Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows Dosya Gezgini'ne Paylaşılan Google Drive Nasıl Eklenir?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Siz ve ekibiniz veya iş arkadaşlarınız paylaşılan bir Google Drive kullanıyorsanız, ona hızlı ve kolay erişim isteyebilirsiniz. Yalnızca birkaç dakika içinde bu ortak sürücüyü Windows'ta Dosya Gezgini'ne ekleyebilirsiniz .

Bu kullanışlı bir seçenektir çünkü tarayıcınızı açma, Google Drive'da oturum açma ve paylaşılan sürücüde ihtiyacınız olan öğeye gitme gereksinimini ortadan kaldırır. Sadece Dosya Gezgini'ni açın ve gidin.

Not: Mayıs 2022 itibarıyla, ortak drive'lar, Business Standard and Plus, Enterprise, Education Fundamentals, Teaching & Learning Upgrade, Standard ve Plus, Nonprofits ve G Suite Business dahil olmak üzere Google Workspace hesaplarında kullanılabilir; Temeller.

Masaüstü için Google Drive'ı İndirin ve Yükleyin​

Windows'ta ortak sürücünüze erişmenin ilk adımı uygulamayı indirmektir. Masaüstü için Google Drive sitesini ziyaret edin ve platformunuzu otomatik olarak algılaması gereken “Masaüstü için Drive İndir” seçeneğini tıklayın.

Masaüstü için Google Drive indirme sayfası


İndirdiklerinize, kullandığınız tarayıcının klasörü veya araç çubuğu aracılığıyla erişin ve GoogleDriveSetup.exe dosyasını açın.

Google Drive masaüstü kurulum dosyasıİstendiğinde, Windows'un bilgisayarınızda Google Drive yükleyicisini çalıştırmasına izin vermek için “Evet”i tıklayın .

Ardından, masaüstünüze bir uygulama kısayolu veya Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için kısayollar eklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Tercihinize göre kutuları işaretleyin ve "Yükle"yi tıklayın.

Google Drive istemini yükleyin


İşlem bittiğinde, oturum açmanız için bir istem göreceksiniz. Bu, Google hesabınızı uygulamaya bağlamak için gereklidir. "Tarayıcıyla Oturum Aç"ı tıklayın.

Tarayıcı istemiyle oturum açın


Kullanmak istediğiniz Google hesabını seçip oturum açın veya listede doğru hesabı görmüyorsanız başka bir hesap ekleyin.

Oturum açmak için Google hesaplarının listesi


Ardından, güvenliğiniz için onaylamanız gereken üç ifade içeren bir mesaj alacaksınız. Hazır olduğunuzda, "Oturum aç"ı tıklayın.

Güvenlik ve oturum açma istemi


Hesabınıza başarıyla giriş yaptığınızda, tarayıcınızda böyle bir mesaj göreceksiniz. Daha sonra bu tarayıcı sekmesini veya penceresini kapatabilirsiniz.

Oturum açtıktan sonra başarı mesajı


Ayrıca Google Drive uygulamasından bir açılır onay mesajı göreceksiniz. Onaylamak ve devam etmek için “Kapat” ı tıklayın.

Google Drive masaüstü yüklü istemi


Ayrıca, Google Drive'ın dosyalarınızı yüklediğine dair daha küçük bir uyarı fark edebilirsiniz. Öyleyse, bildirimi onaylamak ve kapatmak için “Tamam”a tıklayabilirsiniz.

Google Drive yükleme dosyaları mesajı


Google Drive'ı Dosya Gezgini'nde açın​

Daha sonra normalde yaptığınız gibi Windows'ta Dosya Gezgini'ni açabilirsiniz . Varsayılan olarak Bu PC'nin altında solda Google Drive'ın listelendiğini göreceksiniz. Google Drive'ı, Drive'ım ve Ortak Drive'ları görüntüleyecek şekilde genişletebilirsiniz. Öğelerinizi görüntülemek için "Ortak Sürücüler"i seçin.


Dosya Gezgini'nde Google Drive


Google Drive simgesini masaüstünüze yerleştirmeyi seçtiyseniz, alternatif olarak çift tıklayabilirsiniz. Bu, sizin için seçilen Google Drive ile Dosya Gezgini'ni açacaktır.

Google Drive Tercihlerinizi Ayarlayın​

Masaüstü için Google Drive'ı yükledikten sonra, isterseniz tercihlerde ayarlamalar yapabilirsiniz. Bu, sürücüyü değiştirmeyi, dosyaları akışa karşı yansıtmayı, sistem başlangıcında başlatmayı, başka bir Google hesabı eklemeyi ve daha fazlasını içerir.

Sistem Tepsinizi açın ve Google Drive simgesini seçin. Dişli çark simgesini tıklayın ve "Tercihler"i seçin.

Google Drive Tercihlerini Açın

İlk ayar grubunu görmek için soldaki "Google Drive"ı seçin. Daha fazlası için sağ üstteki dişli çark simgesini tıklayın.

Google Drive Tercihleri

İstediğiniz değişiklikleri yapın ve "Bitti"yi tıklayın.

Diğer Google Drive Tercihleri

Paylaşılan Drive Dosyalarına Çevrimdışı Erişime İzin Ver​

Paylaşılan Google Drive'ınızda çevrimdışı erişim için kullanılabilir olmasını istediğiniz belirli dosyalarınız varsa , yalnızca birkaç tıklama yeterlidir.

Google Drive'ı Dosya Gezgini'nde açın ve öğelerinizi görüntülemek için "Paylaşılan Sürücüler"i seçin. Bir öğeye sağ tıklayın, imlecinizi Çevrimdışı Erişim'e getirin ve yanına bir onay işareti koymak için açılır menüden "Çevrimdışı Kullanılabilir"i seçin.

Bir ortak drive dosyasını çevrimdışı kullanılabilir yap

Google Drive'ın masaüstünüzde olması, onu düzenli olarak kullananlar için kullanışlıdır. Bu nedenle, bu sürücüyü Dosya Gezgini'nde görebilmek onu daha da iyi hale getirir.
 
Üst