Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Yandex Dosya ve klasörleri Disk'e yükle

Dora

Admin
Katılım
15 May 2022
Mesajlar
20
Tepkime puanı
4
Puanları
0

Dosya ve klasörleri Disk'e yükle​

Disk için geçerli olan en büyük dosya boyutu 50 GB'tır. Fakat 2 GB'tan büyük dosyaların yüklenmesi için programını kullanmanızı öneririz.
İstediğiniz bir klasörü Disk'in sayfasına sürükleyebilir ve bilgisayarınızdaki her klasörü Yandex.Disk klasörüne kopyalayabilirsiniz. Kopyalanan klasör, tüm içeriğiyle birlikte sunucuya otomatik olarak yüklenecektir.
Mobil uygulama kullanarak dosyaları ayrı bir klasöre yüklemek için gerekli klasörü oluşturup açın.

Tarayıcıyı kullanarak yükleme​


  1. gidin.

  2. Dosyaları eklemek istediğiniz Yandex.Disk klasörünü açın.

  3. Sayfaya dosyaları ayrı ayrı taşıyın veya tüm klasörü sürükleyin (dosyaları ayrı ayrı yüklemek için ayrıca sol panelde veya içerik menüsündeki Yükle butonunu da kullanabilirsiniz).
    Not. Tarayıcı yardımıyla dosyalar yalnızca Yandex.Browser 1.7 sürümü ve üstü, Google Chrome 25.0 sürümü ve üstü, Opera 17.0 sürümü ve üstü, Mozilla Firefox 48.0 sürümü ve üstü, Gecko projesi 48.0 sürümü ve üstü tarayıcılarından yüklenebilir. Eğer başka bir tarayıcı kullanıyorsanız dosyaları kullanarak yükleyin.

  4. Arka planda indirmeye devam edebilirsiniz: Bu işlem için Daralt öğesine tıklayın. Henüz yüklenmesi tamamlanmamış dosyaları iptal edilebilirsiniz: Bu işlem için
    0d43d0ab8c3099bd1bee757c93ca1cf309cf506d.png
    → İndirmeleri iptal et öğesine tıklayın.
Dosyayı yükledikten hemen sonra .

Yandex.Disk programını kullanarak yükleme​

Bilgisayardan dosya yüklemek için programını kurun ve gerekli dosyaları programın oluşturduğu klasöre kopyalayın.
Bilgisayarınızdaki Yandex.Disk klasöründe görünen tüm dosyalar ve klasörler, tüm verileri eşitlenerek otomatik olarak Disk'e yüklenir.
Yandex.Disk programının çalışması ile ilgili daha fazla bilgi için bölümünü okuyun.

iOS ve Android'ten yükleme​

Yandex.Disk mobil uygulamaları, hem telefonda varolan dosyaları yüklemeye hem de fotoğraf çekerek anında Disk'e kaydetmeye olanak sağlar.
Dosyaları telefonunuzdan veya tabletinizden yüklemek için kurun. Uygulama kullanarak dosyaları nasıl yükleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için bkz. ve .

Genel erişime açık dosya ve klasörlerin Yandex.Disk'inize kopyalanması​

Sizinle Yandex.Disk'te depolanan paylaşıldıysa, bunları kendi Disk'inize kopyalayabilirsiniz.
Dosya veya klasörü kopyalamak için alınan bağlantıyla geçiş yapıp Yandex.Disk'ime kaydet butonuna tıklayın. Dosya veya klasör, Disk alanınızda Yüklenen dosyalar klasörüne aktarılır.
08db1e5600c3db39fb3a5ad8a2be66fbf0760e3f.png

Yüklenen dosyalar klasörüne soldaki panelin üzerinden geçebilirsiniz.

Yükleme sorunları​

Dosya virüs olarak algılanmıştır​

Yandex.Disk'te oluşturulan, yüklenen veya daha önce depolanmış 1 GB'a kadar olan tüm dosyalar Yandex.Disk antivirüs programı tarafından kontrol edilir. Antivirüs programı tarafından şüpheli olarak algılanan dosyanın gerçekten virüslü olma olasılığı çok yüksektir.
Not. Farklı antivirüs programlarının kullandığı virüs veritabanları farklı olabilir. Bu nedenle bir antivirüs uygulamasının bir dosyada virüs bulamaması diğer bir antivirüs programının da o dosyayı virüssüz olarak algılayacağı anlamına gelmez.
Dosyanızın derin antivirüs kontrolü için onlarca farklı antivirüs sisteminin kullanıldığı servisinden yararlanabilirsiniz.

