.
  • Açılan WinX Menüsünden Ayarlar'ı seçin . Üstten 12. giriş olacak .
  • Açılan pencerede, Yan panelin altında üstten yedinci seçeneği seçin. Bu, Zaman ve Dil bölümünü açacaktır .
  • Sağ bölmeye geçin ve üstten ikinci sekmeyi genişletin .
  • Ardından, ilk sekmenin altındaki açılır oka basın ve istediğiniz seçeneği seçin.
  • Şimdi ikinci bölüme geçin . Bu, Bölge için ayarları yapılandırmanıza olanak tanır .
İlk sekmesinin altında görünen açılır düğmeye basın, ardından önceki adımda eklediğiniz girişe karşılık gelen seçeneği, yani Diller ayarında ayarlanan Windows Görüntüleme diline karşılık gelen seçeneği seçin.

İşiniz bittiğinde, sol üst köşedeki geri düğmesine basın . Yan oku tıklayarak son sekmenin (Konuşma) menüsünü genişletin. Bu, ' Konuşma dili ' ayarını açacaktır . Önceki ayarlarla uyumlu olduğundan emin olun.

Bunun için ilk başlığın altındaki açılır düğmeye basın ve diğer ayarlar için seçtiğiniz dilin aynısını seçin. Bu, konuştuğunuz birincil dil için gerekli değişiklikleri yapılandıracak, cihazlarınız ve uygulamalarınız için sesleri yönetecek ve mikrofonunuzu ayarlayacaktır.

Bittiğinde, Windows düğmesine sağ tıklayın, alttan ikinci seçeneği genişletin ve çıkış yapmak için üstten ilk seçeneği seçin.

Ayarlara uygulanan değişiklikleri görmek için tekrar oturum açın.
 
Üst