Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows PC'de Xbox Hata Kodu 0x80242020 nasıl düzeltilir?

Bazı Xbox sahipleri son zamanlarda 0x80242020 hata koduyla karşılaşıyor. Bu hata, kullanıcılar Windows bilgisayarlarına yeni bir oyun veya uygulama indirmeye ve yüklemeye çalıştığında ortaya çıkma eğilimindedir. Bu, oyuncular için büyük bir sorun çünkü Windows için mevcut olan Xbox video oyunlarının keyfini çıkarmalarını zorlaştırıyor. Bu nedenle, şu anda büyük soru, bu sorunun çözülüp çözülemeyeceğidir. Bunun için kocaman bir Evet vermeliyiz!

Xbox hata kodu 0x802420200X80242022, İNDİRDİĞİNİZ SÜRÜCÜYÜ YENİDEN BAĞLAYIN. BULAMIYORUZ.

Xbox Hata Kodunu Düzeltin 0x80242020​

Bu Xbox hata kodu 0x80242020, öncelikle sürücünüz tanınmazsa oluşur. Sorunu çözmenize yardımcı olacak öneriler şunlardır:

  1. Oyunu başka bir sürücüye kaydedin
  2. Oyun dosyasını göster
  3. Microsoft Store önbelleğini silin
  4. Microsoft Mağazasını yeniden yükleyin.

Herhangi bir şey indirmeye veya yüklemeye çalışırken Xbox hatası 0x80242020 Kodu​

1] Oyunu başka bir sürücüye kaydedin​

Şu var ki, insanlar bir dosyayı indirdiğinde, bu dosya kaydedildiğinde varsayılan sürücüye yerleştirilir ve genellikle kök veya C: sürücüsüdür. Topladığımız kadarıyla, bazı kullanıcılar oyunları başka bir sürücüye kaydederek hataları çözmeyi başardıklarını açıkça belirttiler. Bunu akılda tutarak, oyunu Windows 11'e yüklemek için varsayılan sürücünüzü nasıl değiştireceğinize bakacağız .

Burada yapılacak ilk şey, Windows 11'de Ayarlar menüsünü çalıştırmaktır. Bunu yapmak için lütfen Windows tuşu + I'ye tıklayın ve oradan Ayarlar uygulaması açılmalıdır.

Ayarlar uygulamasından , şimdi sol bölmeden Sistem'e , ardından sağdan Depolama'ya tıklamanın zamanı geldi .

Bir sonraki adım, hemen Gelişmiş Depolama Ayarları'nı seçmek, ardından " Yeni içeriğin nereye kaydedildiğine " bakarak zaman kaybetmeden . Bulunduğunda, tamamen yeni bir alanı ortaya çıkarmak için lütfen üzerine tıklayın.


Varsayılan konum depolama konumunu başka bir şeyle değiştirmek için lütfen aşağıdaki alanları düzenleyin:

  • Uygulamalar
  • Belgeler
  • Müzik
  • Fotoğraflar
  • Filmler
  • Ve çevrimdışı haritalar
Varsayılan olmayan herhangi bir bağlı sürücüyü seçmekte özgürsünüz. Bu görevi tamamladıktan sonra, 0x80242020 hata kodu geçmişte kalmalıdır. Artık devam edebilir ve Xbox oyunlarınızı sorunsuz oynayabilirsiniz.

2] Oyun dosyasını göster​

Dosya Gezgini'ni açın > Görünüm sekmesini seçin > Gizli öğeler kutusunu seçin.

Oyun dosyanızı bulun ve sağ tıklayın > Özellikler Seçin.

Öznitelikler altında > Gizli kutusundaki onay işaretini kaldırın.

Oyunu tekrar yüklemeyi deneyin. Bunun yardımcı olup olmadığına bakın.

