Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

XGimi Halo+ incelemesi: Güçlü ve Taşınabilir Bir Projektör

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0

Tasarım​

  • 5 x 145 x 171.5 mm ölçülerinde, 1,6 kg ağırlığında
  • 2 adet 5W Harman Kardon hoparlör
  • HDMI, USB-A, 3,5 mm jak
Yaklaşık bir Sonos One hoparlör boyutunda olan bu mini projektör, esasen 2020 Halo projektörünün devamı niteliğindedir. Seyahatlerinizde kolayca yanınıza almanıza olanak tanıyan küçük, hafif ve çok taşınabilir bir projektördür.

Aynı zamanda hoparlör ızgarası olarak da kullanılabilen siyah örgü bir kasaya sahip projektör, altında entegre bir destek ayağı ile birlikte gelir ve sizin için yapacak bir şey bulmanıza gerek kalmadan projektörün açısını ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca, üzerine oturacak sağlam bir yüzey bulamazsanız, tabanda standart bir tripod montaj vidası bulunur - genellikle bir DSLR fotoğraf makinesinde bulunur -.


160585-tv-review-xgimi-halo-plus-review-image5-kchejcv6td.jpg


Arka tarafta, güç soketi (2,5 m kablo ile standart bir güç tuğlası ile birlikte gelir), HDMI, USB-A, daha güçlü hoparlörlere bağlanmak için 3,5 mm kulaklık jakı ve fan için büyük bir havalandırma deliği bulunur. her şeyi serin tutun. Dahili ses, iki adet çok yetenekli 5W Harman Kardon hoparlör tarafından sağlanır.

Ayrıca üstte, ses seviyesini kontrol etmenin yanı sıra oynatmanıza/duraklatmanıza izin veren dokunmaya duyarlı üç düğme vardır. Kullanışlı olmalarına rağmen, çoğu zaman dahil olan kapsamlı Bluetooth uzaktan kumanda ile çalışmayı kontrol etmek açıkça daha kolaydır.

160585-tv-review-xgimi-halo-plus-review-image9-cu9d3rscah.jpg


Bu işi kolayca yapmak için bir görüş hattına sahip olmanıza gerek yok ve hızlı bir şekilde harekete geçmek için ihtiyacınız olan tüm düğmeleri bulacaksınız.

Yazılım​

  • Otomatik Odaklama ve Keystone Düzeltme
  • Android TV 10'u çalıştırır
  • Google Play Store desteği
  • Netflix'i desteklemiyor
XGimi Halo+ projektör, Android TV 10 tarafından desteklenmektedir ve bu da işe başlamayı çok daha kolay hale getirir.

Şirketin diğer Android TV destekli projektörleri gibi, Halo+ da XGimi'nin Otomatik Odaklanma ve Keystone Düzeltme teknolojisiyle birlikte gelir.

Dahil olmaları, kurulumun hızlı ve kolay olduğu anlamına gelir; her açtığınızda ve hareket ettirseniz bile odakta ve 'kare' olan bir resim sunar.

Bu, yalnızca sizi başlangıçta resme odaklanma zahmetinden kurtarmakla kalmayıp, aynı zamanda yapabileceğiniz en iyi resmi elde etmenizi sağlayan kullanışlı bir özelliktir.

Halo+'yı açın, yansıtmak istediğiniz duvara doğrultun, gerisini projektör halleder.

160585-tv-review-xgimi-halo-plus-review-image12-r8vmlq7fb1.jpg


Halo+'ın şirketin ışık düğmeleri gibi engelleri ortadan kaldıran ekran uyarlama teknolojisiyle gelmemesi ne yazık ki büyük duvarları olanlar için yeterli.

Şirketin diğer Android destekli projektörleri gibi, Disney+ , Amazon Prime Video veya Apple TV gibi çeşitli akış uygulamalarına erişmenizi sağlayan Google Play Store'a da erişebilirsiniz .

160585-tv-review-xgimi-halo-plus-review-image2-flislh0m8j.jpg


XGimi ile daha önce ilgilendiğimiz gibi, bu akış platformları listesi ne yazık ki Netflix'i içermiyor . İndirilebilir, ancak Netflix projektörü onaylamadığı için uygulama çalışmıyor. Sinir bozucu.