Dosya sunucuya yüklenemiyor​

Aşağıdaki durumlarda dosya yüklenirken hatalar oluşabilir:
Dosya boyutu 10 GB'tan büyükDosyayı yüklemeye çalışırken bir hata mesajı alıyorsanız dosya boyutunun web arayüzü aracılığıyla gönderilebilecek maksimum dosya boyutu olan 10 GB'ı aşmadığından emin olun. Daha büyük dosyaları yüklemek için programını kullanın.Proxy sunucusu, güvenlik duvarı veya antivirüs programı indirmeyi engelliyor
İşletim sisteminin standart güvenlik duvarı dışında başka bir proxy sunucusu veya güvenlik duvarı kullanıyor olabilirsiniz. Dosyanın yüklenmesi antivirüs programından olumsuz etkilenebilir. Bu durumda, ilgili programları geçici olarak devre dışı bırakarak dosyaları yeniden yüklemeyi deneyin.
Disk'te boş alan kalmadı.
Disk'inizde veya, paylaşılan bir klasör katılımcısıysanız, paylaşılan klasör sahibinin Disk'inde boş alan kalmamış olabilir.
Yandex.Disk'inizde boş alan kalmadığında buraya erişiminiz sınırlanır: Sınırlamalardan kurtulmak için , (buradaki dosyalar da yer kaplar) veya gerekir. Aksi takdirde, 44 gün sonra Yandex.Disk'e erişiminiz tamamen engellenir ve 6 ay sonra tüm dosyalarınız kalıcı olarak silinir. Bu konuda daha fazla bilgi için bkz. .

Klasör sunucuya yüklenemiyor​

Aşağıdaki durumlarda klasör yüklenirken hatalar oluşabilir:
Yükleme sırasında klasörün içeriği değişti
Klasörün yüklenmesi sırasında klasördeki dosyalar taşındı veya silindi. Dosyalar başka bir program tarafından taşınıyor veya siliniyorsa o programı kapatın. Ardından klasörü yeniden yüklemeyi deneyin.
Klasörde 2 GB'tan büyük dosyalar var
Bu tür dosyalar tarayıcı yardımıyla yüklenemez. Büyüklüğü 2 ile 50 GB arası olan dosyaları üzerinden yüklemeniz önerilir.
Bu klasörde karmaşık şekilde düzenlenmiş çok sayıda alt klasör var
Klasörü arşivleyip yüklemeyi deneyin. Klasörleri ayrıca üzerinden de yükleyebilirsiniz.
Tarayıcınız klasör yüklemeyi desteklemiyor
Klasörler yalnızca Yandex.Browser 1.7 sürümü ve üstü, Google Chrome 25.0 sürümü ve üstü, Opera 17.0 sürümü ve üstü tarayıcılarından yüklenebilir. Eğer başka bir tarayıcı kullanıyorsanız dosyaları kullanarak yükleyin.
Klasörü veya dosyayı okuma yetkiniz yok
Bilgisayarın yöneticisiyseniz erişim yetkilerinde gerekli değişiklikleri yapın. Yönetici yetkiniz yoksa bu klasörü Disk'e yükleyemezsiniz.
Klasörün veya dosyanın ismi çok uzun veya karmaşık/standart dışı
Klasörü arşivleyip yüklemeyi deneyin.
Disk'te boş alan kalmadı.
Disk'inizde veya, paylaşılan bir klasör katılımcısıysanız, paylaşılan klasör sahibinin Disk'inde boş alan kalmamış olabilir.
Yandex.Disk'inizde boş alan kalmadığında buraya erişiminiz sınırlanır: Sınırlamalardan kurtulmak için , (buradaki dosyalar da yer kaplar) veya gerekir. Aksi takdirde, 44 gün sonra Yandex.Disk'e erişiminiz tamamen engellenir ve 6 ay sonra tüm dosyalarınız kalıcı olarak silinir. Bu konuda daha fazla bilgi için bkz. .

Yükleme hızı çok düşük​

Düşük dosya indirme hızının en yaygın sebebi, proxy sunucusu veya Windows güvenlik duvarı dışında başka bir güvenlik duvarı programı kullanılmasıdır. Bu durumda, ilgili programları geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

Destek Ekibi'ne yaz

 
Üst