3] Microsoft Mağazası önbelleğini silin​

Çok fazla oyun oynayan bir PC oyuncusu olarak, Microsoft Store'dan çok sayıda oyun indirdiğinizi ve Xbox uygulamasından tam anlamıyla yararlandığınızı düşünüyoruz. Artık ne kadar çok oyun ve uygulama indirirseniz Microsoft Store önbelleğinde o kadar fazla veri kaydedecektir.

Önbellek belirli bir sınıra ulaştığında, 0x80242020 hata kodunu tetikleyebilir. Bu durumda, önbelleği temizlememiz ve işleri normale döndürmemiz gerekir. Şimdi, bunu yapmanın iki yolu var ve beklendiği gibi ikisini de açıklayacağız.

İşleri harekete geçirmek için önce Ayarlar uygulamasını başlatmalısınız. Bu basit şeyi yapmak için lütfen Windows tuşu + I'ye basın. Uygulama, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenekle birlikte hemen görünmelidir.

Ayarlar uygulamasını başlattıktan sonra devam edin ve sol bölmeden Uygulamalar'a tıklayın, ardından sağ bölmeden Uygulamalar ve Özellik'i seçerek zaman kaybetmeyin.

Microsoft Mağazası ile karşılaşana kadar aşağı kaydırın. Oradan, üç noktalı düğmeye tıklayın, ardından yeni görünen bölümden Sıfırla düğmesini bulmak için tekrar aşağı kaydırmanız gerekir. O düğmeye tıklayın. Sıfırlama yardımcı olmazsa, Onar'a tıklayın .

Microsoft Store'u Ayarlar yöntemiyle sıfırlamak daha fazla zaman alır, peki daha kolay bir yola ne dersiniz? Görev Çubuğunda bulunan Başlat düğmesine sağ tıklayın ve ardından Windows Terminali (Yönetici) öğesini seçin. Son olarak, aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırın:

WSReset.exe
Klavyenizdeki Enter tuşuna basın, hepsi bu. Lütfen 0x80242020 hata kodunun sorun yaratmaya devam edip etmediğini bize bildirin.

4] Microsoft Mağazasını Yeniden Yükleyin​

Her şey başarısız olursa ve hala bilgisayarda Xbox oyunlarınızı oynayamıyorsanız, Microsoft Store'u yeniden yüklemenizi öneririz. Buradaki görev çok basit, bu yüzden nasıl yapılacağını tartışalım.

İlk olarak, Windows Terminalini başlatmanız gerekiyor . Bunu Başlat düğmesine sağ tıklayarak ve ardından açılır menüden Windows Terminali (Yönetici) öğesini seçerek yapın.

Windows Terminali çalışır durumdayken, lütfen devam edin ve aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırın ve ardından Enter tuşuna bastığınızdan emin olun:

Get-AppxPackage windowsstore | Kaldır-AppxPackage
Yukarıdaki komut, Microsoft Mağazası ile ilişkili tüm paketleri kaldıracaktır. Paketleri yeniden yüklemek için yaklaşan komut dizisini çalıştırmak isteyeceksiniz:

Get-AppXPackage WindowsStore -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode - "$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml"} kaydını yapın
Enter tuşuna basın ve hepsi bu kadar, hazırsınız.

Windows'ta Xbox nedir?​

Windows'ta Xbox, esas olarak Xbox arkadaşlarınızı, aktivitelerinizi, başarılarınızı, kulüplerinizi ve çok daha fazlasını PC'ye getirmek için tasarlanmış bir uygulamadır. Game Pass ile şimdi daha da iyi hale getirilmiş güçlü bir uygulama.

PC'de Xbox oyuncularıyla oynayabilir miyim?​

Evet yapabilirsin. Bu, birinci taraf oyunların bir kez satın alınmasına ve herhangi bir zamanda hem Windows hem de Xbox'ta oynanmasına izin veren Microsoft Xbox Play Anywhere girişimi ile mümkün olmaktadır. Birçok oyundan bazıları platformlar arasında çapraz oynamayı destekler.

 
Üst