Basit geçici çözüm, Amazon Fire Stick , Roku Stick veya Apple TV kutusu gibi sertifikalı bir cihaz takmaktır , ancak bu, yanınızda başka bir cihaz taşımanızı gerektirir, bu sorunsuz yaklaşımı arayanların yakındığı bir şey olabilir. .

Bu arada, XGimi'nin Android TV'yi seçmesi ve Android Mobile'ı değil arayüzün kullanımının daha kolay olduğu ve kesinlikle TV izlemeye daha uygun olduğu anlamına geliyor ve arayüzde gezinmenin yanı sıra temel parlaklık, renk ve HDR'ye erişimde de sorun yaşamadık. ayarlar.

TV ve film izlemek​

  • Dahili pil 2 saat oynatma sağlar
  • 700-900 lümen parlaklık
  • 1080p HDR10+ çözünürlük
Halo+, 900 lümene kadar parlaklık sunar ve 200 inç'e kadar ekran boyutuna Full HD çözünürlük verebilir.

900 lümen parlaklık, onu sınıfındaki en parlak taşınabilir projektörlerden biri yapar ve gün boyunca oldukça aydınlık bir odada izlemek için yeterince iyidir, ancak bu parlaklığı elde etmek için güce bağlı olmanız gerekir.

Dahili 59W pile güveniyorsanız, parlaklık 700 lümene düşer. Yan yanayken fark edilir, ancak yine de harika ve daha da önemlisi parlak bir resim sunar.

Halo+'yı 900 veya 700 lümen çıkışla deneyimliyor olsanız da, bunun tam güneş parlaklığıyla başa çıkmak için yeterli olduğunu önermiyoruz, ancak izlenebilir bir şey yapmak için tüm perdeleri kapatma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması kesinlikle yeterli. Bu da beklediğimiz bir şey değildi, bu yüzden hoş bir sürpriz oldu.

160585-tv-review-xgimi-halo-plus-review-image13-lhv6w5yzqo.jpg


Elbette projektörün en iyi görüntüsünü elde etmenin yolu bu değil, ancak kesinlikle yapılabilir ve Halo+'yı beklediğinizden daha çok yönlü hale getirmeye yardımcı olmalıdır.

Star Trek Picard ve Avengers: Infinite War'dan Spencer ve Coda'ya kadar bir dizi film ve şov izledik ve sonuçlardan fazlasıyla memnun kaldık. Ten tonları iyidir, hareket temizdir ve renkler beklediğinizle yakından eşleşir.

4K değil, ancak HDR10+ , deneyime bu yüksek dinamik aralığı sunarak yardımcı oluyor ve bu da işlerin çok daha iyi görünmesini sağlıyor. Yine de kapatın ve renk reprodüksiyonundaki farkı kesinlikle görebilirsiniz.

Ve pil ömrüne gelince? Halo+ projektörün testlerimizden yaklaşık 2 saat geçtiğini gördük. Bu, ortalama bir filminizi veya en sevdiğiniz dizilerin birkaç bölümünü izlemek için yeterli, ancak kesinlikle 3 saatlik bir destansı içinde sıkışıp kalmak için yeterli değil. Taşınabilir olabilir, ancak daha uzun film izleme oturumları için projektörün hala takılı olması gerekir ve böylece daha parlak bir görüntü elde edersiniz.

160585-tv-review-xgimi-halo-plus-review-image1-iimqpzk0s6.jpg


Sinir bozucu bir şekilde, iki kapalı mod vardır: pili bitene kadar kullanmaya devam eden hazırda bekletme modu ve tamamen "kapalı".

Tahmin edebileceğiniz gibi, test sırasında yanlışlıkla hazırda bekletme modunu seçtiğimiz (uzun bir basış yerine güç düğmesine kısa bir basış) birkaç kez yaşadık ve geri döndüğümüzde tamamen bitmiş bir pille karşılaştık. Kablo olmadan seyahat etmeyi planlıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var.
 
Üst